Ronda Rousey

Wygląda na to, że Dana White nie porzucił pomysłu unifikacji ubioru zawodników. W rozmowie z magazynem Ad Week wiceprezes UFC ds. marketingu globalnego, Mike Mossholder, przyznał, iż organizacja jest w trakcie zaawansowanych rozmów z „wiodącym producentem odzieży” dotyczących produkcji jednolitych strojów dla wszystkich z 500 zakontraktowanych zawodników. Twarzą nowego porządku w ubiorze miałaby zostać Ronda Rousey (MMA 10-0).

Ad Week podaje, że próby potwierdzenia informacji na temat rozmów u przedstawicieli firm Nike, Reebok, Under Armour oraz Adidas zakończyły się niepowodzeniem. Wszystkie z wymienionych już teraz sponsorują zawodników UFC. Jon Jones (MMA 20-1), Anderson Silva (MMA 33-6) oraz Junior dos Santos (MMA 16-3) mają podpisane umowy z Nike. Druga firma sponsoruje Johny’ego Hendricksa (MMA 16-2), zaś kontraktem sponsorskim z Under Armour związany jest Georges St-Pierre (MMA 25-2). Adidas nie zostaje w tyle, o czym świadczy świeżo podpisana umowa z Robbiem Lawlerem (MMA 24-10-1).

Wybór Rondy jako propagatora nowego ubioru wydaje się logicznym posunięciem, zważywszy na jej olbrzymią popularność. Posiadająca umowy sponsorskie z Metro PCS oraz Xyience Xenergy dobrze przysłużyła się obu markom. Jak zauważył prezes firmy Xyience, John Lennon, po umieszczeniu wizerunku Rondy na puszkach, sprzedaż napojów energetycznych wzrosła o 12%. Dodatkowo, sponsoruje ją samo UFC. O Rousey w obszernych artykułach pisały „The Wall Street Journal” oraz „New Yorker”, a stacja ESPN nakręci krótki film dokumentalny poświęcony jej postaci. Sama przyznaje, że rozgląda się za kolejnymi sponsorami, lecz nie zamierza poświęcać większości powierzchni stroju na loga poszczególnych marek. W rozmowie z Ad Week za swój wzór w kwestii ubioru podała Mike’a Tysona, który walczył w jednolitych czarnych spodenkach:

Bardziej się cenisz, gdy nie wyglądasz jak bolid wyścigowy pokryty reklamami. Mam przekonanie, że moi sponsorzy czują się bardziej docenieni, gdy ich loga prezentują się bardziej czytelnie.

Głos w sprawie zabrał również sam pomysłodawca. Dana White argumentuje słuszność proponowanych zmian ułatwieniem życia swoim zawodnikom. Nie wszyscy bowiem mają chęć i czas na poszukiwanie sponsorów, a ci z niższej części karty nie mają nawet takiej możliwości. Samo rozwiązanie miałoby wyglądać na kształt relacji na linii Nike – NFL, gdzie producent odzieży płaci lidze footballu 1,1 miliarda dolarów za pięcioletni okres umieszczania ich loga na strojach zawodników. Nieznana jest jednak wysokość kwoty, jaką firma odzieżowa płaciłaby UFC i jaki jej ułamek trafiałby do zawodników.

105 KOMENTARZE

 1. hohohoh so funny!

  NOT.

  precyzując:

  -zdjęcie zajebiste

  -temat idiotyczny

  Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś [strike]Mir [/strike]dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

 2. Zgadzam się z Pervertem, post ze zdjęciem można było podlinkować w odpowiednim dziale, a nie od razu osobny topic.

 3. Pervert, prawie całkowita zgoda. Zdjęcie nie jest zajebiste. Po raz n-ty zabawił się w przyklejanie głowy. To już było nudne 5 jego prac temu.

 4. Pervert : )

  Nie wiem jak mam to ocenić, z początku wydawało się to śmieszne, ale … Ciężko mi siebie określić .

 5. Pervert : )

  Nie wiem jak mam to ocenić, z początku wydawało się to śmieszne, ale … Ciężko mi siebie określić .

 6. Zgadzam się z Pervertem i niech się nikt nie dziwi, jeśli ataki na kaczkę się powtarzają, bo – jak widać- chłopak nie wyciągnął zbyt wielu wniosków. A obrazek bardzo fajny i śmieszny, ale spokojnie wystarczył do "Tanio…".

 7. Zgadzam się z Pervertem i niech się nikt nie dziwi, jeśli ataki na kaczkę się powtarzają, bo – jak widać- chłopak nie wyciągnął zbyt wielu wniosków. A obrazek bardzo fajny i śmieszny, ale spokojnie wystarczył do "Tanio…".

 8. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 9. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 10. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 11. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 12. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 13. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 14. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 15. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 16. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 17. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 18. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 19. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 20. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 21. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 22. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 23. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 24. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 25. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 26. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 27. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 28. Jak dla mnie to zawodnicy na tym stracą. Kwestia sponsorów powinna być dla każdego indywidualną sprawą.

 29. Występy jedynie w spodenkach i to niezależnie od tego, czy dywizja kobiet, czy mężczyzn Laughing

 30. UFC oczywiście chce kolejne źródełko hajsu mieć.

  I btw

  płaci lidze footballu 1,1 biliona dolarów

  Translator lubi płatać figle. Bilion to po "amerykańsku"Laughing miliard.

 31. @Nekator – przyznaje się do błędu, lecz popełniłem go sam bez pomocy narzędzia Googlea. Niby człowiek przejrzy co napisał z dwa razy, ale zdarza się coś przeoczy.

 32. Luzik, błędy się zdarzają. Ta emotka była do słów "po amerykańsku". PeaceBeer

 33. Tylko i wyłącznie kiedy zawodnicy będą mogli sami sobie wybierać jak ma wyglądać ich strój.

 34. Ein UFC, Ein Dana, Ein Spodenki. Może jeszcze fryzury też ustandardyzować?

 35. Tak, wszyscy fryzury jak Dana!

  Wg mnie słaby pomysł, dla mnie spodenki są elementem charakterystycznym niektórych zawodników i to jest czasem ciekawe. Np. nie wyobrażam sobie Silvy w jakichś standardowych spodenkach, to samo Shoguna. Albo czy jest osoba która nie pamięta spodenek Mirka?

  Wiadomo, że trzeba też to kontrolować, żeby nie było takich akcji, jak ten zapaśnik w różowych majtach. Chyba właśnie Dana miał z nim o to spinę, prawda? Ktoś pamięta jak on się nazywał?Laughing

 36. @antyrusso

  Popieram Nie mam nic przeciwko Rondzie walczącej w stroju, który opisuje cytat:

  za swój wzór w kwestii ubioru podała Mike Tysona, który walczył w jednolitych czarnych spodenkach

  Talga Vassternich!

 37. Ciekawe jak to mogło by wyglądać. Osobiście wolę podziwiać różne i ciekawie zaprojektowane spodenki na zawodnikach a nie jednolite

 38. mi sie podobaja wlasnie takie 'proste' designy jak nosi Jones czy Ronda. zgodzilbym sie na takie same dla wszystkich, ale sponsor do wyboru, nie mozna przeciez narzucic komus sponsoringu od danej firmy.

 39. Wiadomo, że trzeba też to kontrolować, żeby nie było takich akcji, jak ten zapaśnik w różowych majtach. Chyba właśnie Dana miał z nim o to spinę, prawda? Ktoś pamięta jak on się nazywał?

  To nie chodziło o Dennisa Hallmana? Tyle, że on miał majty niebieskie na walce z Ebersole.

 40. Kurde, sam nie wiem, kojarzył mi się trochę inny gość, niby ten sam krój "spodenek", ale serio zapamiętałem je jako różowe.

  Zdjęcie dobrze pokazuje, dlaczego warto kontrolować ubiór swoich zawodników crazy

 41. Jestem na NIE ! Niektórzy zawodnicy mają swoje loga, które pasują idealnie do nich np. ,,Axe murder,, . Dla mnie po prostu było by to dziwne …

 42. Nie podoba mi się to – zarówno wizualnie, jak i finansowo. Wielu fighterów ma swój unikalny strój i zdecydowanie nie chciałbym widzeć jakiegoś przymusu. Tym bardziej jeśli ktoś jest w stanie wyciągnąć więcej na własną rękę, to po co w to ingerować? Pytanie retoryczne, bo każdy zna odpowiedź.

 43. Wizualnie-nie.

  Finansowo- tym bardziej nie.

  Zawodnicy stracą (ci z niższych kart pewnie najbardziej) a zyski zaliczy na tym UFC.

  Łysy zacznie rozbijać ferrari co miesiąc

 44. Jeżeli to będzie wyglądało w takim stylu (kolory narożników), to czemu nie

  Andrei Arlovski, Daniel Cormier, Cain Velasquez, Mark Hunt…

 45. Tu chodzi o nabicie kabzy przez UFC … I się nie dziwie że nawet w tej przestrzeni szukaja zarobku bo każdy wiekszy sport sie opiera na sponsorskich kontraktach firm odziezowych.

 46. Białas vs. Białas  > kolory spodenek w kolorze narożnika

  Murzyn vs. Murzyn > jw.

  Białas vs. Murzyn > jeden chuj 

  Wink

 47. Niestety skończy się tym, że ktoś z wielkiej czwórki dostanie kontrakt, a mniejsze firmy związane z tym sportem od lat, jak Venum, BadBoy, Hayabusa, itp…. stracą praktycznie jedyną możliwość dotarcia do większego grona potencjalnych odbiorców, co to oznacza nie muszę mówić

 48. Jestem przeciwny. Nie lubię monopolów wszelkiego rodzaju…Wyobraźcie sobie Aokiego, albo Fedora w zwykłych spodenkach. Wprawdzie nie walczą dla UFC, ale są to przykłady pokazujące jak mocno niektórzy zawodnicy są utożsamiani ze swoim strojem.

 49. Od teraz zawodnicy będą "dziarać" sobie sponsorów na plecach niczym w PL 😀

 50. Ci z samej góry mogą dużo stracić, więc pewnie to wszystko zostanie zablokowane.

 51. Dla tych nonameów 8+8 to dobry pomysł ale im wyżej w drabince tym zadowolenie będzie maleć,ogólnie zdziwie się jakby to przeszło.

 52. Mam nadzieje, że nie przejdzie. Niech sobie dadzą spokój. Zawodnikom na pewno to się nie opłaci. 

 53. Niech Dziewczyny walczą tylko w samych spodenkach a reszta niech będzie po starem i to będzie najlepsze rozwiązanie i przy okazji Danie wzrośnie oglądalność .

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.