Sam Caplan przeprowadził gigantyczny wywiad z jak na razie najpotężniejszą postacią MMA na świecie.

Dana White bo o nim mowa może spowodować że kariera średniego zawodnika eksploduje bombą z dolarami (Rich Franklin) lub może sprawić że nawet najlepszy zawodnik zniknie ze sceny i fani powoli o nim zapomną (Matt Lindland).

Sam Caplan wyciągnął wszystko o co niejeden fan chciałby się zapytać. Podzieliłem wywiad na 2 części ponieważ jest przeogromny.

Enjoy!!!

CBSSports.com: Potwierdziłeś podczas tele-konferencji przed UFC 75 że masz spotkanie z Fedorem w czwartek. Spotkanie się udało ?

Dana White: Nie poszło za dobrze.

Q: Czy możesz rozwinąć to zdanie ?

DANA WHITE: : Nie lubię rozmawiać publicznie o negocjowaniu kontraktu ale nie poszło za dobrze. Ci kolesie (team Fedora) są szaleni.

Q: Ogłosiłeś także że Renato „Babalu” Sobral został zwolniony z UFC. Wiele osób popiera tą decyzje ale niektórzy uważają że zbrodnia którą popełnił nie była gorsza od tego co zrobił B.J. Penn podczas walki Jensem Pulver na zakończenie TUFa 5. Wg Ciebie czym się różniły te dwie sytuacje?

DANA WHITE: : Myślę że to co zrobił Babalu było bardzo złośliwe. BJ przytrzymał duszenie, oni się nie lubią, sędzia wskoczył i powstrzymał i powstrzymał go. BJ po tym nie rzucał tekstami :” To był śmieć, on jest skurwysynem, musiał zapłacić za to co zrobił, musiał nauczyć się szacunku”

Zrozum nie jestem mięczakiem, walka to biznes. W jiu-jitsu takie rzeczy zdarzają się cały czas. Gość się zdenerwuje i przytrzyma duszenie i dojdzie do poddania. Jeśli przeciągnął by rękę, nogę, lub kostkę to myślę że ktoś taki nigdy więcej nie powinien być dopuszczony do walki.

Czy to co zrobił było złe ? Tak było. Jego zachowanie po całej sprawie również nie było porządku. Nie o to chodzi w tym sporcie. Wielu z tych gości (ogólnie w MMA) jest dobrymi sportowcami, jest dużo koleżeństwa. Ale jest też wielu idiotów którzy wdają się czasami w bójki. Czasami sprawy robią się gorące, dochodzi do konfliktów. Ale nie podobało mi się jak on (Babalu) zachowywał się po walce. Nie o to w tym chodzi.

Q: Kiedy Noah Thomas i Marlon Sims wdali się w bójkę podczas TUF 5, automatycznie kosztem tego zachowania był zamknięcie dla nich drzwi do UFC. Czy uważasz zachowanie Sobrala za coś gorszego od tego co ta dwójka zrobiła ?

DANA WHITE: : Tak, dokładnie tak. Ci goście nie byli zawodnikami UFC, dopiero chcieli nimi zostać. Goście z TUFa to nie zawodnicy UFC. Oni marzą o tym aby kiedyś być tym jednym wybrańcem z grupy któremu się uda. Ten gość (Sobral) był zawodnikiem UFC przez długi czas. Walczył już o mistrzostwo świata. Był tu cały czas, i chodzi o coś więcej niż ten incydent z duszeniem. Dwa tygodnie przed tą walką Babalu wdał się w bójkę w klubie nocnym w Miami. Więc to coś więcej niż tylko duszenie. Zresztą nie lubię o tym rozmawiać. I ci wszyscy ludzie w Internecie, zgadnij co ? To jest takie jakie jest. To jest coś więcej niż tylko duszenie. I nie podobało mi się jego zachowanie. Babalu miał szczęście że w ogóle mógł walczyć po tym co zrobił w tym klubie nocnym tydzień wcześniej

Q: Po aresztowaniu za serie występków czy rozważałeś wyciągnięcie odpowiedzialności dyscyplinarnej wobec niego ?

DW: Nie jestem typowym szefem organizacji sportowej który wstaje i mówi tylko to całe słuszne gówno. Jestem w grze gdzie się walczy. Ci ludzie to fighterzy, to twardzi kolesie. Niektóre rzeczy się po prostu zdarzają. Czy myślę że media przesadnie rozdmuchiwały całą sprawę ? Niektóre tak. Ale oni nie są fighterami i nie rozumieją pewnych spraw. To jest zupełnie inny świat, świat walki. Czy jest to boks, kick boxing czy MMA, to są tam ludzie innego rodzaju i ja ich rozumiem. Naprawdę. Nie jestem przesadnie czuły jeśli chodzi o pewne rzeczy lub wizerunek firmy. Ale Babalu pokazał że idzie w złym kierunku. Nie podoba mi się droga którą obrał. On musi wyjść na prostą , jeśli chce kontynuować swoja karierę w tym sporcie.

Q: Czy rozmawiałeś z nim o tym osobiście ?

DANA WHITE: Rozmawiałem z jego agentem i menadżerem. Przyznał mi racje.

Q: Jeśli Babalu doprowadzi swoje życie do porządku czy dostanie szanse powrotu do UFC ?

DANA WHITE: Oczywiście. Lubię Babalu. To dobry człowiek i dobry fighter. Może przechodzi przez jakiś szalony okres w swoim życiu ? Posłuchaj , wszyscy popełniamy błędy, wszyscy robimy głupie rzeczy. Tak jak już mówiłem gdyby to chodziło o kolano czy łokieć to byłaby zupełnie inna rozmowa.

Q: Czy ustalono już main event na gale UFC 78 ?

DANA WHITE: Nie. Cały czas pracujemy nad tym.

Q: Skomentowałeś ostatnio rozmowy w sprawie kontraktu z Brockiem Lesnarem ipraktycznie zagwarantowałeś że będzie on walczył w UFC. Czy poczyniono już jakieś oficjalne ruchy od czasu twojego komentarza ?

DANA WHITE: Jeszcze nie. Ale powodem mojego przekonania o tym że będzie z nami jest to że lubie Brocka jako osobę. On i ja świetnie się dogadujemy i lubie też jego menadżera. Przeważnie kiedy siadam do rozmów mam całkiem niezłe przeczucie jak się sprawy potoczą. Jestem pewien że dojdę do porozumienia z ludźmi Brocka

Q: Jeśli Lesnar podpisze kontrakt z UFC czy dostanie od razu przeciwnika z wyższej półki czy raczej będzie musiał się wspinać powoli po drabinie UFC ?

DANA WHITE: W UFC nie ma nic innego oprócz zawodników z wysokiej półki. Nie wchodzisz do UFC i dostajesz łatwych przeciwników, takie rzeczy nie mają miejsca.

Q: Ale czy walczyłby od razu o tytuł lub prawo do walki o tytuł ?

DANA WHITE: On miał tylko jedną walkę w MMA ale uprawiał zapasy przez całe życie. Rozmawiałem z ludźmi których szanuje tym biznesie którzy trenowali z nim i trenowali go i ci ludzie uważają że ten gość ma wielki talent. Widzę w nim duży potencjał.

Q: Czy dalej jesteś zainteresowany aby zobaczyć Kurta Angle w UFC ?

DANA WHITE: Wiesz, rozmawiałem z nim pare razy, ale to wygląda tak że Kurt nigdy nie mówił o tym poważnie. W przeciwieństwie do Brocka Lesnara

Q: Co takiego Angle zrobił lub powiedział że odniosłeś wrażenie że nie bierze tego na poważnie?

DANA WHITE: Ponieważ nie chciał trenować, nie chciał jechać na obóz aby trenować i uczyć się. Chciał od razu walczyć w UFC. Brock za to trenował na wspaniałym obozie, miał już jedną walke w mniejszej organizacji. On myśli o tym poważnie. Jeśli popatrzysz na Brocka to zauważysz że jest jeszcze młody. Nawet jak zabierzesz mu wszystkie umiejętności zapaśnicze to przez to jaki jest wielki i tak mógłby walczyć w UFC.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.