701_Dana_White_Scrum_large

(Fot. Esther Lin / MMAFighting.com) Pośród dobrych wiadomości z ostatnich dni, nie zabrakło jednej niepokojącej. O niskich oglądalnościach FOX Sports 1 wspominano już kilkakrotnie, jednak dopiero suche liczby obrazują skalę tego zjawiska. Wyniki są o tyle słabsze, że Dana White postanowił zabrać głos w tej sprawie, wykazując błędy w jak to określił „MMALogice”.

Od czasu przenosin na FOX Sports wydarzenia UFC notują rekordowo niskie oglądalności. UFC 164 miało najniższą oglądalność numerowanego undercardu od czasu UFC 142, osiągając jedynie 809 tys. widzów. Zjawisko widać także na przykładzie gal Fight NightOglądalność ostatnich dwóch undercardów na FX wynosiła ok. 800 tys. osób, podczas gdy karty wstępne na Fox Sports oglądało tylko 109 tys. (UFN 27 na FOX Sports 2) i 270 tys. (UFN 28 na FOX Sports 1) widzów.

To samo tyczy się pierwszego odcinka TUF 18, który widziało 762 tys. osób, podczas gdy żaden odcinek poprzedniego sezonu nie zszedł poniżej 1 miliona widzów, osiągając w szczytowym momencie 1,71 mln średniej oglądalności.

Dana White zapowiedział jednak, że wyniki z pewnością będą rosnąć, jak miało to miejsce na poprzednich wydarzeniach:

Katastrofalne? MMALogika jest całkiem dobra, ale tutaj całkowicie zawiodła. Jesteśmy numerem 1 wśród wszystkich stacji M18-34 i M18-49. Pokonujemy US Open i Detroit vs. Red Sox. To wszystko część procesu budowania. Zaangażowaliśmy się w nasz układ z FOX, by budować tę sieć.

Jeśli spojrzycie na wszystkie stacje, na których byliśmy, konsekwentnie wyciągamy dobre wyniki.Za pierwszym razem, gdy puściliśmy kartę na FX, wyciągnęliśmy 880 tys. widzów i rośliśmy, w zależności od walki, aż do 1,9 mln widzów dla UFC 156. Sezon TUFa z Carwinem i Nelsonem średnio oglądało 822 tys. widzów, podczas gdy Jonesa i Sonnena już 1,3 mln.

Prezydent UFC przekonuje także, że z współpracy z FOX zadowolone są obie strony:

W chwili obecnej mamy cztery najwyżej oglądane transmisje odkąd ruszyło FS 1. Żeby tego było mało, nasze wyniki dla kart wstępnych i Fight Nightów nie były źle, biorąc pod uwagę, że na zachodnim wybrzeżu ruszaliśmy o 14:00 w środę. Najważniejsze, ze ostatnie gale były świetne i ten sezon TUF też taki jest.Tak, nie wyciągnęliśmy miliona, ale zrobimy to. Ale sp***śmy  też ostatniej nocy, nie zaczynając main eventu później, by prowadził prosto do TUFa. Podsumowując, FOX nie może być bardziej szczęśliwe z UFC i wyników, które osiąga, a my nie możemy być bardziej zadowoleni z tego, jak traktuje nas ta sieć.

Choć chciałoby się widzieć jednostajny wzrost wyników UFC, nie ma powodów do paniki.  W przypadku przenosin na FX i Fuel TV, liczby te również zaczynały się od rekordowo niskich, a osiągnęło wyniki, które w tej chwili podajemy jako wzorcowy punkt odniesienia. Warto też wspomnieć, że na dzień dzisiejszy zasięg Fox Sports jest 10 milionów domów mniejszy, niż poprzedniego domu UFC na FX i Fuel TV.

Jeśli mamy spodziewać się jakichś rzeczywistych niepowodzeń, to raczej tylko w dalszych próbach wskrzeszenia „The Ultimate Fightera„. Nawet jeśli oglądalności wzrosną, UFC wykorzystało do jego promocji swoje najmocniejsze asy w rękawie i nie osiągnęło większych sukcesów, co może wskazywać na odrzucane dotychczas przez Danę wypalanie się tego formatu. Wydaje się, że rozsądne ze strony UFC byłoby zaprzestanie pompowania tego programu i skupienie się na jego lokalnych odsłonach.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.