Mateusz Gamrot był brany pod uwagę na wejście do walki mistrzowskiej w kategorii lekkiej UFC, po tym jak Charles Oliveira wypadł z pojedynku z Islamem Makhachevem na UFC 294. Ostatecznie jednak UFC zdecydowało się na zestawienie mistrza z Alexandrem Volkanovskim.

Nie tak dawno sam Gamrot poinformował, że będzie pełnił funkcję potencjalnego zastępstwa do walki mistrzowskiej pomiędzy Charlesem Oliveirą i Islamem Makhachevem, do której miało dojść na UFC 294. Gamer miał polecieć do Abu Zabi i wejść do pojedynku, jeżeli któryś z zawodników nie byłby w stanie zawalczyć.

Po tym jak Oliveira doznał rozcięcia na kilkanaście dni przed galą, UFC zdecydowało się zastąpić Brazylijczyka aktualnym mistrzem kategorii piórkowej UFC, Alexandrem Volkanovskim. Dana White na konferencji prasowej po dzisiejszej gali Dana White’s Contender Series, krótko odpowiedział na pytanie czy Gamrot był brany pod uwagę w tej sytuacji na wejście do walki.

Tak.

Fragment z wypowiedzią o Gamrocie prezydenta UFC możecie zobaczyć poniżej (~10:00):

Jak widać, UFC zdecydowało się na bardziej medialną i lukratywną opcję zorganizowania rewanżu Makhacheva z Volkanovskim. White podczas tej samej rozmowy wyznał, że mistrz kategorii piórkowej UFC nie zastanawiał się zbyt długo nad podjęciem decyzji i błyskawicznie zaakceptował walkę. Być może gdyby Volkanovski nie wziął rewanżu z Makhachevem z krótkim wyprzedzeniem, wtedy Gamer byłby potencjalnym zastępcą Oliveiry w walce z mistrzem kategorii lekkiej UFC. Możliwe, że w takiej sytuacji Polak i tak poleci do Abu Zabi, aby pełnić rolę potencjalnego zastępstwa, ale tym razem do pojedynku Makhacheva z Volkanovskim.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

MMARocks.pl

Cohones4Life

2,871 komentarzy 2,867 polubień

Mateusz Gamrot był brany pod uwagę na wejście do walki mistrzowskiej w kategorii lekkiej UFC, po tym jak Charles Oliveira wypadł z pojedynku z Islamem Makhachevem na UFC 294. Ostatecznie jednak UFC zdecydowało się na zestawienie mistrza z Alexandrem Volkanovskim. Nie tak dawno sam Gamrot poinformował, że będzie pełnił funkcję potencjalnego zastępstwa do walki mistrzowskiej […]

Odpowiedz polub

click to expand...