Chociaż jakiś czas temu wiele mówiło się na temat wejścia organizacji UFC do świata boksu i stworzeniu marki Zuffa Boxing, a sam Dana White był wielkim orędownikiem tego rozwiązanie, sprawa na jakiś czas przycichła. Szef UFC natomiast kilka miesięcy temu powiedział:

Wiele sprawa nie ułożyło się tak, jak sobie to założyłem w świecie boksu, w który chcieliśmy mocno wkroczyć. Na razie nie mogłem jeszcze w tej sprawie zadziałać, ale gdy tylko pojawi się okazja na pewno w to wejdę. Nadal nad tym pracujemy, ale to jest biznes, do którego wolałbym wchodzić wolno, a nie od razu skakać na głęboką wodę.

Teraz jednak w wywiadzie dla ESPN, Dana White potwierdził, że projekt nie tylko nie umarł, ale prace nad nim trwają.

Niedawno miałem spotkanie w Los Angeles i mogę powiedzieć, że idziemy do przodu i na 100% wejdziemy do bokserskiego biznesu. Wiadomo jak prowadzę swój biznes i wiadomo co lubię. Tak więc, oczywistym jest, że chcę wszystkich najlepszych bokserów na świecie. Chcę aby walczyli między sobą, aby móc się przekonać, który z nich jest prawdziwym mistrzem. To właśnie zamierzamy zrobić.

16 KOMENTARZE

 1. nic z tego nie będzie jak on chce mieć u siebie najlepszych jak oni są związani z innymi promotorami, nasciaga średniaków i tyle z tego bedzie:lol:

 2. nic z tego nie będzie jak on chce mieć u siebie najlepszych jak oni są związani z innymi promotorami, nasciaga średniaków i tyle z tego bedzie:lol:

  Furtka dla naszych pięściarzy :fly:

 3. Musi budować na średniakach, albo nieoszlifowanych diamentach. Cały pięściarski top jest już rozgrabiony i pod kontraktami. Zamysł ma dobry, ale patrząc jakie w boksie są przepychanki i problemy z zestawieniem niektórych walk, to Łysolini może się przejechać. No i jest jeszcze kwestia organizacji typu WBA, WBO etc.

 4. Jedyną motywacją, aby iść do white'a, była by kasa. Jaki bokser z ambicją będzie się bił o jakiś pasek zuffa boxing z dupy? Wszyscy rywalizują o pasy wbc, wba, wbo, ibf. Dochodzi jeszcze sprawa praw do transmisji. Za jakiś czas wszystko będzie na daznie, albo innych platformach streamingowych.

  Jak white będzie chciał grać na rynku bokserskim tak, jak gra na rynku mma, to się tylko pogrąży.

  Nie ta liga, zupełnie inaczej wszystko poukładane. Dana se może kozaczyc w mma, bo łatwo się pływa na wodach, na których posiada się prawie że monopol. UFC brnie do przodu jedynie na marce. A zuffa boxing w ogóle jej nie ma.

 5. We współpracy z ESPN mogą bawić się w te mniejsze gale, a w dodatku HBO wychodzi z biznesu. Zobaczymy jak to się potoczy, ale Dana pewnie z tym "nie wszystko potoczyło się po mojej myśli" ma w głowie przegraną Conora z Floydem, bo on pewnie w taki rodzaj boksu chce się bawić.

 6. Będzie musiał zainwestować sporo siana, istnieje ryzyko, że kasa się nie zwróci po pierwszych halach i koniec… Good luck

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.