Dana White odpowiedział na ostatnie zarzuty wobec UFC ich największej gwiazdy, Conora McGregora. Irlandczyk w wywiadzie z Arielem Helwanim stwierdził, że organizacja nie chce z nim współpracować negując jego plany i proponując mu inne pojedynku. Ostatecznie Irlandczyk zdecydował, że przejdzie na sportową emeryturę. Prezydent UFC odpowiedział na słowa McGregora w podcaście „First Take”.

Conor chce walczyć z Gaethjem. Gaethje właśnie wygrał i dostanie walkę z Khabibem. Pokonał Tony’ego Fergusona. Conor miał szansę wejść do pojedynku jeśli Khabib albo Tony by wypadli.

Wrócił do nas twierdząc, że nie jest zawodnikiem na zastępstwo i nie jest zainteresowany taką propozycją. Mógłby teraz żądać walki gdyby wziął pojedynek. Nie zrobił tego. Gaethje tego dokonał więc Gaethje dostanie walkę o pas mistrzowski.

Conor McGregor jest sfrustrowany, wystarczy spojrzeć co się dzieję. Zobacz co my robimy. Próbujemy polecieć na wyspę i tam zorganizować walki co jest bardzo ciężkie, musimy sprowadzić tam ludzi z całego świata. Jesteśmy globalnym biznesem. Jesteśmy jedynym sportem, który prowadzi nadal swoje rozgrywki. Jeśli będziemy robić to tylko w USA, wypalimy nasze talenty ze Stanów Zjednoczonych.

Teraz uruchomimy wyspę. Conor jest po prostu sfrustrowany. Nie dostał tego co chciał. Teraz jest to po prostu niemożliwe.

Dzisiaj ogłoszone zostało także starcie Kamaru Usmana z Gilbertem Burnsem. Przez jakiś czas mówiło się o potencjalnej walce Conora McGregora z mistrzem kategorii półśredniej. Irlandczyk zapowiadał jednak, że chce wrócić do dywizji do 70 kilogramów. Mowa była również o potencjalnym „super-pojedynku” z Andersonem Silvą w umownym limicie wagowym, lecz UFC nie wydaje się być zainteresowane taką opcją.

Ostatnio na współpracę z UFC skarżą się także inni zawodnicy jak Jon Jones czy Jorge Masvidal. Domagają się większych zarobków, kiedy to organizacja nie zamierza pójść im na rękę. Nie tak dawno na sportową emeryturę, poza McGregorem, przeszedł także Henry Cejudo, mistrz kategorii koguciej organizacji.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.