Szef UFC postanowił wesprzeć zapaśnika z Iranu, który został skazany na śmierć i poprosił o pomoc w tej sprawie prezydenta USA, Donalda Turmpa. Dana White przedstawił w mediach społecznościowych historię skazanego sportowca mówiąc:

W tym tygodniu „The New York Times” opisał historię sławnego zapaśnika z Iranu, który nazywa się Navid Afkari. Ten człowiek poszedł na pokojowy protest i za to ma zostać stracony. Po pierwsze, on jest człowiekiem, a po drugie, jest jednym z nas. To mógłby być każdy z moich zawodników. Jedyna rzecz jaka przyszła mi do głowy, to zadzwonić do prezydenta i zapytać czy on może pomóc temu człowiekowi. Prezydent powiedział, że sprawdzić czy może coś w tej sytuacji zrobić.

Prezydent Trump napisał na Twitterze apel w tej sprawie:

Do przywódcom Iranu: byłbym bardzo wdzięczny, gdybyście oszczędzili życie tego młodego człowieka i nie wykonali egzekucji.

Do apelu dołączył się też Dana White, mówiąc:

Z szacunkiem i pokorą proszę rządzących w Iranie o niedokonywania egzekucji tego człowieka i oszczędzenie go.

Jak informuje serwis BBC Navid Afkari został oficjalnie skazany na śmierci za zabójstwo ochroniarza podczas protestów odbywających się w mieście Shiraz. Istnieją jednak obawy, że jego zeznanie zostało wydobyte podczas tortur. Według obrońców praw człowieka w Iranie, jego bracia Vahid i Habib zostali skazani na 54 i 27 lat więzienia w tej samej sprawie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.