Chociaż przez wiele lat to Ronda Rousey (MMA 12-2) była postrzegana jako najlepsza zawodniczka MMA w historii tego sportu, dziś pozycję tę zdecydowanie piastuje Amanda Nunes (MMA 19-4). Podwójna mistrzyni UFC nie tylko wywalczyła pasy dwóch kategorii wagowych, ale również ma na swoim koncie zwycięstwa nad Rousey, Shevchenko, Cris Justino czy Holly Holm.

Zobacz również: Amanda Nunes awansuje na 7 miejsce na liście najdłużej panujących mistrzów w historii UFC

Szef UFC Dana White jest pod dużym wrażeniem Brazylijki, o czym powiedział w rozmowie dla serwisu organizacji.

Każdy zawodnik ugruntowuje swoją pozycję z czasem. Nie chodzi tylko o to kogo się pokonało, ale jak tego się dokonało. Jeśli spojrzy się na to kogo pobiła Amanda, to są same świetne rywalki. Dodatkowo robiła to w pięknym stylu. Nie ma wielu kobiet, które potrafią nokautować, a ona to robi. Przecież Amanda dosłownie zniszczyła jedną z najbardziej przerażających zawodniczek, Cris „Cyborg”. To był chyba najszybszy nokaut w jej kategorii wagowej.

To wszystko powoduje, że Dana White uważa Nunes za najlepszą zawodniczkę w historii MMA.

Ona skończyła 13 walk już w pierwszej rundzie. Już dziś jest najlepszą zawodniczką wszech czasów. To prawdziwa bestia. Nikt nigdy nie osiągnął tego, co ona. Jest nie tylko najlepszą zawodniczką wszech czasów, ale jednym z najlepszych zawodników, którzy kiedykolwiek konkurowali w MMA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.