Chaos i bałagan jaki panuje w ostatnim czasie w Strikeforce zdecydowanie przekracza już dozwolone granice. Mimo, że organizacja ani w lutym, ani w marcu nie robi żadnej dużej gali, Scott Coker brak informacji o kwietniowej gali w CBS tłumaczy bieżącymi zajęciami. Na szczęście wreszcie komuś udało się wydusić z niego przynajmniej datę i miejsce gali, czyli 17 kwietnia w Nashville.

W obliczu enigmatycznego przesunięcia walki Fedora na maj, pojedynkiem wieczoru w kwietniu będzie najprawdopodobniej starcie mistrza Strikeforce w wadze średniej Jake’a Shieldsa (MMA 24-4-1, 6 w rankingu MMARocks) z były mistrzem Pride w dwóch kategoriach wagowych Danem Hendersonem (MMA 25-7, 3 w rankingu MMARocks). Shields potwierdził w tym tygodniu podpisanie kontraktu na to starcie w MMAWeekly radio. Sam zawodnik nie wie jednak czy gala, na której wystąpi zostanie pokazana w Showtime czy w CBS.

Wstępna rozpiska.

Przy okazji garść zaległych informacji z innych organizacji.

Wygląda na to, że były zawodowy bokserski mistrz świata w dwóch kategoriach wagowych Ricardo Mayorga (Boks 29-7) jednak zadebiutuje w MMA. Organizacja Shine Fights ogłosiła oficjalnie, że na ich trzeciej gali 15 maja w Fayetteville w Północnej Karolinie El Matador spotka się w klatce z doświadczonym Dinem Thomasem (MMA 25-8). Oprócz tego na gali wystąpi cała plejada Brazylijczyków m.in Murilo Ninja Rua (MMA 18-10-1), Eduardo Pamplona (MMA 12-2), Alexandre Cacareco Ferreira (MMA 18-6), Luiz Azeredo (MMA 12-8) i debiutujący w MMA dwukrotny złoty medalista ADCC 2009 Braulio Estima. Przewidywana rozpiska.

Znany z Afflicion Brett Cooper (MMA 10-5) i były zawodnik UFC Ryan Thomas (MMA 10-3) dopełnili turniej Bellatora w wadze półśredniej. Ten ostatni poznał już swojego rywala, na drugiej gali w drugim sezonie BFC, 15 kwietnia w Chicago jego przeciwnikiem będzie utytułowany zapaśnik Ben Askren (MMA 3-0). Wstępne rozpiski Bellator FC 13 i Bellator FC 14.

Sengoku ogłosiło przeciwników dla Marlona Sandro i Yujiego Hoshino na przyszłotygodniową Sengoku 12 w Tokio. Brazylijczyk zmierzy się z Tomonarim Kanomatą (MMA 15-4-5), a Japończyk z Nickiem Denis (MMA 9-1). Rozpiska.

FEG podało do publicznej wiadomości cztery kolejne pojedynki na Dream 13, 22 marca w Tokio. W jednym z ciekawszych były mistrz Elite XC K.J. Noons (MMA 7-2) zadebiutuje w Kraju Samurajów przeciwko Andre Didzie (MMA 6-4-1). Producent Dream Keichi Sasahara zapowiedział też, że na gali dojdzie do pojedynków Strikeforce vs. Dream w wyższych kategoriach wagowych, uprzedzając pytania na pewno nie będzie to starcie Fedora Emelianenko z Alistairem Overeemem, ponieważ ten drugi 3 kwietnia wystąpi na gali K-1 w Jokohamie. Rozpiska Dream 13.

Na koniec J-Rock ogłosiło pierwszy pojedynek na pożegnalną galę Hidehiko Yoshidy ASTRA, 25 kwietnia w Tokio. Mistrz Deep w wadze półśredniej Yuya Shirai (MMA 18-8) spotka się w ringu z Anglikiem Che Millsem (MMA 8-3). Na gali wystąpi też powracający do Japonii Denis Kang (MMA 32-12-1). Wstępna rozpiska.

3 KOMENTARZE

  1. Strikeforce nie mialo czasem w tym roku machnac milionapiecsetstodziewiecset gal? Konkretny maja bajzel…

  2. Hendo powinien wzmocnić wagę półciężką walcząc o pasek SF z Mousasim a Shieldsa wolałbym zobaczyć w walce z Jacare!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.