Organizacja UFC cały czas intensywnie pracuje nad przygotowaniem kolejnych gal i powrotem na rynek po przerwie związanej z pandemią koronawirusa. Jednym z elementów mających pomóc w tym powrocie ma być prywatna wyspa, na której UFC chce przygotowywać walki dla zawodników spoza Stanów Zjednoczonych. Lokalizacja tzw. Fight Island nie została jeszcze ujawniona, ale amerykańska marka planuje dodać ją na stałe do swojej organizacji.

Zobacz również: UFC rejestruje znak towarowy „Fight Island”. Pierwsze informacje o lokalizacji tajemniczej wyspy UFC

W najnowszej rozmowie przeprowadzonej na Instagrami z Brettem Okamoto, dziennikarzem ESPN, Dana White, szef UFC przekazał więcej informacji odnośnie startu gal na wyspie.

Fight Island powinno być gotowe i ruszyć w czerwcu. Wtedy też zaczniemy organizować międzynarodowe wydarzenia. Naprawdę planujemy postawić oktagon na plaży.  Będziemy tam mieć również miejsce do treningów i hotele. Cała wyspa i infrastruktura będzie przygotowana pod kątem UFC.

Najbliższa gala UFC ma się odbyć 9 maja na Florydzie, ale marka planuje znacznie więcej wydarzeń na początku maja.

Od 9 do 23 maja zorganizujemy cztery gale. W czerwcu zaczniemy natomiast przygotowywać wydarzenia z zawodnikami ze świata.

Na 9 maja planowana jest gala UFC 249 w trakcie, której dojdzie między innymi do pojedynku mistrzowskiego pomiędzy Tonym Fergusonem i Justinem Gaethje.

Zobacz również: Cztery gale UFC w dwa tygodnie! Dana White ogłosił plany na najbliższy miesiąc

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.