Weili Zhang (MMA 21-1), która podczas gali UFC 248 obroniła po raz pierwszy tytuł mistrzowski wagi słomkowej i pokonała na punkty Joannę Jędrzejczyk (MMA 16-3), od dłuższego czasu jest promowana przez szefa UFC na przyszłą gwiazdę organizacji.

Zobacz również: „Wygrała tę walkę, jest lepsza. Ma charakter na najwyższym poziomie” – Jędrzejczyk o Zhang

Po ostatniej wygranej Dana White potwierdził swoje postrzeganie Weili Zhang i podczas spotkania z mediami.

Zawsze wiedzieliśmy, że ona jest wyjątkowa i zaczęliśmy ją prowadzić drogą, którą prowadzimy wyjątkowych zawodników. W ostatniej walce zmierzyła się z najlepszą zawodniczką tej kategorii wagowej, kobietą, która zbudowała wagę słomkową, broniła pas pięć razy i wyszła do starcia w niesamowitej formie. Joanna miała ogromną przewagę doświadczenia i widzieliśmy jak dobrze wyglądała w walce.

Szef UFC powiedział również, że zależy mu na tym, aby Weili stała się poważną gwiazdą w Chinach.

Liczę, że Wieli będzie coraz lepsza i myślę, że po walce zyskała wielu fanów. Ludzie jej gratulowali, natomiast w Chinach to było prawdziwe szaleństwo, a to dla mnie ważniejsze niż to, co działo się w USA. Oczywiście chcę, żeby ludzie lubili ją zarówno w USA, jak i na całym świecie, ale w Chinach ona odniosła prawdziwy sukces.

Dana White dodał też, że wierzy w siłę Wieli i jej rozwój w UFC.

Zrobiliśmy to z Conorem i Rondą, robimy to z każdą wielką postacią i zrobimy to również z nią. Ona będzie wielką gwiazdą. Sporty walki to szalony biznes, w którym musisz wygrywać. Jeśli będziesz wygrywać, zostaniesz wielką gwiazdą.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.