Jan Błachowicz stał się nowym mistrzem kategorii półciężkiej UFC na dzisiejszej gali w Abu Dhabi. Polak w świetnym stylu pokonał Dominicka Reyesa nokautując rywala w drugiej rundzie pojedynku. Za swój występ „Cieszyński Książę” otrzymał bonus po gali. Po walce na temat występu Błachowicza wypowiedział się sam prezydent organizacji, Dana White, który wychwalał jego walkę.

Wyglądał niesamowicie, wyglądał bardzo dobrze. Może się wydawać jakby miał jakiś laser w tym kopnięciu na korpus. Trafiał raz po raz w to samo miejsce. Widać było, że rozbijał tym Dominicka Reyesa. To był bardzo ważny czynnik w tej walce.

White wypowiedział się także na temat potencjalnej walki Polaka z Jonem Jonesem.

Wy dziennikarze wiecie tyle samo o obecnej sytuacji Jona Jonesa co ja. Podoba mi się to, że chce się bić z Jonem. Mógł wyzwać jakiegoś pretendenta, ale ci goście szanują Jonesa i chcą być zawodnikiem, którzy pokona „Bonesa”. Bardzo mi się to podoba.

Dla Błachowicza (27-8 MMA) była to czwarta wygrana z rzędu. Nokautem w drugiej rundzie z Dominickiem Reyesem zawodnik zdobył zwakowany przez Jona Jonesa pas mistrzowski kategorii półciężkiej UFC. W swojej karierze Polak mierzył się z m.in. Lukiem Rockholdem, Jacare Souzą, Jaredem Cannonieem czy Jimim Manuwą. Dla Błachowicza była to ósma wygrana w karierze przez TKO.

Na UFC 253 widzieliśmy także pojedynek mistrzowski w kategorii średniej organizacji. Israel Adesanya świetnie poradził sobie z Paulo Costą, którego znokautował.

Pełne wyniki gali UFC 253

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.