Wczoraj została oficjalnie ogłoszona walka o pas w kategorii muszej na UFC 233, pomiędzy Henrym Cejudo, a TJ’em Dillashawem. Po tym pojedynku UFC najprawdopodobniej zamknie dywizję do 125 funtów. Dana White ani razu nie potwierdził tych doniesień, jednak niektóre wypowiedzi mogą sugerować, że kategoria niedługo przestanie istnieć. Prezes UFC w ostatnim odcinku podcastu UFC Unfiltered wypowiedział się na temat aktualnej sytuacji wagi muszej.

Kto powiedział, że ja mówiłem, że zapłacę w ch*j pieniędzy za zabicie tej dywizji? Nie wiem nawet co to znaczy. Powiem wam, TJ Dillashaw nic nie zrobił tej kategorii. Waga musza po prostu nigdy się nie rozkręciła i nie zyskała na popularności, nawet z takim dominującym mistrzem jak Demetrious Johnson. Nigdy się nie przyjęła i nie interesowała ludzi.

Długo o nią walczyłem, żeby funkcjonowała i działa aż do teraz. Nadal mamy pojedynki w tej kategorii, ale zobaczymy co przyniesie przyszłość.

Waga musza została wprowadzona do UFC w 2012 roku. Aktualnym posiadaczem tytułu jest Henry Cejudo, który na gali UFC 227 pokonał wieloletniego mistrza Demetriousa Johnsona.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.