Jeśli CSAC (komisja w kalifornii) odrzuci apelacje Seana Sherka prezydent UFC Dana White powiedział że pozbawi go mistrzowskiego pasa wagi lekkiej.

Dana White podczas konferencji UFC 74 w Las Vegas powiedział o Sherku : „Wierzę w to że mówi prawdę. Spójrzcie na niego , on wygląda jak zawodowy kulturysta. To jest dzieciak który nie chce przejść środkiem kasyna żeby nie zaszkodzić swojemu organizmowi wdychając dym z papierosów. Powiedział mi że nie brał sterydów i ja mu wierze ale nie zależy to odemnie ale od komisji CSAC. Zobaczymy jak sytuacja sie potoczy. Jeśli uznają go winnym brania sterydów , to

wtedy będzie zawieszony i pozbawiony pasa mistrzowskiego”

Sherk po pierwszej obronie tytułu w walce z Hermesem Franca został oskarżony o branie dopingu. W jego organiźmie wykryto podwyższony poziom testosteronu i nandrolonu przez co został ukarany grzywną w wysokości 2.500 $ oraz zawieszeniem na rok.

Przez cały czas Sherk utrzymywał że jest niewinny czego rezultatem jest właśnie apelacja. Zespół prawników zawodnika testuje teraz wszystkie legalne suplementy jakie brał Sherk (22 dziennie!) i ma nadzieje na znalezienie dowodów niewinności swojego klienta.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.