Podczas sobotniego UFC on Fuel w Nottingham nasi redaktorzy zadali kilka pytań prezydentowi Ultimate Fighting Champisonship na temat możliwości organizacji eventu UFC w Polsce. Ku zaskoczeniu wszystkich którzy słuchali wywiadu z Marshalem Zelaznikiem (odpowiedzialnym do niedawna za ekspansję UFC w Europie) po debiutanckiej gali w Szwecji White stwierdził, że „Polska to chyba jedyny kraj o którym jeszcze nie rozmawiali” a po chwili dodał, że w tym momencie UFC nie ma żadnych planów dotyczących tego kraju, bo skupiają się obecnie na organizacji gal we Francji, Chinach, Indiach i Włoszech. Jak ta lakoniczna wypowiedź najpotężniejszego człowieka w MMA ma się do – tych wcześniejszych i tych aktualnych (wywiad z Zelaznikiem po UFC on Fuel pojawi się na MMARocks w przeciągu najbliższych godzin) – stwierdzeń Zelaznika, że event w kraju nad Wisłą może odbyć się z dużym prawdopodobieństwem w przeciągu najbliższych 12-18 miesięcy?

W poniższym tekście postaram się wyjaśnić kilka mitów i często źle interpretowanych faktów.

„Poland… where?”

Ku mojemu zdziwieniu spore oburzenie wywołał fakt braku świadomości Dany na temat wielkości rynku MMA w naszym kraju. Tak jakby brak rozeznania White’a w tej kwestii oznaczał ujmę dla biało-czerwonego MMA. Jakby brak znajomości Konfrontacji Sztuk Walki i świetnych ratingów jakie uzyskuje automatycznie powodowało dewaluacje najbardziej znanej polskiej organizacji mieszanych sztuk walki. To oczywiście bzdura.

Każda firma ma swoją strukturę odpowiednią do obranego profilu działalności. UFC to dziś machina, która organizuje kilkadziesiąt gal rocznie, negocjuje kontrakty z kilkoma stacjami telewizyjnymi w USA, z kolejnymi kilkoma za granicą. Dopina umowy z dystrybutorami cyfrowymi, zajmuje się badaniem rynków, prowadzi biura poza granicami Stanów Zjednoczonych. Współpracuje z komisjami stanowymi, sponsorami, zatrudnia kilkuset zawodników i kilkakrotnie więcej szeregowych pracowników.
Oczywistym jest, że White jako prezydent UFC i udziałowiec Zuffa LLC zajmuje się jedynie niewielkim wycinkiem tych rzeczy. Niemożliwym jest by ktokolwiek znał szczegóły każdej dopinanej umowy, każdego planu… każdego „ruchu UFC”. To drzewo o zbyt bujnej koronie i zbyt wielu gałęziach, by jedna osoba mogła nawet na moment dotknąć każdego zieleniącego listka.
Całkowicie nie rozumiem skąd tak  mocne oburzenie na brak znajomości polskiego rynku. Przecież White’owi często zdarza się nie pamiętać jaki main event sygnuje którąś z mniejszych gal UFC (co przy tej ilości eventów zdaje się nie być niczym nadzwyczajnym), a niektórzy wymagają by był alfą i omegą światowego MMA.

Najnormalniejszym jest, że prezes wielkiego molocha nie będzie tak dobrze zorientowany w kwestiach szczegółów w poszczególnych działach jak dyrektorzy tychże sekcji. Dlatego Joe Silva i Sean Shelby zapewne są bardziej kompetentnymi osobami jeśli chodzi o kartę walk niż White, czy Fertitta, zaś w kwestii Europy centralnej najodpowiedniejszą osobą musi być nie kto inny jak Marshall Zelaznik – toż to jego kompetencje. Zelaznik w  przeciwieństwie do White’a wie co to Polska i pamięta, że UFC od jakiegoś czasu dostępne jest w Orange Sport. To w tej materii spory kontrast na tle Dany.
Kwestią jaka może budzić mieszane uczucia jest sprzeczność wypowiedzi White’a i Zelaznika. Rozumiem, że White może nie być na bieżąco ze wszystkimi szczegółami planowanych działań, jednak kiedy dyrektor wykonawczy mówi, że UFC robiło już rozeznanie wśród polskich obiektów sportowych a w tym samym czasie prezydent stanowczo twierdzi, że nie ma żadnych planów co do Polski można nabrać pewnych podejrzeń. Rzecz jasna nie mogę w żaden sposób ustosunkować się do powyższego dysonansu, wiem natomiast, że nie powinien mieć miejsca… choć osobiście nie traktowałbym Dany White’a jak nieomylnej wyroczni w sprawach planów UFC.

Sześć kontynentów

Eventy poza Stanami Zjednoczonymi to istotna część planów Zuffy na najbliższe lata. Rynki takie jak Kanada, Brazylia, czy nawet Australia za każdym razem są dla UFC wizją dobrego zarobku. George St. Pierre jest w stanie wyprzedać każdą halę w Kanadzie, a brazylijscy mistrzowie zapewne już niedługo zapełnią jeden z piłkarskich stadionów w Kraju Kawy. Sport w tamtych regionach jest doskonale znany, rodzime gwiazdy gwarantują satysfakcjonujące zyski więc Zuffie opłaca się w tych częściach świata organizować duże, numerowane gale. Tu nie ma żadnych wątpliwości – jest popyt, jest i podaż. Są zyski, są kolejne gale.

Nieco bardziej złożoną kwestią są wydarzenia w bardziej egzotycznych dla Amerykanów krajach. Gale w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Szwecji, planowana gala w Chinach, czy powrót do Japonii, to eventy nastawione na długofalowe działania, przeciwne do idei gal nastawionych na zysk tu i teraz. Odwrotnie do dużych eventów w Brazylii, Kanadzie i USA wydarzenia w Europie, czy Azji nie przynoszą organizacji znaczących zysków. Produkcja gali za granicą, problemy logistyczne, podatkowe, w końcu kwestia sponsorów i kontraktów telewizyjnych. To wszystko sprawia, że nawet w pełni wyprzedane hale (z czym UFC raczej nie ma problemów) nie zapewniają zysków choćby zbliżonych do gal organizowanych w Ameryce Północnej – która opiera się w dużej mierze na PPV.

Cele wkraczania na coraz to nowe obszary są dwa i oba w pierwszym członie mają słowo „budowa”. Budowa globalnego brandu, oraz budowa podwalin pod przyszłe rynki zbytu. Tak w skrócie można zawrzeć odpowiedź na pytanie dlaczego UFC organizuje mało rentowne eventy w Niemczech, czy też planuje produkcje gal w Europie centralnej. Mimo, iż teraz (poza kilkoma wyjątkami o których pisałem) wyjazdowe gale nie przynoszą dużych zysków, to pojawianie się w coraz to nowych krajach, podpisywanie umów telewizyjnych, szeroko rozumiana promocja, to stawianie fundamentów na których za kilka lat powstanie jeśli nie pałac, to przynajmniej sporych rozmiarów dom. Zdobycie doświadczenia na danym rynku, przychylności mediów, pozyskanie odpowiedniej bazy kibiców – każda z tych rzeczy zaowocuje w kolejnych kilku(dziesięciu) miesiącach i sprawi, że UFC przemieni się z przedsiębiorstwa doskonale prosperującego w USA w firmę odnoszącą sukcesy na skalę globalną. Jeśli White’owi i braciom Fertitta uda się tego dokonać, będzie to dla całego MMA niewyobrażalna wręcz zmiana skali.

Można to porównać (oczywiście w bardzo uproszczony sposób) do NFL i NBA. Obie ligi świetnie prosperują w Stanach Zjednoczonych, jedna i druga dysponuje znakomitymi ratingami telewizyjnymi, mają podobną bazę fanów (ciągle mówimy o stanach). Spójrzmy jednak jak ta sytuacja wygląda od strony sponsorów chcących inwestować w któryś z tych sportów. NBA jest znane niemal w każdym zakątku świata, w złotym okresie było transmitowane w telewizjach na każdym kontynencie. Gwiazdy jak Jordan, O’Neal, czy „Magic” Johnson są ikonami koszykarzy a loga klubów jak Chicago Bulls błyszczą z witryn sklepów odzieżowych. Tymczasem, czy przeciętny fan sportu spoza USA jest w stanie wymienić choćby jedną gwiazdę „futbolu amerykańskiego”?
Nie ma wątpliwości, że firma chcąca inwestować w reklamę na poziomie globalnym zainwestuje – z racji zasięgu, dostępności – w NBA, albo najpewniej za cel obierze od razu piłkę nożną. Oczywiście to bardzo uproszczone porównanie, wpływ na te całe spekulacje ma oczywiście  popularność wydarzeń sportowych w Stanach (finał SuperBowl, to przecież najlepiej oglądane wydarzenie sportowe w USA), ich częstotliwość, wyniki sportowe, czy tez popularność indywidualnych zawodników. Jednak sprowadzając wszystko do formy zero-jedynkowej globalna marka jest o wiele więcej warta niż lokalna – nawet na tak ogromnym i rozwiniętym rynku niż USA – a więc jest w stanie generować większy zysk.

Naturalnie do takiego stanu rzeczy jeszcze droga daleka, Zuffa ma wciąż wiele pracy nawet w swoim mateczniku – choćby legalizacja MMA w bastionie zawodowego boksu, stanie Nowy York. Widać jednak jak na dłoni, że pierwsze kroki w kierunku tworzenia globalnej marki są już stawiane i wbrew pozorom gala w Polsce może być kolejnym kroczkiem ku światowemu brandowi.

Francja, Włochy… Polska? 

A może Polska, Włochy… Francja? Dlaczego gala nad Wisłą nie jest tak odległa jak może nam się wydawać po wypowiedzi prezydenta UFC? Albo inaczej. Dlaczego gala w Polsce raczej na pewno odbędzie się wcześniej niż event pod wieżą Eiffla? Z prostej przyczyny. MMA w pełnej formie jest we Francji zakazane. Daleka droga zanim UFC zorganizuje tam event a stacje telewizyjne zaczną transmitować ich gale. Oczywiście Zuffa jest – musi być! – zainteresowana Francją, podobnie jak Niemcami i Szwecją. To zamożne kraje z silną gospodarką i bogatym społeczeństwem, które za jakiś czas będzie skłonne regularnie wydawać pieniądze na MMA spod szyldu  UFC. Do tego jednak daleka droga, w szczególności nad Renem, bo Niemcy i Francja to obecnie trudna ziemia do uprawiania MMA.

Włochy to oczywiście zupełnie inny temat i obecność gali UFC w kraju makaronu sprowadzę wyłącznie do tego jak bardzo Lorenzo i Frank Fertitta pragną odwiedzić ze swoim produktem kraj w którym mają korzenie. Mając na uwadze to co mówią w wywiadach można przypuszczać, że Włochy będą kolejnym – nowym – europejskim krajem w jakim zagości Ultimate Fighting Championship.

Powracając jednak do kwestii wydarzenia w Polsce. Nasz kraj nie jest może krainą mlekiem i miodem płynącą, nie mamy PKB na poziomie zachodnich sąsiadów a nasze społeczeństwo skłonne jest raczej oszczędzać aniżeli wydawać. O tym zapewne wie każdy inwestor, który zrobił choćby średnie rozeznanie na naszym podwórku. Jednak MMA w Polsce ma się lepiej niż w Niemczech, Francji i Włoszech razem wziętych a centralne położenie Polski otwiera kolejne możliwości. Konfrontacje Sztuk Walki w otwartej telewizji ogląda 5 milionów widzów, przeliczając to na amerykański system daje nam ratingi na poziomie 16-17, a więc procentowo jedynie w Japonii i Brazylii większa część społeczeństwa oglądała walki MMA. Mamy wyedukowanych fanów, przychylne media (poza pewnymi wyjątkami, które w tym momencie ograniczają kontakt z MMA do minimum), kontrakt Orange Sport na transmisje eventów UFC. Eksperyment z PPV również zakończył się powodzeniem, a sprzedaż biletów nie będzie takim problemem jak się wielu osobom wydaje. Spora pula na pewno powędruje do naszych sąsiadów, którzy event UFC w kontynentalnej Europie przyjmą z otwartymi portfelami – tym bardziej po Euro 2012 które pokazało, że infrastruktura transportowa i komunikacyjna jest u nas odpowiednia a i baza hotelowa całkiem pokaźna. Zresztą kampania reklamowa UFC przekona niejednego rodaka do zakupu biletu nawet bez karty składającej się w siedemdziesięciu procentach z Polaków.

Najbardziej ciekawą kwestią jest według mnie umowa telewizyjna. Niby wszystko funkcjonuje, pomarańczowa stacja transmituje większość wydarzeń UFC, jednak w skali kraju OS dysponuje marginalnym zasięgiem. Czy Zuffa decydując się na debiut w Polsce nie chciałaby oprzeć promocji na stacji z większym zapleczem odbiorców? Polsat nasuwa się mimowolnie. Co prawda wiemy, że powodem fiaska negocjacji UFC ze stacją Mariana Kmity była kwestia braku w ramówce jakiegokolwiek innego MMA niż UFC w stacji transmitującej gale Zuffy (na co Polsat z racji świetnych wyników KSW przystać nie może), jednak jestem niemal pewien, że odpowiednio dobre liczby (a takimi obecnie dysponuje telewizja Polsat) przy następnych negocjacjach byłyby w stanie przynajmniej odłożyć w czasie tą klauzulę. Czy zatem UFC w Polsce to sprawa bardziej lukratywnego kontraktu telewizyjnego? Być może to zbyt daleko idące wnioski, jednak zważając na fakt, że umowa z Orange Sport kończy się z początkiem 2014 roku te 12-18 miesięcy o których mówił Zelaznik, to całkiem sensowny termin.

Jakub Bijan
FREESTYLE || GRECO

194 KOMENTARZE

 1. hohohoh so funny!

  NOT.

  precyzując:

  -zdjęcie zajebiste

  -temat idiotyczny

  Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś [strike]Mir [/strike]dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

 2. Zgadzam się z Pervertem, post ze zdjęciem można było podlinkować w odpowiednim dziale, a nie od razu osobny topic.

 3. Pervert, prawie całkowita zgoda. Zdjęcie nie jest zajebiste. Po raz n-ty zabawił się w przyklejanie głowy. To już było nudne 5 jego prac temu.

 4. Pervert : )

  Nie wiem jak mam to ocenić, z początku wydawało się to śmieszne, ale … Ciężko mi siebie określić .

 5. Zgadzam się z Pervertem i niech się nikt nie dziwi, jeśli ataki na kaczkę się powtarzają, bo – jak widać- chłopak nie wyciągnął zbyt wielu wniosków. A obrazek bardzo fajny i śmieszny, ale spokojnie wystarczył do "Tanio…".

 6. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 7. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 8. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 9. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 10. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 11. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 12. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 13. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 14. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 15. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 16. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 17. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 18. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 19. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 20. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 21. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 22. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 23. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 24. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 25. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 26. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 27. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 28. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 29. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 30. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 31. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 32. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 33. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 34. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 35. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 36. Kaczka umówmy się, że wszystkie photoshopy, emotki i inne pierdoły zamieszczasz w "tanio skóry nie sprzedam". Nie chcę więcej widzieć, że tworzysz osobne tematy do takich rzeczy, denerwuje to innych userów i tworzy niepotrzebny burdel na forum.

 37. "…Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzęto…"

  Próbowałem kiedyś, ale za założenie wątku w którym pytałem czy ktoś wie jakim wynikiem kończyły się na igrzyskach w starożytnym Rzymie starcia niedźwiedzia z lwem lub słoniem (to były takie, dziś już wymarłe, małe słonie z gór Atlas) dostałem bana. Na priva wyjaśniono mi że jest to zachęcanie do znęcania się nad zwierzętami. Na szczęście tutaj mamy wyższy poziom tolerancji i inteligencji.

 38. UFC organizuje im tą walkę, a żaden zawodnik nie odważył się jeszcze odmówić, jeśli odmowa nie była spowodowana kontuzją bądź innym czynnikiem losowym.

  Zdanie nie jest prawdziwe. Takie sytuacje w UFC się zdarzają.

 39. Przyjemny, sensowny tekst 🙂 Cieszy mnie, że pojawia się coraz więcej artykułów w tym stylu 🙂

 40. no miejmy nadzieje ze white nie będzie miał ostatnie słowa w tej sprawie.

 41. Dzięki Yoshi! Dobry tekst na noc. Może już nikt nie będzie nam zarzucał, że jesteśmy Pudelkiem, który nie tłumaczy fanom o co tak naprawdę chodzi z tą wypowiedzią Dany:-).

 42. Yoshi ciekawe i słuszne argumenty przytaczasz. Tym bardziej niecierpliwie czekam na wywiad z Marshalem 😉

 43. No to w takim razie prosze o komentarz ludzi związanych z mediami (wiadomo o kogo chodzi) żeby powiedziały jak się sprawy mają z Polsatem Sport i UFC.

 44. Dobry i optymistyczny tekst. Sam jestem ciekaw jak to bedzie z prawami TV do UFC 2 2014tym i co potem z tego wyniknie. Oby same dobre rzeczy ktore posluza jeszcze wiekszej popularyzacji MMA w PL.

 45. dobry tekst propsy dla autora! Oby UFC zawitało do naszej pięknej krainy zwanej Polską! Z przyjemnością się wybiorę :DD

 46. Fajny tekst, rzeczowy lecz chyba trochę zbyt optymistyczny.
  Razi tylko „Polaków” z małej litery.

 47. Moim zdaniem UFC przyciągneło by sporą rzesze fanów na galę, sprzedało niezłe (jak na nasze realia) ppv i zarobiło, może nie wiele w porównaniu z rynkiem kanadyskim czy brytyjskim ale zarobiło by u nas…warunek jest jeden : Khalidov, przyjmijmy Materla i ( wiem że to głupie i do tego nie dojdzie ) Pudzianowski na rozpisce 🙂 i wierzcie mi że nie licząc prawdziwych fanów to i przeciętny polski ”janusz” również chętnie wybrał by się zobaczyć Buzięnocnika i Mameda na dużej gali warunkiem są też w miarę przystępne ceny biletów ) … hehehe nie doceniacie potencjału drzemiącego w naszym narodzie…White nie docenia 😉

 48. co do karty z Polakami to mi się wydaje, że karta z jednym Polakiem byłaby dobrze sprzedana u nas bo jakby dobrze nie szło, to w naszym kraju panuje ten trend, że obcokrajowiec umie lepie więc brak rodaków w karcie nie byłby pewnie wielkim dramatem dla ludzi, którzy pewnie by się nastawiali na to, żeby zobaczyć wielkie gwiazdy zza wielkiej wody.

 49. tak UFC aby przyciągnąć ludzi musiałoby mieć na rozpisce Pudziana czy Mameda a jakoś WWE robiąc gale w Polsce nie ma Polaków na rozpisce i jakoś hale mają wyprzedane, więc jak to jest że tam można a tu nie? tym bardziej że gal z Wrestlingiem w Polsce chyba nie ma a te z MMA są dosyć popularne co pokazują słupki oglądalności Polsatu. sama marka UFC by przyciągnęła ludzi jak nie z Polski to z innych państw i do tego żadne Pudziany czy Najmany nie są potrzebne.

   

  a Polsat niech nawet nie myśli o prawach do UFC, niech zostaną w Orange bo nie mam zamiaru oglądać ciągle reklam, a znając tą stację to wcisną je wszędzie, a Orange przynajmniej nam tej męczarni oszczędza.

 50. Do redakcji MMa rocks , zastanawiam sie jeszcze dlaczego nie pojawil sie jakis dluzszy wywiad z szefem stacji orange sport Panem Basałajem .
  Oosbiscie rozmawiałem z nim i wyraznie powiedzial , że kontrakt jest podpisany jeszcze na 2 lata na transmisje Ufc ze koszta byly spore ale opłacalo sie . Stwierdzil zapewne ze za 2 lata beda chcieli przedłuzyc kontrakt o ile nie pojawi sie na horyzoncie ” duzy gracz ” . Jasno stwierdzil ze wyniki ogladalnosci Ufc w polsce nie sa moze jakies szalone ale z gali na gale ida w góre . Dla jednej stacji moze to byc malo dla drugiej to kawal dobrego tortu . Nie wydaje mi sie zeby to byly jakies tajemnice straszne skoro w luznej rozmowie byly poruszane ale zapewniam fanow Ufc ze orange sport ma plany na przedluzenie o kolejne lata wylacznosci na Ufc . Szefowie orange sportu zdaja sobie sprawe ze Ufc niejako to ich wizytowka ale takze zdaja sobie sprawe z rosnaca sumiennie popularnoscia gal zza oceanu . Ja mysle ze Polsat poki co moze nie byc zainteresowany wykupieniem wszystkich gal Ufc a jedynie tych produkowanych w europie zeby mozna bylo je nadawac o ludzkich godzinach nawet celem experymentu zeby sprawdzic frekwencje przed telewizorami. Ja raczej bym obstawial gale w Polsce za jakies 4 lata dopiero najwczesniej . Raz amerykanie nie sa glupi spokojnie poczekaja na rozwoj sytuacji popatrza jak sie bedzie sprzedawac Ksw we pay per wiev , w kolejnych latach potestuja sobie jak sie sprzedaja Polscy zawodnicy w ich organizacji i jaka jest ogladalnosc podczas transmisji . Mysle ze w miedzyczasie dojdzie do podpisania nowego kontraktu przez Orange sport na 2 kolejne lata nie wiecej ( amerykanie otworza sobie furtke zeby moc w razie zadowalajacych wynikow wejsc z butami na polski rynek i ppv ) , Wie ktos moze jak to wyglada w anglii szwecji i niemczech ??? Czy tam telewizja transmitowala Ufc czy tylko ppv ???

 51. Dzięki Yosh za dobry artykuł i obniżenie poziomu naszej indolencji 😉

 52. Dobry tekst. No ale szczerze, tak jak juz mowilem, nie widze ufc w Polsce, bez gwiazd z ksw (mamed, cipek czy blachowicz, jesli utrzymaja forme), ktorzy musza wystapic na tej gali, by ludzie to kupili. Main Event typu Chalidow – Wand.Silva i mamy ogladalnosc duzo wyzsza niz na ksw i pelna hale. Dodajemy do karty polako-amerykano-kandadyjczykow, pare niemcow, ruskich czy szwedow. I taki event ma bardzo duze szanse powodzenia. Nie wiem, czemu tak wiele osob w poprzednim watku, porownywalo nas do Afryki, i ze dla ufc stanowimy rynek rzedu somalijskiego.

  Problem jedynie stanowia ceny biletow, bo nie ukrywajmy, ze te nie moga byc nawet w zblizonych cenach do tych brytyjskich.

  Najtansze raczej kosztowalyby 150 / 200 zl.

 53. Ja mysle ze przeceniacie Blachowicza , Materle i wielu innych . Mi brakuje jakosci w tych walkach . Na dzien dzisiejszy w Ufc tylko Mamed i Mankowski 4 me .

 54. Zawsze można dorzucić do rozpiski "Polaków" walczących już w UFC. Ciekaw jestem czy hala w Krakowie-Czyżynach będzie gościć tego typu eventy jeszcze przed MŚ w siatkówce.

 55. mars 225

  niech zostaną w Orange bo nie mam zamiaru oglądać ciągle reklam, a znając tą stację to wcisną je wszędzie, a Orange przynajmniej nam tej męczarni oszczędza.

  Chyba oglądasz tylko numerowane gale. Oglądałeś ostatnią galę? Co nie było tam reklam?

 56. Sa reklamy, bo na fuel tv w stanach, tez leca reklamy w tym czasie, wiec co maja pokazywac, jak moga zarobic na reklamach (orange) ?

  Ja wiem, ze sportowo Janek i Michal to jeszcze nie liga ufc, ale chodzilo mi glownie tu o rozpoznowalnosc. Chodzi wylacznie o nazwiska wypromowane wczesniej przez ksw.

 57. akurat przy tej ostatniej oglądałem powtórkę, ale pamiętam wcześniejsze dla FOX czy fuel i zamiast reklam dawali te filmiki i to dało się znieść bo lepsze takie filmiki niż reklamy proszku do prania 😉

 58. Hallabongos

  Może wiesz na jakim pozimie kształtuje się oglądalość ufc w orange sport?

 59. Może się mylę , ale nie wygląda to zbyt dobrze… Dlaczego? Bo jeśli będą planować gale w Polsce , to jak już było napisane w artykule będą chcieli podpisać umowę z Polsatem… Co za tym idzie? A to że skończą się darmowe gale na Orange sport ,za to będzie PPV w Polsacie i dobrze by było gdyby dawali więcej gal niż tylko ta w Polsce i rzecz jasna że będziecie bulić za wszystkie gale UFC…. Ja tam wolałbym oglądać UFC za darmo , jak mieć gale UFC w Polsce. Po co to komu? I tak mamy słabych zawodników i raczej nigdy nie będziemy w stanie dorównać Brazylii , Ameryce czy wielu innym. Nasze MMA jest na poziomie naszej piłki nożnej. Po prostu jedno wielkie dno. Khalidov to wszystko. I przestańcie gadać z tym Materlą ,bo on jest słaby ,mało nie wyzionął ducha z kiepskim Jayem Silvą.

 60. rzecz jasna że będziecie bulić za wszystkie gale UFC….

  Przecież Amerykanie nie bulą za gale nienumerowane, a Ty chcesz, żeby Polacy bulili? Czy ja dobrze rozumiem?

 61. UFC 122 – Niemcy

  Wystąpiło 3 Niemców: Pascal Krauss, Peter Sobotta, Dennis Siver.

   

  UFC on Fuel TV – Szwecja

  Wystąpiło 5 Szwedów: Besam Yousef, Reza Madadi, Magnus Cedenblad, Papy Abedi, Alexandaer Gustafsson (walka wieczoru).

   

  UFC on Fuel TV – Anglia, Nottingham

  Wystąpiło aż 9 Anglików: Jason Young, Tom Watson, Andy Ogle, Jimi Manuwa, Che Mills, John Hathaway, Paul Sass, Brad Pickett,
  Dan Hardy.

  Na dzień dzisiejszy ilu Polaków jest zakontrakotwanych w ufc? Tylko nie piszcie o Soszyńskim, bo on walczy pod banderą Kanady i w Polsce Janusze go nie znają. Jakby zależało ufc na zorganizowaniu gali w Polsce to za wszelką cenę by zakontraktowali Mameda. 

 62. A niektórzy dalej swoje…

  Przed UFC 99 w UFC walczył tylko Denis Siver, specjalnie na galę zakontraktowano Sobottę, potem przed UFC 122 dodano Kraussa. Żaden z nich nie jest znany niemieckim Januszom, a myślę, że porównując popularność MMA w obu krajach więcej osób w Polsce wie kto to Soszyński, niż Niemców słyszało wogóle o Siverze.

  Podobnie sytuacja wyglądała w Szwecji, przed galą w UFC walczył tylko Gustafsson, reszta dostała kontrakty tylko dlatego, że organizacja odwiedzała ich kraj. Tak samo był na UFC 110 w Sydney, tylko Sotiropoulos wcześniej miał kontrakt z UFC i dokładnie ten sam schemat będzie powielony przy ewentualnej gali w Polsce, to jest UFC przywiezie Soszyńskiego i Pałaszewskiego plus zatrudni kilku zawodników znad Wisły.

 63. No tak, bo przecież w Polsce nie ma zawodników tej klasy co Magnus Cedenblad, czy Besam Yousef…

 64. Dobra dzięki za wyjaśnienia. Może znacie jakieś dane na temat oglądalności ufc w orange sport?

 65. Jak będą organizować gale w Polsce to oczywiste że wtedy kogoś zakontraktują. Mamed i Michał już teraz mogli by tam walczyć, plus do tego Tomek Drwal i jest pięknie.

 66. Venom masz orienta co do tego czy gale w europie byly w jakis telewizjach publicznych >? czy tylko w ppv ???

  aHA Ijeszcze jedno nie wiem jak to sie ma apropos rynku francuskiego ale we francji orange sport juz albo za chwile bedzie skasowany jezeli chodzi o poslke to wyniki sa satysfakcjonujace wiec kanal powinien jeszcze pare lat pochulac
  mi osobiscie sprawdzenie 125 na cyfrze weszlo w nawyk

 67. SORY ZE NIE EDYTUJE ale do AI z tego co sie orientuje to ufc on fx ogladalo ok 7-10 tys ludzi ……. na zywo ktos powie malo ??? Ha ..i tutaj jest haczyk bo ogolnie orange sport kiedy oglosilo ze maja wzrost udzialow w rynku o ponad 200 prockow ogolem ten kanal ogladalo kolo 8 tys ludzi

  Wiec gale ufc wypadaja w tej statystyce wysmienicie

 68. Mnie interesowała oglądalność i się dowiedziałem, że galę ufc on fox oglądało na żywo w orange sport ok. 10tys ludzi.

 69. Zależy ile zapłacisz za godzine roboty Smile

  Dobry tekst. 12-18 miesięcy? Czekamy

 70. Dobra venom zluzuj wentyle w pracy siedze chcial chlopak wiedziec to mu napisalem poprawna polszczyzna napisze jak nie bede musial z kierownictwem za plecami rocksa czytac . Nie dosc ze jestescie winowajcami to sie jeszcze przy…czepia

 71. przeczytalem na szybko
  poza brakiem interpunkcji idzie spokojnie rozczytac o co chodzi autorowi

 72. Dzięki za info. Bez problemu to rozczytałem. Co do oglądalności to nie spodziwałem się tak niskiej, ale dla orange sport to wynik bardzo dobry w stosunku do średniej oglądalności.

 73. To jest wlasnie sęk całego tematu dla orange sport 10 tys ludzi ogladajacych podrzedna gale Ufc Fx to żyła złota . Jeszcze jak wezmiemy pod uwage , że ogolna liczba telewidzow kształtuje sie na podobnym poziomie . Dla Polsatu 10 tys ludzi to jest nic , dlatego ja bardzo sceptycznie podchodze do tematu Ufc w Polsce .Bardziej jestem w stanie uwieżyc , że canalplus sie wlaczy w walke o Ufc . 

  Z canaplus jest jeden zasadniczy problem swietnie komentuja pilke nozna ale sporty walki tylko Juras Janisz potrafia komentowac .

 74. Fajny artykuł – jednak się dało wyjaśnić co i jak, chociaż trochę z łaską :p Patrząc po temacie dotyczącym wypowiedzi Dany, jednak nie wszystko było takie oczywiste, nawet dla użytkowników z większym stażem. Mmarocks się rozrosło i skupia nie tylko ekspertów więc nie ma się co zżymać na to, że nie każdy biegle tłumaczy z języka Dany na polski i ma szersze spojrzenie na zasady funkcjonowania UFC. Dobre wyczucie nastrojów i potrzeb ze strony Yoshiego.

 75. mogę wiedzieć skąd te dane o oglądalności UFC w Orange Sport?

 76. Fajny tekst  tylko popraw: 

  "Nieco bardziej złożoną kwestią są wydarzenia w bardziej egzotycznych dla amerykanów krajach. "- Amerykanów;

  "w szczególności nad Renem bo Niemcy i Francja to obecnie trudna ziemia do uprawiania MMA." – przecinek przed "bo"; 

  "Konfrontacje Sztuk walki w otwartej telewizji ogląda 5 milionów widzów" – Walki; 

  "i zbyt wielu gałęziach by jedna osoba mogła nawet na moment dotknąć każdego zieleniącego listka" – przecinek przed "by"; 

  "main event sygnuje którąś z mniejszych gal UFC (co przy tej ilości eventów zdaje się nie być niczym nadzwyczajnym) a niektórzy wymagają by był alfą i omegą światowego MMA" – przecinek przed "którąś" i przed "a"; 

  "choć osobiście nie traktowałbym Dany White’a jak nieomylnej wyroczni w sprawach planów UFC." – duża litera na początku; 

  "Europejskim krajem" – z małej europejskim; 

  "ratingi na poziomie 16-17 a więc procentowo jedynie w Japonii i Brazylii " – przecinek przed "a więc". 
  http://couchfighter.couchfighter.netdna-cdn.com/wp-content/uploads/2012/05/018-Dan-Hardy-vs-Duane-Ludwig.jpg

 77. Tekst był pisany pewnie na żywca z uwagi na gorący temat. Stąd pewnie kilka literówek się znalazło. Pozwoliłem sobie poprawić Jakubowi te błędy, ale np. z wielką literą po wielokropku się nie zgodzę, skoro druga część jest przedłużeniem logicznym pierwszego zdania. Takie czepianie się co do przecinka pomijając główny przekaz wpisu, jest nie fair:-).

 78. Jeżeli to jest prawda, że oglądalność ufc na orange sport jest na tak niskim poziomie to nic dziwnego, że ludzie uważają ksw za sport, a o ufc nigdy nie słyszeli. Ksw przez lata wypracowało sobie w Polsce markę, czego nie może powiedzieć ufc, bo ich gale oglądają tylko hardcorowi fani mma.

 79. Panowie, o czym my w ogóle mówimy? Poważny podmiot jakim jest UFC ma zainteresować się krajem w którym dla ludzi problemem jest wydać śmieszne 30 zł (w przeliczeniu to zaledwie 9 dolarów) na PPV eventu w którym walczą polacy? Polska to fatalny konsumencko rynek; mentalność ludzi jest taka, że roszczą sobie prawa do podtykania im pod nos wszystkiego za darmo, a jakakolwiek opłata jest tożsama z kradzieżą. Takie podejście jest całkowicie odwrotne do tego czego w USA uczy się nawet dzieci. Ciężka praca, zarobek i normalna tendecja w sięganiu do własnego portfela – to właśnie jeden z głównych czynników, który stworzył najpotężniejszą światową gospodarkę i najpotężniejsza światową federację MMA. Już widzę te setki pytań o darmowego streama w wypadku zrobienia gali UFC w Polsce… Trochę powagi proszę. Oczekujmy najpierw od siebie.

 80. Doozy  tylko nie mów że ty tez cierpisz na ta sama chorobe co Kaczy

  joke 🙂

 81. Oglądalność UFC w Orange Sport to faktycznie ciekawy temat. Wiem, że lepiej wypadają ratingi rannych powtórek niż transmisji w nocy. To faktycznie temat do rozmowy z Basałajem albo kimś z góry OS.

  Co do UFC w Polsce, to ja dalej uważam, że realny termin do 2015 rok. Na pewno dla UFC nie są zachęcające ratingi sprzedaży PPV na poziomie 80 tysięcy subskrypcji, czy ceny biletów na polskie gale. Myślę, że UFC nie chciałoby zejść poniżej 150 złotych za najtańszą miejscówkę.

 82. @def

  Doozy już pisał o tym bodaj dwukrotnie. Koleś jest jego psychofanem.

 83. oj tam, oj tam  tylko napisałm to, co mi się od razu rzuciło w oczy

  Ja jestem po napisaniu licencjatu i prze magisterką przez, co teraz od razu widzę takie małe bzdety w tekstach 😛 Skrzywienie po miesiacach poprawiania własnego tekstu… O.K. możliwe, że tekst będące kontynuacją myśli może być z małej.

  PS

  Właśnie zauważyłam, że tam jest "dla Amerykamów" sorki źle przeczytałam 
  http://couchfighter.couchfighter.netdna-cdn.com/wp-content/uploads/2012/05/018-Dan-Hardy-vs-Duane-Ludwig.jpg

 84. Słowo o oglądalności UFC w OS.
  Orange Sport jest marginalna stacją, więc siłą rzeczy UFC nie może wypłynąć na "szeroką wodę", późne godziny transmisji sprawy nie ułatwiają. Jestem przekonany, że gdyby podpisano umowę z Polsatem na rzecz tej hipotetycznej gali w naszym kraju to maszyna marketingowa stacji Mariana Kmity podbiłaby znacząco późniejsze wyniki oglądalności UFC – nawet nocnych eventów. Nie wspominając nawet o tym o ile więcej potencjalnych fanów oferuje Polsat.

  Evangelista thnx. Pankracy, również thnx. Drobiazgi ale często nie jestem wszystkich wyłapać.

 85. Spoko, jak się czyta swój tekst kila razy pod rząd to ciężko wszystko wyłapać 😀 też tak miałam. 

  Orange Sport do niedawna nie było w ogólnym dostępie dla klientów Telekomunikacji/Orange :/, a Polsat (ten niekodowany) to bardzo znana TV i lubiana, więc pewnie by nawet z przypadku ludzie obejrzelib jakąś galę…

 86. Venom Ty jestes dziennikarzem sprawdz i potwierdz czy moje zrodla sa wiarygodne sam bym chcial miec pewnosc , mysle ze pomylka moze byc rzedu 1-2 tys widzow .

  Gale Fx w stanach srednio oglada kolo 350 tys ludzi wiec liczba polskich widzow w tak marginalnej stacji jak OS wydaje sie byc bardzo prawdopodobna .

 87. O ile nick-u maałemuandchoodemu nikt nie zabroni to z Jego avatarem wykorzystującym real foto D&G moglibyście coś zrobić redakcjo (z tego co kojarzę to już się na to skarżył ale czy oficjalnie do kogoś z redakcji/moderacji to nie wiem).

 88. Hallabongos biorąc pod uwagę, że pomyliłeś się o jakieś 3, 4 razy w ratingach UFC w USA, to podejrzewam, że o wynikach oglądalności UFC w Orange nie masz zielonego pojęcia.

 89. przeperaszam pojebalem ze strikeforcami sory moj blad od razu wyedytowalem

   

  bije sie w piers mialem na mysli strikeforce ale radze sprawdzic i potwierdzic jezeli chodzi o orange sport

 90. Jeszcze taka jedna mysl – warto by bylo przyblizyc dane ogladalnosci strikeforce  na walkach Fedora   . Strikeforce ma ogladalnosc na poziomie srednio tych 300-400 tys ludzi srednio obecnie natomiast podczas chyba walki Fedora z Rogersem wiecej ludzi w samej rosji ogladalo ta gale ( Venom niech potwierdzi albo mnie zbeszta ) .

  Tylko czy Khalidov to taki magnes dla Polakow jakim byl dla rosjan Fedor ??

 91. no one sie pokrywaja z tym co napisalem wiec nie wiem za bardzo ocb

   

  "Strikeforce: Fedor vs. Silva" (February 2011): 741,000 viewers

  "Strikeforce: Overeem vs. Werdum" (June 2011): 624,000

  "Strikeforce: Fedor vs. Henderson" (July 2011): 571,000

  "Strikeforce: Diaz vs. Cyborg" (January 2011): 561,000

  "Strikeforce: Diaz vs. Daley" (April 2011): 528,000

  "Strikeforce: Heavyweight Grand Prix Final" (May 2012): 463,000

  "Strikeforce: Melendez vs. Masvidal" (December 2011): 460,000

  "Strikeforce: Tate vs. Rousey" (March 2012): 431,000 

  "Strikeforce: Feijao vs. Henderson" (March 2011): 412,000

  "Strikeforce: Rockhold vs. Jardine" (January 2012): 344,000

  "Strikeforce: Barnett vs. Kharitonov" (September 2011): 274,000

 92. Tak wogole jak juz sie tracamy po nosach to nalezaloby  sprecyzowac czy mowimy o sredniej ogladalnosci minutowej czy poprostu o realnych viewersach . Jak domniemam Fx-y Fuele i tym podobne gale ze sredniakami beda mialy co najwyzej podwojna liczne widzow w poronaniu do strikeforce

 93. Ehhh, czy na prawdę muszę tłumaczyć różnicę między zwykłymi kanałymi kablowymi, a premium.

 94. No to juz malo istotne  . Generalnie na mniejszych galach Ufc rozpietosc ogladalnosci jest dosc spora od 700 tys ( kampman sanchez cruz lyttle hardy kongo barry ) do 2,5 mln . ( nogueira diaz  shields bisping pettis guillard jones ) .

  Obstawiam Brown – Big Foot na poziomie 1,2 max mocno sredni main event .

  Venom w takim razie jak bys ocenil ogladalnosc Fxa na orange sport według Ciebie ?

 95. @Pankracy

  Nic mnie tak nie wkurza jak bezsensowne wytykanie komuś błędów w tekście. Poza wytykaniem w taki sposób, że samemu robi się szkolne błędy.

  "main event sygnuje którąś z mniejszych gal UFC (co przy tej ilości eventów zdaje się nie być niczym nadzwyczajnym) a niektórzy wymagają by był alfą i omegą światowego MMA" – przecinek przed "którąś"
  – gówno prawda

  ">>choć osobiście nie traktowałbym Dany White’a jak nieomylnej wyroczni w sprawach planów UFC.<< – duża litera na początku"
  – jak już chcesz być taki w dupę poprawny: wielka litera

 96. Hallabongos pisałem już, że rozmowa z tobą to dywagacje ze ślepym o kolorach. Porównujesz oglądalności gal UFC i Strikeforce całkowicie pomijając tak istotny fakt jakim jest zasięg stacji, które pokazywały dane gale. Różnica między kanałami standard i premium nie jest mało istotna, jest zasadnicza. Pierwsze mają znacznie większy zasięg, ergo większa bezwględna liczba widzów może oglądać pokazywane przez nie gale. To co dla Showtime jest dobrym wynikiem oglądalności, dla Versus jest średnim, dla FX słabym, a dla FOX katastrofalnym.

  Ty natomiast wrzucasz wszystkie gale, na wszystkich kanałach do jednego worka i zadowolony z siebie wyciągasz jakieś pokręcone wnioski.

 97. po pierwsze :Jako administrator moglbys troche grzeczniej sie odzywac do gosci forum
  mniej ironicznie i poprostu obalac mity ,potwierdzac fakty jak dotad nie zrobiles ani jednego ani drugiego

  po drugie : ( Różnica między kanałami standard i premium nie jest mało istotna, jest zasadnicza.) napisalem ” nie istotne ” w sensie takim , że na jednym kanale rozpietosc wacha sie od 700 tys do 2,5 mln . Wiele zalezy od nazwisk a nie od tego jaki jest kanał dlatego tez zagailem Cie o ogladalnosc walki Fedor Rogers ( mysle ze tam 3mln peklo )

  po trzecie : Forum jest od tego zeby wyciagac pokrecone wnioski

  po czwarte : W ostatnim poscie nie napisales nic nowego . Dokladnie o tym samym pisalismy jezeli chodzi o orange sport i Polsat w kwestii ich zadowolenia z ogladalnosci z tym , że Ty przelozyles to na showtime foxa i Fx .

  po piate : znowu pisze w pracy wiec czesc zdan moze byc dla Ciebie niezrozumiala ale postaraj sie

  po szóste : Odpowiedz mi najpierw na pytanie jaka w takim razie jest ogladalnosc Fx ostatniego na orange sport obal mit i przedstaw fakt . Obiecuje , że zadowolenie obróci sie we wstyd jezeli moje zrodlo jest slabe .

  po siodme : Lubie jak sie denerwujesz

   

  edit : Fedor Rogers The Strikeforce show averaged 3.79 million viewers from 9-11 PM., niektore zrodla podaja nawet 4-5 mln ale nie wiem w jaki sposob to liczono .

 98. Pamiętam czasy, kiedy Venom odpowiadał długimi postami, zawsze rzeczowo. Nie tylko tutaj, ale i na innych stronach konkurencji wchodził w dyskusje dosyć długie. Jego odpowiedzi były jak tekst Yoshiego przez pół. Moja interpretacja tego jest taka, że po tylu latach Venomowi się już nie chce odpowiadać na każdą pierdołę tak jak to robił dawniej. Zwłaszcza, że dzisiaj baza fanów urosła niebotycznie w górę, a informacje można samemu znaleźć bez problemu w Internecie. Więc też nie ma co oczekiwać od Wojsława tłumaczenia wszystkiego wszystkim, zwłaszcza po tym co przez lata zrobił dla polskiego MMA i strony. Czasami się po prostu człowiekowi już odechciewa:-)

 99. Evangelista a ja mysle ze jednak w tym teamacie chcialo mu sie troche poboksowac swiadczy o tym liczba postow . Odcinanie kuponow od wlasnej slawy to zla rzecz niewazne jak szybko sie rozrasta strona i mysle , że nie masz racji w tym temacie .No i nie wiem jeszcze najwazniejszego jaka byla faktycznie ogladalnosc Fx w OS ato nie jest pierdola tylko dosc istotna sprawa .

 100. cytuje jednego z użytkowników forum:

        I powtarzam po KSW 21 zobaczymy ile polaków chce oglądać czysto sportowe wydarzenie w PL !!! Bo UFC takim tez wydarzeniem jest

  Tak naprawdę to nic nie zobaczymy… Ksw przez lata sobie wypracowało wizerunek w Polsce i to ma się nijak do ufc. Oglądalność w orange sport tylko to potwierdza. Tak wiem, że ten kanał ma dużo mniejszy zasięg, ale oglądalność na poziomie 10tys jest wręcz śmieszna. Nie róbmy z ogrange sport programu trudno dostępnego w Polsce. Jak ktoś tego programu nie ma to ogląda galę na streamie – zazwyczaj tylko kilkadziesiąt osób ogląda. Jeżeli gale ufc mają taką wspaniałą oglądalność w Polsce to nic dziwnego, że świadomość wiekszości Polaków jest znikoma. Może jakaś video sonda na temat ufc wśród fanów ksw np. przed Torwarem.

 101. Al : tak naprawde nikomu w Polsce nie zalezy na tym aby uswiadamiac ludzi w kwestiach Ufc :PPP Ja uwazam za bardzo dobra sprawe to , że wiecej ludzi w polsce kojarzy MMa z Ksw niz Ufc . Inną sprawa natomiast jest kiedy my jako hardkorowi fani MMA zaczniemy rozmawiac na temat ewentualnych walk za oceanem , szans lub  ogolnie poziomie walk polskich zawodnikow z ludzmi ktorzy znaja tylko Ksw . Czasami wydaje mi sie ktos mi probuje wmowic ze fiat 126 p ma wiecej koni mechanicznych niz ferrari i daje 50 na 50 w kwestii  rozwiniecia szybkosci 100km w jak najkrotszym czasie .

 102. Hallabongos pytasz mnie o oglądalność gal w USA, tak jakbyś sam nie potrafił używać google.

  Jeśli chodzi o oglądalności w Orange, oficjalnie nie ma takich danych. To ty podałeś jakąś liczbę z czapy, a ja poprosiłem o źródło. Wtedy okazało się, że źródła nie ma, są tylko kulawe obliczenia na podstawie błędnych wyników oglądalność UFC on FX w USA.

  Temat ratingów telewizyjnych to złożona kwestia, o której pisywałem już wielokrotnie. Największym błędem takich osób jak ty, jest przeświadczenie, że liczby bezwględne coś znaczą. W rzeczywistości telewizje i reklamodawcy przede wszystkim patrzą na względne wyniki w grupach komerycyjnych (np 16-49, 18-34 itd.), to jest rating (stosunek widzów do osób, które mają dany kanał) i share (udział widzów danego kanału w ogólnej liczbie osób oglądającej w tym momencie tv).

  Tyle wstępu edukacyjnego, masz jakieś pytania, chętnie odpowiem tylko skończ strzelać tymi liczbami, które wiele nie znaczą i których znaczenia kompletnie nie rozumiesz.

 103. Obiło mi się o uszy, że powtórki gal w orange, które są ponad dwukrotnie bardziej popularne niż transmisje na żywo, ogląda od 150 do 200 tysięcy. Choć słyszałem to dawno temu i niewykluczone, że przekręciłem.

 104. Czy jezeli powiem ci , że usłyszałem to od jednego z pracownikow redakcji orange sport usatysfakcjonuje cie to ??

 105. Nie. Bo wcześniej pisałeś bzdury o korelacji między oglądalnościami gal w USA i Polsce.

 106. eheheheheh aha spoko fajnie ze sie dowiedzialem ze dla mnie liczby ratingowe i ogladalnosc znacza cos BEZWZGLEDNIE :ppp

  Znaczace sa nawiska w main evencie i to jest jedyne moje bezwzgledne przeswiadczenie co pokazuje doskonale rozpietosc ogladalnosci gal Strikeforce .

 107. Masz oczywiście rację, rozpiętość oglądalności gal Strikeforce nie jest zupełnie zależna od tego czy gala była transmitowana w ogólnodostępnej dla 100 mln widzów stacji CBS czy w dodatkowo płatnej, dostępnej dla 20 mln stacji Showtime…

 108.  

  Słowo o oglądalności UFC w OS.
  Orange Sport jest marginalna stacją, więc siłą rzeczy UFC nie może wypłynąć na "szeroką wodę"…

  A to ciekawe, bo na stronie orange znalazłem ciekawe info. Wynika z tego, że większość fanów mma powinno mieć możliwość oglądania tego kanału.

  Kanał Orange sport jest dostępny w ofertach:

  – Orange TV na kanale 5
  – Cyfry + na kanale 125
  – Polsatu Cyfrowego na kanale 20
  – platformy "n" na kanale 68
  – sieci kablowej UPC na kanale 563
  – sieci kablowej Vectra na kanale 219
  – sieci kablowej Multimedia na kanale 313
  – sieci kablowej Toya na kanale 415
  – sieci kablowej Inea na kanale 168

 109. up

  A od kiedy za polsat sport już nie trzeba płacić? Za możliwość oglądania go w kablówce trzeba zapłacić za cały pakiet programów.

 110. Al ilusz januszów zagląda "przypadkiem" na te kanały ? myśle że bardzo mało większość przerzuca kanały miedzy tvp1, tvp2, polsat, tvn. Rzadko kiedy zawendruje ktos na orange sport a na polst juz caliime sporo i jesli ich event zaciekawi to zostanie na kanale i bedzie ogladać.

 111. fajnie ze sie dowiedzialem ze dla mnie liczby ratingowe i ogladalnosc znacza cos BEZWZGLEDNIE :ppp

  A my się właśnie kolejny raz przekonaliśmy, że nie tylko nie wiesz o czym piszesz, ale i z czytaniem u Ciebie nie za bardzo 🙂

 112. @pst

  Ja uważam, że Pankracy wyświadczył przysługę i wykonał pożyteczną pracę. Zresztą Yoshi mu nawet podziękował za to, więc chyba to o czymś świadczy. Zrozum, że nie napisał tego złośliwie (taką mam przynajmniej nadzieję) tylko z dobrej woli. Ten tekst zawiśnie w internecie i nawet po długim czasie ktoś może na niego trafić, więc jeżeli znalezione zostały jakieś małe błędy i dzięki temu Yoshi je poprawił, to tylko poprawi opinię o nim jako autorze w oczach przyszłych czytelników. Poza tym zgodzisz się chyba, że artykuły bez błędów wyglądają lepiej niż z błędami (niezależnie od przyczyny ich popełnienia – pośpiech, zmęczenie itp.). Na koniec, Yoshi (czy ktokolwiek inny) po każdej takiej recenzji będzie jeszcze czujniejszy/bogatszy w wiedzę i prawdopodobnie walnie się mniej razy przy następnym tekście. Same plusy.

 113.       ilusz januszów zagląda "przypadkiem" na te kanały ? myśle że bardzo mało większość przerzuca kanały miedzy tvp1, tvp2, polsat, tvn. Rzadko kiedy zawendruje ktos na orange sport a na polst juz caliime sporo i jesli ich event zaciekawi to zostanie na kanale i bedzie ogladać.

  Prawda jest taka, że większość Januszy wie tylko co to jest ksw, a o ufc nawet nie słyszeli. Orange sport ma umowę z ufc do 2014 roku i będą chcieli ją przedłużyć. Jak Janusze teraz nie oglądają ufc to myślisz, że coś się w tek kwestii zmieni za rok?

 114. Venom blagam jakos gale w nashvile z shieldsem ogladalo 3 mln ludzi w CBS a relacje w showtime i przykladowo rousey-kaufmann 500 tys . Największym błędem takich osób jak ty, jest przeświadczenie, że to w jakiej telewizji jest pouszczana gala bezwzglednie cos znaczy :PP

  Nie no powaznie nie ma zadnej reguły .Wiadomo ze ogolnodostepne stacje daja wieksze mozliwosci ale nie zkladajmy z gory ze Fx  pokazany na Polsacie da lepszy wynik niz Fx na OS .

  Nazwiska a nie stacje sa nawiekszym magnesem dla ludzi ogladajacych ten sport .

 115. Ok, ja sobie odpuszczam. Pozostań w błogim przeświadczeniu, że UFC w Polsacie nie miałoby lepszych oglądalności niż w Orange.

 116. a ten dalej swoje nikt nie mowi ze nie 

  gale nadawane od 22 zapewne tak,

  nocne gale  nie ma reguły , wszyscy sie zgadzamy ze Polsat daje wieksze mozliwosci

  ja tez odpuszczam koniec tematu

 117. Wiadomo Hallabongos, ze jeśli na OS by leciała świetna gala UFC ze znanymi nazwiskami i mielibyśmy wyniki oglądalności, to jest szansa, że gdyby dajmy na to tydzień później na Polsacie Sport leciała rówież gala UFC z megamrnymi nazwiskami na rozpisce, to nawet ja się teraz zastanawiam, czy Polsat wyprzedziłby OS wówczas. 

  Ale tak porównywac ogladalności sie raczej nie da

 118. "Orange Polska zakończyło drugi kwartał 2012 roku z liczbą ok. 677.000 klientów usługi Orange TV…..

  Abonentów płatnych pakietów telewizyjnych jest ok. 144.000 (M, L, Orange Sport i HBO), w tym pakietów telewizji n – ok. 57.000."

  Udziały w rynku  stacji :

  Oragne Sport to 0.18%

  Polsat to 14.85%

  Polsat Sport to 0.34%

  Niema szans zrobić lepszego ratingu w Orange Sport

 119. Porownojmy raczej  wskazniki OS i PSbo watpie zeby na glwonym puszczano gale Ufc . Zamiast " Pierwszej krwi " raczej puszcza " Pierwsza milosc "

  Oragne Sport to 0.18%

  Polsat Sport to 0.34%

 120. @pst

  1. przed "który" w każdej odmianie zawsze się daje przecinek  "przecienk  przed zaimkiem pytajnym "który", jego odmianami we wszystkich formach innych niż pytania oraz w parach z przyimkami (z której, do których, na którego, bez którychkolwiek, za którymś, pod którymkolwiek, u któregoś, w którym, nad którą, od którego bądż, po który, znad których, poprzez którąś, zza których, którykolwiek, którędy, któryś, któryż)"

  2. niepoprawna jest forma „pisać z dużej litery”; formy „duża litera” i „wielka litera” są równie poprawne – odsyłam do komunikatów Rady Języka Polskiego 😀

  Ja chciałam tylko pomóc , a tekst w ogóle jest bardzo fajnie napisany i ciekawy 😀
  http://couchfighter.couchfighter.netdna-cdn.com/wp-content/uploads/2012/05/018-Dan-Hardy-vs-Duane-Ludwig.jpg

 121. O.K. wychodzi, że to akurat jest to drugie słowo użyte Laughing  Punkt 3 to pytanie, a w takich się nie daje przecinków 😛 "przecinek stoi przed zaimkiem pytajnym "który", jego odmianami we wszystkich formach innych niż pytania".

 122. Punkt 3 to IMHO przede wszystkim przykład wykorzystania słowa "który" potocznie, w takim samym znaczeniu jak "któryś" i moim zdaniem to dlatego nie ma tam przecinka. Poza tym chyba trochę źle interpretujesz te zasady, to tak nie działa, że jak masz znaczek "?" na końcu zdania, to od razu nie wolno przecinków przed "który" 😉

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.