„To była największą walka jaką zrobiliśmy do tej pory” – Dana White ocenia UFC 196

Po wielu miesiącach oczekiwań ogłoszono w końcu powrót do UFC byłej mistrzyni Rondy Rousey. Podczas gali UFC 207, w swojej pierwszej walce po długiej przerwie od starć, Rousey zmierzy się z aktualną mistrzynią UFC Amanda Nunes. Decyzja o tym, żeby Rousey w pierwszej swojej walce od czasu pamiętnej porażki z Holly Holm otrzymała szansę na ponownie wywalczenie mistrzowskiego pasa wzbudziła sporo negatywnych komentarzy.

Julianna Pena, która wygrała swoje cztery ostatnie walki nie kryła rozgoryczenia takim obrotem sprawy.

Nigdy nie słyszałam o takiej sytuacji, aby ktoś po przegranej przez nokaut odszedł z tego sportu, a na powrót dostał walkę o pas.

Szef organizacji Dana White broni jednak decyzji o walce mistrzowskiej dla Rousey. W rozmowie z Fox Sports powiedział:

To jedna z tych sytuacji, w której nigdy nie wygrasz z ludźmi. Ronda nie zasłużyła na walkę o pas? Jednak gdybyśmy zestawili ją w powrocie z kimś innym zaraz pojawiłyby się komentarze o tym, że dajemy jej szansę na łatwe zwycięstwo i próbujemy dać jej możliwość odbudowania się. Zestawiamy najlepszych z najlepszymi, to jest właśnie to, czym się zajmujemy. Ronda przegrała raz, ale nadal jest jedną z najlepszych zawodniczek na świecie. Zawalczy więc z inną zawodniczką z pośród tych najlepszych na świecie.

26 KOMENTARZE

 1. Ja bym się nie czepiał. Ok, Penna ma 4 wygrane z rzędu, ale z raczej słabymi przeciwniczkami.

 2. Niech Dana nie opowiada głupot, bo wiadomo, że chodzi tutaj o kasę.
  Gdyby było inaczej, to w piórkowej dawno mielibyśmy unifikację pasów.

 3. Kiedyś ktoś pisał na forum, że w mma to wszystkie pojedynki są logicznie zestawiane, drabinki, pasy itd., a w boksie walki są ustawiane "nie po sportowemu", że wałki, kabaret itp. Powiedziałem wtedy, że w mma pojawi się większa kasa i będzie to samo. Nie myliłem się.

 4. baxx

  Ja bym się nie czepiał. Ok, Penna ma 4 wygrane z rzędu, ale z raczej słabymi przeciwniczkami.

  A na jakiej klasy przeciwniczkach Honda nabiła swój rekord?

 5. Przepraszam Admin, ale sytuacja tego wymaga i Łysy cisnienie czlowiekowi podnosi.

  A Kurwa Aldo VS Connor II to chuj??????????

  Dana zjedz snickersa !!!

  :kis:

 6. Oderwane od miski ryzu, tetrowej pieluchy i maszyny do szycia małe, żolte, chinskie raczki niszcza UFC. WWE szykuj sie, konkurencja nadchodzi.

  Spoiler
 7. husarz

  A na jakiej klasy przeciwniczkach Honda nabiła swój rekord?

  Jaja sobie robisz? Ronda przez 4 lata rozbijała całą czołówkę swojej wagi. Może już nie pamiętasz, ale uważano, że title shot dla Holm jest mocno na siłę i "z braku laku". To, że Holly ją oklepała jak amatorkę to inna sprawa, ale wątpliwości co do jakości przeciwniczek Rondy mogą wynikać wyłącznie z niskiego poziomu tej wagi i ogólnie kobiecego mma. Penna z szerokiej czołówki ma tylko Zingano na rozkładzie i nikogo z aktualnej czołówki ścisłej. Jeśli ktoś inny niż Ronda miałby dostać walkę o pas, to powinna bo być Szewczenko, a nie Penna.

 8. Jacek Łosak

  Zestawiamy najlepszych z najlepszymi, to jest właśnie to, czym się zajmujemy. Ronda przegrała raz, ale nadal jest jedną z najlepszych zawodniczek na świecie. Zawalczy więc z inną zawodniczką z pośród tych najlepszych na świecie.

  :mamed::mamed::mamed:

 9. Jacek Łosak

  To jedna z tych sytuacji, w której nigdy nie wygrasz z ludźmi. Ronda nie zasłużyła na walkę o pas?

  A ALDO nie zasługuje łysy kurwiorzu?

 10. baxx

  wątpliwości co do jakości przeciwniczek Rondy mogą wynikać wyłącznie z niskiego poziomu tej wagi i ogólnie kobiecego mma

  W zasadzie to sam odpowiedziałeś na moje retoryczne pytanie.
  Pamiętam, pamiętam jak to było z Holm, wielu niezadowolonych, bo kolejny "ogór" do bicia. A tu: surprise motherfuckers.
  A to, że 'czołówka' wygląda jak wygląda to już inna sprawa.

  Generalnie kobiece dywizje średnio mnie interesują, nie jestem fanem. Wyjątek stanowi JJ:śmiech:

  Spoiler
 11. a co kurwa Aldo nie zasługiwał na natychmiastowy rewanż z rudym?  łysy pogrąża się coraz bardziej

 12. Ma racje czego by nie zrobili to wszystkim nie dogodzą osobiście zestawiłbym jednak Ronde z kimś słabszym po powrocie gale i tak sprzeda.

 13. Łysy ma rację, Ronda to "cashcow" nie ma co jej kisić z ogonem dywizji. Ona ma walczyć o pas i zarabiać hajsy. nawet jak przegra z mistrzynią, to moją od razu dwie walki które zarobią, czyli rewanże z Tate i Holm. Hajs się musi zgadzać. Psy szczekają.

 14. Pany, wadomo o co chodzi przecież…
  Penna ma 4 wygrane z rzędu ok, a Ferguson ma 8 i kto bije się o pas?
  A dlaczego?

  Spoiler

  No właśnie 🙂
  To samo z Rondą. Z którą zawodniczką Nunes sprzedałaby jakiekolwiek ppv?

 15. chaoz

  Łysy ma rację, Ronda to "cashcow" nie ma co jej kisić z ogonem dywizji. Ona ma walczyć o pas i zarabiać hajsy. nawet jak przegra z mistrzynią, to moją od razu dwie walki które zarobią, czyli rewanże z Tate i Holm. Hajs się musi zgadzać. Psy szczekają.

  w sumie to się z Tobą zgadzam, tylko żeby taaa "cashcow" nie wygladała jak po ostatnim dojeniu
  View attachment 4518
  :mamed::mamed::mamed::mamed::mamed::mamed::mamed::mamed::mamed::mamed::mamed::mamed::mamed::mamed::mamed::mamed::mamed::mamed::mamed::mamed::mamed::mamed:

 16. Najwyraźniej Dana przyjął taktykę, że zamiast tuczyć i doić regularnie cashcow tak jak kiedyś, należy ją wydoić raz na pełnej kurwie aż do końca. Zapewne wpływ na to ma fakt, że jest upasiona bardziej niż kiedykolwiek 😉 po tym dojeniu znów będzie potrzebna dłuuuuga przerwa

 17. chaoz

  Łysy ma rację, Ronda to "cashcow" nie ma co jej kisić z ogonem dywizji. Ona ma walczyć o pas i zarabiać hajsy. nawet jak przegra z mistrzynią, to moją od razu dwie walki które zarobią, czyli rewanże z Tate i Holm. Hajs się musi zgadzać. Psy szczekają.

  + jak Amanda jej najebie, to sama ma szanse zostać gwiazdą PPV. Nie ma lepszej promocji niż sprawienie lania komuś uznawanemu za gwiazdę.

 18. Co by nie gadać ale i tak teraz to Valentina Shevchenko bardziej zasługuję na walkę o pas w tej kategorii wagowej niż Pena, także nie wiem o co jej chodzi.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.