Goście z Yahoo sport zadali szefowi UFC pytania nadesłane przez fanów. Ostatnio jest to modny sposób na prowadzenie wywiadu. Czyżby gościom brakło inwencji aby wymyślić swoje własne pytania ? Ogólnie w wywiadzie pełno ciekawych rzeczy , jedyne co razi to to że Dana normalnie jakby aniołem był , taki pozytywny gość. Jak znajdę chwile to skomentuje niektóre kłamstwa białego. Dobra już bez zrzędzenia , pełne tłumaczenie wszystkich pytań jakie zadano łysolowi.

Pytanko : Dywizja welterweight jest teraz bardzo silnie obsadzona. Kiedy goście tacy jak Josh Koscheck, Georges St. Pierre, Diego Sanchez, Matt Hughes, I Karo Pariysan dostaną swoją szanse na zdobycie mistrzostwa ?

Dana White : Huges będzie walczył z Serra o tytuł w grudniu po zakończeniu szóstego sezonu TUF-a. Zwycięzca walki St. Pierre vs Koscheck jest następny w kolejce. Nadmiar dobrych zawodników to miły problem. Oni wyjaśnią walcząc między sobą kto będzie zasługiwał na walkę o pas.

Pytanko : W związku ze skandalem Tim Donaghyego (sędzia w NBA ustawiał mecze) czy UFC rozważa jakieś działania które mogły by regulować pracę sędziów ?. Czasami fani myślą że coś jest nie tak w przypadku tylu wczesnych zatrzymań walk.

Dana White : Nasi sędziowie nadzorowani I kontrolowani poprzez różne stanowe komisje ds spraw sportu. Jest to bardzo dokładna kontrola. Nie mówię że oszustwa są niemożliwe ale my tak samo jak komisje ciężko pracujemy nad tym aby nie doszło do tego typu rzeczy. W sportach walki oszustwo jest dużo trudniejsze do wykonania niż np w NBA czy NFL.

Pytanko : Czemu w ogóle zastanawiasz się nad ponownym zakontraktowaniem Tito Ortiza? Ma zerowe umiejętności kończenia walk przez poddanie, jego styl ground-and-pound jest nudny dla typowego widza i nie jest już w stanie walczyć już na najwyższym światowym poziomie. Ledwo wymęczył decyzje z Forrestem Griffinem, zremisował z Rashadem Evensem, został ciężko obity przez Chucka Liddella i stchórzył przed walką bokserską z Tobą. Proszę użyj kasy jaką masz zaoferować Tito na zatrudnienie Fedora Emelianenko.

Dana White : Czy to ja napisałem to pytanie ? To brzmi zupełnie jakbyś czytał w moich myślach. Zgadzam się ze wszystkim co napisałeś. Jest jednak sporo fanów którzy dalej lubią Tito. Czemu go lubią ? Nie mam na to żadnego wyjaśnienia. Jestem ciekawy jak wypadnie jego rewanż z Rashadem. Czy Tito zdobędzie znowu pas ? Prawdopodobnie nie ale ma jeszcze parę walk do stoczenia. (pewnie będzie mięsem dla Shoguna)

Pytanko : skróciłem je ale ogólnie chodziło o : Jak się zapatrujesz na to że coraz więcej i komisji i zawodników będzie domagać się więcej prawd dla siebie ? Co zrobisz kiedy zawodnicy będą chcieli założyć związek zawodowy ?

Dana White : Zawodnicy są w UFC traktowani bardzo dobrze. Musisz pamiętać że jest to biznes taki sam jak każdy inny. Ale my weszliśmy w ten biznes ponieważ kocham go i troszczymy się o niego oraz chcemy go rozwijać aby stal się lepszy. Lubię większość gości w tym sporcie. Są moimi przyjaciółmi. Nie będziemy znęcać się nad zawodnikami. Jedyny fighter którego nie lubię to Tito. Powinieneś wiedzieć że każdy kto jest z nami jest szczęśliwy z tego powodu.

Pytanko : Andrei Arlovski po zwycięskiej ale słabej walce z Fabricio Werdumem spadł w rankingach i stracił szanse walki o tytuł. Czemu zatem Matt Hughes po słabej walce z Chris Lytle dostaje od razu walkę o pas skoro dywizja welterweight jest naszpikowana dobrymi zawodnikami.

Dana White : Uwierz mi ,nie trzymam Andreia Arlovskiego w odstawce. On jest jednym z najlepszych zawodników wagi ciężkiej. Lubie go. Nie jestem pewien kiedy będzie walczył ale na pewno będzie uwzględniony. Jest tylko jeden tytuł a teraz kiedy mamy tylu nowych dobrych zawodników nie każdy dostanie walkę o tytuł tak szybko jak on lub jego fani by chcieli.

Pytanko : Czy przewidujesz tego samego rodzaju problemy jakie miał boks z duża ilością mistrzów w różnych federacjach , kiedy tak naprawdę nie wiadomo kto jest numerem 1 w danej kategorii wagowej.

Dana White : Czy jest za dużo mistrzów ? W żadnym wypadku. Jest tylko jeden pas mistrzowski i jest to pas UFC. Musisz zdać sobie sprawę że większość fanów nie ma pojęcia o istnieniu mniejszych organizacji. Nie mamy nic przeciwko takim organizacjom ponieważ potrzebujemy ich aby wyławiać z nich talenty i brać do UFC. Pod koniec dnia oni wszyscy walczą o pas UFC. Kiedy ich zapytasz to każdy chce zdobyć mistrzostwo UFC

Pytanko : Jakie są szanse na to że zobaczymy Matt Lindland ponownie w UFC. Czy twoja osobista niechęć do niego spowodowała wpisanie go na czarną listę UFC ?

Dana White : Nie mam nic do Matta. Nie wpisałem go na czarną listę. Matt Lindland jest w porządku , nigdy nie miałem nic osobistego do niego. Jedynym gościem jakiego nie lubię jest Tito. Matt po prostu ma podpisaną umowę z kimś innym. (ma jeszcze 3 walki w Bodog)

Pytanko : Jak idzie rekonwalescencja Manny Gamburyana? Czy dostanie rewanż z Natem Diazem?

Dana White : Nie wiem dokładnie jak to wygląda ale wiem że będzie miał operacje a jego chirurg jest jednym z najlepszych w kraju. Nie wiem kiedy zobaczycie rewanż z Natem Diazem.

Pytanko : Jak mogłeś pomyśleć że Keith Jardine jest odpowiednim przeciwnikiem dla Chucka Liddella? Ostatnia walka Jardina to był żart. On nie jest w tej samej klasie co Chuck. Czy Chuck lub jego fani nie zasługują na coś lepszego?

Dana White : Nie rozumiem tego myślenia. Naprawdę nie rozumiem. Chuck i Jardine obaj wracają po przegranych przez KO. Keith znokautował Forresta który przez 3 rundy dawał rade Ortizowi. Jak możesz myśleć że Keith nie zasługuje na tą walkę. Bądź rozsądny i sprawdź jego dokonania.

Pytanko : Problem ze sterydami nie zniknie ze sportów walki. Co masz zamiar z tym zrobić? Czy jest jakiś inny sposób oprócz losowego testowania na zawartość przez neutralną komisję.

Dana White : Sterydy nie znikną ze sportu. Także narkotyki czy picie i jeżdżenie pod wpływem alkoholu. Nie zniknie także wiele innych głupich rzeczy które robią ludzie. Nie chcę tego i nieźle mnie to wkurwia. Ale tylko w tym sporcie i boksie zawodnicy są sprawdzani każdorazowo przez rząd. Gdyby testowali co niedziele NFL nie byłoby już NFL ponieważ nie mieliby już graczy. Będę miał spotkanie z zawodnikami w Las Vegas i będziemy rozmawiać na ten temat. Ale nie wierze że ten temat zniknie.


Pytanko : Umieramy żeby zobaczyć Fedora w akcji w octagonie. Czy to się wkrótce stanie ?

Dana White : Też chce mieć go u nas. Staramy się.

Cały wywiad po angielsku tutaj

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.