Walka Khabiba Nurmagomedova i Tony’ego Fergusona została oficjalnie odwołana przez organizację UFC. Jest to 5 raz kiedy pojedynek Rosjanina z Amerykaninem nie doszedł do skutku. Fani MMA w mediach społecznościowych wyrażają swoje ogromne niezadowolenie z tego faktu twierdząc, że zestawienie Nurmagomedova z Fergusonem jest po prostu „przeklęte”. Dana White, prezydent największej organizacji MMA na świecie, w wywiadzie dla TMZ krótko wypowiedział się o wyjątkowej sytuacji dotyczącej UFC 249.

To nie jest wina Khabiba. To niczyja wina. To nie jest coś na co możesz się przygotować, planować coś, nie można tego nawet wymyślić… Las Vegas jest zamknięte. Kasyna zamknięte na miesiąc albo na dłużej. Nigdy nie sądziłem, że doczekam takiego czasu w swoim życiu.

Khabib nie zrobił nic złego. świat zmieniał się z dnia na dzień. Powrót do Rosji nie był jego decyzją – został tam odesłany.

W walce z Fergusonem Khabiba zastąpi czołowy zawodnik kategorii lekkiej, Justin Gaethje. Stawką pojedynku obu panów będzie tymczasowy pas mistrzowski dywizji do 70 kilogramów UFC. Co ciekawe, w przeszłości Ferguson był już tymczasowym mistrzem, lecz tytuł został mu odebrany. Prawdopodobnie zwycięzca tego pojedynku zmierzy się z prawowitym mistrzem, Khabibem Nurmagomedovem, w późniejszym czasie. Dana White potwierdził, że po UFC 249 organizacja zamierza wrócić do pracy na pełnych obrotach i organizować gale na prywatnej wyspie.

Pełna rozpiska gali UFC 249

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.