Zapowiadana od jakiegoś czasu walka pomiędzy Conorem McGregorem i Dustinem Poirierem ma odbyć się 23 stycznia 2021 roku podczas gali UFC 257. Zawodnicy i organizacja doszli już do porozumienia w tej kwestii. Niedawno potwierdzono również, że Dustin Poirier podpisał też kontrakt na walkę. Cały czas jednak nie wiadomo jak wygląda sytuacja z oficjalnym podpisem po stronie Irlandczyka.

Dana White, szef UFC, w najnowszej rozmowie dla serwisu ESPN przyznał, że nie wie czy kontrakt na walkę został już podpisany przez Conora. Dodał jednak też, że jest pewny, iż do starcia dojdzie, a McGregor dotrzyma ustalonych warunków.

Nie wiem czy Conor już podpisał kontrakt, ale się o to nie martwię. Conor pojawi się na walce. Zakładam, że już mógł podpisać umowę, ale nie wiem.

Nadchodząca walka będzie drugim starciem obu panów. Pierwszy raz zmierzyli się z sobą we wrześniu 2014 roku, kiedy to na UFC 178 McGregor znokautował Poiriera w pierwszej rundzie. 32-letni Irlandczyk od tamtej pory mierzył się z m.in. Eddiem Alvarezem, Natem Diazem, Khabibem Nurmagomedovem czy Jose Aldo. W ostatnim pojedynku walczył z „Kowbojem” Cerrone, którego błyskawicznie znokautował na UFC 246.

Dutin Poirier po porażce z rąk McGregora był bardziej aktywny niż jego rywal. Od tamtej pory występował w oktagonie UFC aż 13 razy. W tym czasie mierzył się z m.in. Maxem Hollowayem, Khabibem Nurmagomedovem, Eddiem Alvarezem czy Justinem Gaethje. 19 z 26 walk w karierze kończył przed czasem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.