Dana White

Dana White, szef UFC, robi wszystko, aby nie tylko doprowadzić do gali UFC 249, ale również do tego, aby organizacja wrócił na drogę regularnego organizowania kolejnych wydarzeń.

Zobacz również: Przyszłe gale UFC będą odbywać się na prywatnej wyspie

Takie parcie do ponownego rozkręcenie biznesu nie jest przez wszystkich pochwalane. Krytyczne zdanie w sprawie przygotowywania wydarzeń sportów walki ogłosiło amerykańskie Stowarzyszenie Lekarzy Ringowych, które w swoim oświadczeniu napisało:

Zalecamy zawieszenie organizowania wszystkich wydarzeń sportów walki.

Stowarzyszenie Lekarzy Ringowych postępuje zgodnie z zaleceniami agencji CDC (Centers for Disease Control and Prevention) i innych towarzystw medycznych zajmujących się sprawą rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19.

Wydarzenia sportowe na całym świecie zostały wstrzymane w związku ze zwiększonym ryzykiem infekcji uczestników, fanów, oficjeli i personelu przy nich pracującego.

Zalecamy odłożenie wszystkich wydarzeń sportowych związanych ze sportami walki do odwołania. Obejmuje to wszystkie gale niezależnie od liczby osób przy nich pracujących. Każda gala sportów walki organizowana w trakcie pandemii to narażanie sportowców i ludzi zaangażowanych w przygotowanie wydarzenia na niepotrzebne ryzyko zakażenia i rozprzestrzeniania COVID-19. Ponadto zawodnicy sportów walki często wymagają po starciach pomocy medycznej, a nie chcemy, aby nasz już i tak przeciążony system ochrony zdrowia był dodatkowo angażowany.

Cały czas monitorujemy bieżącą sytuację, a myślami jesteśmy z tymi, których dotknęła lub dotknie sprawa koronawirusa.

Nasza organizacja pozostaje niezachwiana w swojej misji służenia, ochrony i edukacji wszystkich zaangażowanych w sporty walki.

Stowarzyszenie Lekarzy Ringowych (Association of Ringside Physicians) jest organizacją lekarzy pracujących w branży boksu i mieszanych sztuk walki.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.