Khabib Nurmagomedov może wrócić ze sportowej emerytury szybciej niż wydaje się wielu specjalistom. Rosjanin po wygranej na UFC 254 z Justinem Gaethje postanowił ogłosić zakończenie swojej kariery w klatce MMA. Nurmagomedov wyznał, że po rozmowach ze swoją mamą uznali, że ten nie będzie dalej walczył w klatce bez swojego ojca u boku. W rozmowie z dziennikarzami na temat przyszłości Khabiba wypowiedział się prezydent UFC, Dana White.

Nie powiedział mi, że będzie dalej walczył, ale nie zaprzeczył. Rozmyśla nad powrotem i zdobyciem rekordu 30-0. Jego ojciec tego chciał, a ja myślę, że on był bardzo wzruszony. Miał sporo urazów przed tym pojedynkiem, trenował na stacjonarnym rowerku, a potem walczył… Myślę, że zebrało się w nim sporo emocji.

Nadal jest mistrzem. Nie zwakował pasa mistrzowskiego, nie zrobimy też tymczasowego tytułu. Jest mistrzem, damy mu trochę czasu na decyzję co chce dalej robić. Powiedział mi, że porozmawia ze swoją mamą.

Jest numerem jeden w rankingu bez podziału na kategorie wagowe. Jego występ przeciwko Gaethjemu był niesamowity, jest niepokonany i przegrał może 2 rundy w swojej karierze. Na ten moment jest numerem jeden tego rankingu. Mówię wam od lat, że Jon Jones jest najlepszym zawodnikiem w historii MMA, ale na ten moment nie jest najlepszym zawodnikiem „pound-for-pound”.

Nurmagomedov (29-0 MMA) zakończył karierę w oktagonie UFC jako mistrz kategorii lekkiej. W przeszłości wygrywał z m.in. Conorem McGregorem, Alem Iaquintą, Edsonem Barbozą, Justinem Gaethjem czy Dustinem Poirierem.  Od dawna mówiło się też o potencjalnej walce Khabiba z Georgesem St. Pierrem. Na ten moment nie wiadomo jednak czy to z nim zmierzyłby się Rosjanin w ewentualnej walce.

23 KOMENTARZE

 1. Mówię wam od lat, że Jon Jones jest najlepszym zawodnikiem w historii MMA, ale na ten moment nie jest najlepszym zawodnikiem "pound-for-pound".

  Gdyby ktos kiedys mnie zapytal jak scharakteryzowac Dane Whita jednym zdaniem, to wrzucilbym ten cytat. Przechuj.

 2. A co ma powiedzieć.

  Po pierwsze jest oczywiste, że nigdy nie było lepszego mistrza i fightera w lekkiej.

  Po drugie –  odejście Khabiba nic nie daje Danie a wiele odbiera.

  Po trzecie – decyzja należy do Nurmy i tylko do niego. A zatem trzeba użyć odpowiednich argumentów żeby go przekonać.

  Jeśli Khabib wróci to zrobią z tego mega event, nie ważne z kim by walczył.

  Liczy Się Kasa Misu!

 3. Powiedział mi, że porozmawia ze swoją mamą.

  Czyli teraz matka prowadzi mu karierę, myslałem że tam kobiety nie maja nic do gadania.

 4. Czyli teraz matka prowadzi mu karierę, myslałem że tam kobiety nie maja nic do gadania.

  Źle myślałeś.

  Mają wiele do powiedzenia stojąc przy garach

 5. Mówię wam od lat, że Jon Jones jest najlepszym zawodnikiem w historii MMA, ale na ten moment nie jest najlepszym zawodnikiem "pound-for-pound"

  :DC:

 6. Ali terrorysta już kombinuje jaką firanę założyć na ten łysy dekiel i jak zmienic glos, żeby Nurma myślał że z mamą gada.

 7. Khabib niedawno stwierdził, że Allah jest ważniejszy od rodziców, więc może łysi w sensie duet Dana i terrorysta w tę strunę powinni uderzyć. Ja Allah każe to Khabib będzie co miesiąc walczył

 8. ale ten dana to jest pijawka.

  Dana zawsze powtarza: jak zawodnik chce odejśc, to znaczy że powinien to właśnie zrobić.

  :razz:utinlaugh:

 9. Dana zawsze powtarza: jak zawodnik chce odejśc, to znaczy że powinien to właśnie zrobić.

  :razz:utinlaugh:

  po czym nawija o jego powrocie na każdej konfie.

 10. Powiedział mi, że porozmawia ze swoją mamą.

  Trochę zabawnie to brzmi, ale z drugiej strony całe życie słuchał się taty.

 11. Ali terrorysta już kombinuje jaką firanę założyć na ten łysy dekiel i jak zmienic glos, żeby Nurma myślał że z mamą gada.

  Znany podróżnik Dana White odnajduje zaginioną surę

  Jak donoszą serwisy archeologiczne, prezydent UFC podczas swoich poszukiwań w Afganistanie (całkiem przypadkiem) odnalazł zaginione fragmenty Koranu. Towarzyszący mu Ali Al-Szczur potwierdził niesamowite znalezisko: – to prawdziwy cud, robiliśmy wykopki pod podłożenie min-pułapek, i wtedy Dana wykopał te wspaniałe artefakty. To wola Boga, niech niewierni będą przeklęci!

  Jeszcze bardziej zaskakująca okazała się treść odnalezionej sury:

  "W imię Boga Miłosiernego, Litościwego!

  Bij niewiernych w oktagonie,

  Inaczej oszpecę ci twarz i dłonie

  A jak mama nie pozwala

  Z miłością złam jej nochala

  Pamiętaj kto jest dobry:

  Wujek Dana"

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.