Pięciorundowe walki mistrzowskie już od dawna są standardem w UFC, również główne walki wieczoru toczą się takim dystansie. Czy jednak drugie walki wieczoru także nie powinny być wydłużone do pięciu rund?

Dana White, szef UFC, w rozmowie dla TSN przyznał, że taki pomysł jest brany pod uwagę. Jako fan MMA, chciałby móc oglądać dodatkowe starcia na dystansie pięciu rund.

Skłamałbym mówiąc, że o tym nie rozmawialiśmy. Ja, Sean Shelby, Mick Maynard i Hunter Campbell jesteśmy maniakami MMA. Kochamy ten sport tak mocno jak fani. Sprawa pięciu rund dla drugiej walki wieczoru jest jednak trudna, ale ją rozważamy.

Problem z wydłużeniem kolejnej walki na karcie wiąże się z wydłużeniem całej gali, a co za tym idzie z wpływem na dokładnie zaplanowaną transmisję z wydarzenia.

Popatrzcie na główną kartę UFC 256. Mamy tam pięć naprawdę dobrych walk. Wprowadzając drugie starcie, które będzie trwało pięć rund, jedna walka będzie musiała wypaść z PPV, albo z transmisji na ESPN.

Gala  UFC 256: Figueiredo vs Moreno odbędzie się już dziś w nocy w hali UFC APEX w Las Vegas. Będzie to ostatnie wydarzenie UFC sprzedawane w systemie PPV w tym roku.

Podczas nadchodzącego eventu, poza walką o pas wagi muszej UFC, kibice będą mieli okazję obejrzeć starcie Tony’ego Fergusona z Charlesem Oliveirą. Na karcie walk znalazły się też takie nazwiska jak: Renato Moicano, Ronaldo Souza, Junior dos Santos czy Cub Swanson.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.