Kilka miesięcy temu szef UFC Dana White, zapowiedział, że trwają prace nad doprowadzeniem do walki mistrzowskiej pomiędzy Weili Zhang i Rose Namajunas. Niedawno jednak oświadczył, że Rose nie chce tego starcia. Zawodniczka zaprzeczyła jednak słowom szefa UFC.

W trakcie niedawnego wywiadu dla BT Sport, Dana White zapytany o walkę o pas między Namajunas i Weili powiedział:

Dochodzą do mnie głosy, że Rose nie chce walki o pas. Zobaczymy więc jak to wszystko poukładać.

White dodał też, że być może Rose nie podołała presji jaka leży na mistrzyni i stąd jej niechęć do mistrzowskiego boju. Szef UFC powiedział również jaki ma pomysł na nową rywalkę dla Zhang.

Patrzymy na rankingi i wychodzi nam, że to może być Wieli vs Carla Esparza.

Obóz Namajunas szybko zaprzeczył słowom szefa UFC, a teraz sama zainteresowana zabrała głos w tej sprawie i w rozmowie z fanami w mediach społecznościowych powiedziała:

Pojawiło się pewne zamieszanie dotyczące mojej kolejnej walki. Nie martwię się o to. Ja jestem gotowa by walczyć. Nie wiem co się dzieje. Może istnieje błędne przekonanie, że mam słabą psychikę, że nie radzę sobie z mistrzowską presją. To nieprawda. Walka jest moim życiem. Jestem bardziej niż gotowa, bo właśnie o to walczę.

Namajunas (9-4 MMA) w ostatniej walce udanie zrewanżowała Brazylijce, Jessice Andrade, z którą przegrała w przeszłości przez brutalne KO. W ostatnich 5 walkach jej bilans wynosi 4-1. W tym czasie m.in. wygrywała dwukrotnie z Joanną Jędrzejczyk oraz pokonała Michelle Waterson. 6 z 9 zwycięstw w karierze „Thug Rose” zdobywała kończąc walki przed czasem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.