Na początku maja Henry Cejudo (MMA 15-2) stanie do pierwszej obrony pasa kategorii koguciej UFC. Amerykanin zmierzy się z byłym mistrzem wagi piórkowej, Jose Aldo (MMA 28-6).

Aldo jest po dwóch przegranych z rzędu, więc jego szansa na walkę o pas wzbudziła sporo kontrowersji. W ostatnim starciu Jose uległ  Marlonowi Moraesowi (MMA 23-6-1), ale szef UFC Dana White, uznał wówczas, że to był błąd sędziowski i jego zdaniem Aldo wygrał starcie.

Zobacz również: Nie wiem co do ku*wy ci sędziowie oglądali – Szef UFC o przegranej Aldo i walce z Cejudo

Szef UFC już wtedy był otwarty na walkę Cejudo z Aldo i ostatecznie doprowadził do tego pojedynku. Cały czas broni też swojej decyzji.

Moim zdaniem Aldo wygrał ostatnią walkę. Sędziowie się pomylili. Cejudo natomiast się zgodził na starcie z Aldo. Zaraz po jego ostatniej walce napisał mi, że Aldo wygrał i chce się z nim bić.

Dana White w rozmowie z TMZ Sports odniósł się również do słów fanów, którzy uważają, że Aldo nie zasługuje na walkę o pas.

To nie oglądajcie. Ludzi wygadują bzdury. To będzie niesamowita walka. Aldo absolutnie zasłużył na to starcie, a facet, który zdobył pasy w dwóch kategoriach chce tego pojedynku.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.