Jakiś czas temu Scott Coker, szef Bellatora, zapytany o poziom kategorii półciężkiej organizacji stwierdził, że po tym jak w UFC Jon Jones przeszedł do kategorii ciężkiej, to Bellator MMA ma najlepszą wagę do 93 kilogramów na świecie.

Na te słowa zareagował Dana White, szef UFC, który po gali UFC Vegas 7 wyśmiał słowa Cokera.

Nie słyszałem jego komentarzy… Czy on nie jest uroczy? [śmiech]

Ludzie, wszyscy, którzy są w ich dywizji półciężkiej to zawodnicy, którym pozwoliliśmy odejść. On ma teraz najlepszą kategorię półciężką? Przecież my pozwoliliśmy tym zawodnikom tam przejść. To najgłupsza rzecz jaką słyszałem, ale rozumiem to. Musi kur*a robić takie rzeczy. Nie będę go krytykował. Musi próbować robić swoje, musi próbować sprzedawać te walki. Nie robi się tego jednak mówiąc: „mam najlepszą dywizję półciężką na świecie”. Wszyscy, którzy tam są zostali puszczeni od nas.

Podczas niedawnej konferencji prasowej szef Bellatora odniósł się do tych słów i stwierdził:

Ryan Bader i Phil Davis, albo inni zawodnicy, którzy przyszli z UFC, przyszli do nas z rynku, będąc wolnymi strzelcami. Nie przyszli do nas ponieważ zostali wyrzuceni z UFC. To kłamstwo. Prawda jest taka, że byli wolnymi strzelcami, a my zaproponowaliśmy im lepsze kontrakty, więc wybrali nas. To są zawodnicy walczący dla pieniędzy. Oni nie robią tego tylko dla zabawy. Są zawodnikami z najwyższej półki. Jeśli więc dostali lepsze oferty, czemu nie mieli wybrać Bellatora? Jeśli dostaliby lepsze oferty tam, zostaliby tam i robili swoje.

Szef Bellatora dodał też ponownie, że jego zdaniem kategoria półciężka w jego organizacji jest najlepsza na świecie.

Inni zawodnicy, którzy przeszli z UFC do Bellatora to m.in. Benson Henderson, Lyoto Machida, Rory MacDonald, Cris Cyborg, Cat Zingano czy Sergio Pettis.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.