Część druga ostatnia. Dodałem brakujący fragment.

Pierwsza cześć TUTAJ

Q: Czy następna walka GSP będzie już walką o tytuł i czy walka ta odbędzie się w Kanadzie ?

DANA WHITE: Tak i tak. GSP będzie walczył ze zwycięzcą walki Hughes/Serra. Próbujemy zorganizować gale w Kanadzie więc to miało by sens.

Q: Roger Huerta walczył z dobrymi zawodnikami w UFC ale dostał jak na razie nikogo z najwyższej półki. Jak szybko zobaczymy go w walce z kimś z samej czołówki wagi lekkiej ?

DANA WHITE: On jest już gotowy. Myślę że po ostatniej jego walce jest już gotowy. Walczył z gościem ze świetnym rekordem który był niesamowity w parterze.

Q: Jak daleko Roger jest od walki o tytuł ?

DANA WHITE: Dobre pytanie. Prawdopodobnie jeszcze jeden rok.

Q: Wiem że łatwo jest oceniać po fakcie ale czy uważasz że Zuffa przeliczyła się przejmując PRIDE ?

DANA WHITE: Nie, nie , w żadnym wypadku. Biblioteka wideo to było to czego chciałem najbardziej. Więc nie, nie przeliczyliśmy się , ale poza tym cała transakcja to był koszmar. Wiedzieliśmy czego chcemy i to dostaliśmy.

Q: Z wiedzą jaką posiadasz dzisiaj , ze był to koszmar, czy zdecydowaliście się dzisiaj na taki sam krok ?

DANA WHITE: Tak.

Q: Ponieważ uważasz że biblioteka wideo była tego warta ?

DANA WHITE: Dla mnie była. Dla mnie osobiście. Chciałem ją mieć.

Q: Kiedy przejęliście PRIDE jaka była wiedza Zuffu na temat tego jak skonstruowane są kontrakty w PRIDE i czy wiedzieliście czy mogą być transferowane do UFC czy nie ? Wyglądało to tak że część zawodników była gotowa podpisać swoje umowy a część nie.

DANA WHITE: To był jeden z miliona koszmarów. Jeden z miliona. Najgorszy deal w historii biznesu. Szalone. PRIDE było totalnym bankrutem. Byli kompletnie spłukani i nie mieli nic. My za to bardzo chcieliśmy mieć tą firmę i kupiliśmy ją. Nie ważne jak to kurwa zrobiliśmy, jak szalona była ta umowa. Dostaliśmy to co chcieliśmy.

Q: Czy wydawało się wam że kontrakty będą automatycznie przeniesione do UFC czy wiedzieliście że będziecie musieli dogadywać się z fighterami aby podpisać umowy ?

DANA WHITE: Nasza wiedza była pobieżna. O niektórych fighterach wiedzieliśmy (że podpiszą) o niektórych nie.

Q: Czy z powodu wszystkich problemów cena zakupu PRIDE opublikowana przez AP była zmieniana ?

DANA WHITE: Nigdy nie podaliśmy finalnej ceny zakupu/

Q: Ale czy cena która zapłaciliście była zbliżona do tego co opublikowała Associated Press ?

DANA WHITE: Człowieku wiesz że nie rozmawiam o pieniądzach.

Q: Czy spotkanie Liddell – Silva jest możliwe na gali UFC w Grudniu?

DANA WHITE: Jest taka szansa.

Q: (Smiech) Czekam na tą walkę już pięć lat.

DANA WHITE: Ty !?

Q: Josh Barnett nie przebierał w słowach komentując twoje słowa na temat Coutura zaraz po UFC 74 i w pewien sposób kwestionował mistrzostwo Randego. Czy Barnett swoimi wypowiedziami spalił sobie mosty do UFC ?

DANA WHITE: On jest tylko śmieciem. Wiesz co ? Rzecz w tym że ja nawet nie chce rozmawiać o Joshu. Josh Barnett nikogo nie obchodzi. Mam Mirko Cro Copa, gościa który ostro mu wpierdolił. W ogóle nie jestem zainteresowany Joshem. Nic mi się w nim nie podoba. Ani to jakim jest zawodnikiem ani to jak reprezentuje ten sport.

Jeśli ma talent to niech Bodog, IFL czy EliteProXC czy jak tam się nazywają te wszystkie inne organizacje go zatrudnią. Jeśli jest taki wspaniały niech go zatrudnią. Zawsze starają się rzucić mi kłodę pod nogi więc teraz mają okazję. Zatrudnijcie Barnetta !!! On poczyni cuda dla waszych biznesów.

Q: Podczas tele konferencji dotyczącej UFC 75 prawiłeś komplementy pod adresem Denisa Kanga jednak krótko po tym przestałeś nazywać go jedną z głównych gwiazd PRIDE. Czym podpadł aby tak go nazywać ?

DANA WHITE: Lubię Denisa Kanga. Uważam że Denis Kang to dobry zawodnik. Nazywać Kanga jedną z największych gwiazd w MMA ? Nie nie zrobiłbym tego. Wiem że Denis Kang świetnie sobie żyje z MMA walcząc w Korei ponieważ jest w połowie Koreańczykiem. Jest dobrze ustawiony w Korei. Denis miał występować w pierwszym sezonie TUFa ale skończyło się to tak że dostał dobrą umowę w Korei. To jest koleś jakiego szukaliśmy do pierwszego sezonu TUF. Nie nazwałbym go jedną z największych gwiazd w MMA.

Q: Było wiele rozmów dotyczących wolnych agentów między innymi mówiono o Kangu, Lesnarze i Fedorze. O jednym nazwisku jednak nie słyszałem zbyt wiele. Chodzi mi o Gilberta Melendeza. Czy UFC wogóle jest nim zainteresowane ?

DW: Jestem nim bardzo zainteresowany  . Niestety ma teraz kontrakt z kimś innym ale tak,  jestem zainteresowany.

 

Q: Jeśli apelacja Seana Sherka zostanie odrzucona i zawieszenie na rok uprawomocni się to czy po tym czasie wróci do UFC ?

DW: Oczywiście.

 

Q: W przeszłości mówileś że konkurencja jest dobra ponieważ dzięki niej powstają nowe gwiazdy. Dwóch twoich konkurentów IFL i  EliteXC weszło na giełde i wykazuje ostatnio ogromne straty.Co czułeś kiedy usłyszałeś jakie stary ponosi twoja konkurencja, czy czułeś ulgę z tego powodu że nie będa w stanie promować nowych gwiazd ?

DW: Przede wszystkim IFL nie buduje żadnych gwiazd. Model IFL jest głupi. Nie obchodzi mnie czy IFL upadnie. Oni nie budują żadnych gwiazd, tylko niepotrzebnie zużywają powietrze na MyNetworkTV. Pierwszego dnia kiedy IFL wystartowało wiedziałem że upadnie. Mówiłem ludziom jeśli chcesz stracić kase inwestuj w akcje IFL.

Q: Wspomniałeś o kontrakcie TV jakie ma IFL. Ostatnio czas na antenie został obcięty do tylko jednej godziny w sobote. Okazało się też ze MyNetworkTV zakupiło prawa do UFC Wiredi będzie to puszczać o godzinie 7 w sobote. Jak się czujesz z tym że UFC będzie wstępem do programu  IFL?

DW: O mój boże. Mówisz poważnie ? Bądźmy szczerzy. Ja zawsze jestem szczery jeśli się mnie o coś pytasz. Badź szczery. Czy widziałęś ten ich popierdolony program (IFL)?

 

Q: Tak widziałem. Od kiedy zmienili producenta w maju myślę że bardzo się poprawili. Wcześniej uważam że zmierzali w złym kierunku.

DW: O mój boże. Jeśli to kiedyś było gorsze niż teraz to nie jestem w stanie sobie nawet tego wyobrazić. To najgorsza rzecz jaką widziałęm w życiu. Oglądałęm to raz w domu Lorenzo (Fertitta) przez 25 minut i tylko patrzyliśmy się na siebie z niedowierzaniem. To najgłupszy show jaki widziałęm w życiu. Jest okropny. Nie wierze że wytrzymał tak długo.

 

Q: Podczas konferencji przed UFC 74 powiedziałęś że są problemy z HBO. Co zrobiłęś aby je rozwiązać i podpisać umowę.

DW: Wiesz co, chce to zrobić po swojemu. Mam bardzo silną markę, oni też mają silną markę i obydwoje staramy się chronić nasze interesy. Dlatego zajmuje to rok więcej niż powinno..

 

Q: Czy problemem jest to że UFC chce kontrolować produkcje gali ?

DW: W dużym stopniu tak.

Q: Ale jesteś przekonany żę dojdzie do podpisania umowy ?

DW: Jestem tego pewien

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.