bisping

Dana Hendersona, który podczas gai UFC 204 przegrał z Michaelem Bispingiem mistrzowski bój, nie kryje rozczarowania wynikiem walki i jest przekonany, że ją wygrał. W jednym z niedawnych wywiadów powiedział:

Wciąż nie mogę się pogodzić z punktacją sędziów po mojej walce z Bispingiem. W końcu udało mi się obejrzeć wideo z tej walki i jestem wręcz wkurzony. On w tej walce mi nic nie zrobił.

Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź mistrza, który odniósł się do tych słów pisząc dla Champions.co:

Ktokolwiek myśli, że Dan wygrał tę walkę jest szalony. Oczywiście, Dan będzie mówił, że przegrał ponieważ walka odbywała się w Anglii i sędziowie byli stronniczy. Ale to byli ci sami sędziowie, którzy punktowali mnóstwo walk dla UFC na innych galach. To nie jest tak, że zatrudniono trzech sędziów z Manchesteru specjalnie na tę walkę. Jest coś takiego co nazywa się samolotem i ci sędziowie przylecieli tu, żeby punktować tę walkę. Dan może wymyślać jakiekolwiek tylko chce wymówki, aby zdyskredytować moją wygraną.  Prawda jest taka, że powinien okazać nieco pokory. Wygrałem uczciwie. Widać to na kartach sędziowskich.

Bisping napisał również o dwóch ciosach Hendersona, które powaliły go na deski.

Oczywiście Dan walczył świetnie. Nie zaprzeczę, że tak było. Świetna robota Dan, ale wiesz co? To nie było wystarczające. Nie sędziuje się walk na bazie obrażeń. Obrażenia pochodziły od dwóch ciosów. To były mocne ciosy, ale nie na tyle by zakończyć walkę. Nawet nie były bliskie takiego obrotu sprawy. Nie można ignorować pozostałych 23 minut walki i kontroli.

25 KOMENTARZE

 1. Jak widac po tej wypowiedzi, obrażenia były większe niż zakładano po walce;)

 2. Nie zdziwię się jak UFC zrobi rewanż. Potem szybki rewanżyk z Silva, superfight z Diazem i najbardziej przypadkowy Mistrz w historii okaże się najdłużej panującym.

 3. Dla mnie Dan powinien to wygrać. Obejrzałem walke dwa razy i wg. mnie Dan wygrał 3 rundy no ale jest jak jest chciałbym zobaczyć trzecią walkę Dan by z pewnością to wygrał. Nie cierpie Bispinga:)

 4. walka byla rowna ale kazdy by wolal wygladac jak Dan niz wpierdalac ketonal przez tydzien i straszyc dzieci na ulicy jak Dupipspin i po pierwszej bombie dobitka minela mu ryj o milimetry a szkoda skonczyl by pierdolic na chwile jak by mu dziadek pas zabral

 5. Nie chcę bronić Bispinga, ale on jest podatny na rozcięcia tak samo jak Nate Diaz. Wystarczy kilka ciosów i jego twarz jest zalana krwią bo stare rany się otwierają.

 6. Tar-Ellendil

  Nie chcę bronić Bispinga, ale on jest podatny na rozcięcia tak samo jak Nate Diaz. Wystarczy kilka ciosów i jego twarz jest zalana krwią bo stare rany się otwierają.

  Nie, żeby u Bispinga nie było rozcięć, ale koleś po walce wyglądał, jakby go pogryzły pszczoły.

 7. A można było dać wygraną w tej walce Hendersonowi? Ale tak szczerze, bez uszczypliwości tych co nie lubią Bispinga? Walka wygrana przez Bispinga i ani razu nie miałem co do tego wątpliwości. Hendo zapunktował, ale kontrola i statystyki głównie należały do Michaela. Wola walki po nokautujących ciosach też jest ważnym czynnikiem. The Count mógł sobie leżeć i nie wstawać, przegrać bez chęci podniesienia się. Opuchlizna była głównie pod oczami, czyli dzięki bombom. 48-47 dla Bispinga to jedyny i słuszny rezultat.

 8. bart123

  A można było dać wygraną w tej walce Hendersonowi? Ale tak szczerze, bez uszczypliwości tych co nie lubią Bispinga? Walka wygrana przez Bispinga i ani razu nie miałem co do tego wątpliwości. Hendo zapunktował, ale kontrola i statystyki głównie należały do Michaela. Wola walki po nokautujących ciosach też jest ważnym czynnikiem. The Count mógł sobie leżeć i nie wstawać, przegrać bez chęci podniesienia się. Opuchlizna była głównie pod oczami, czyli dzięki bombom. 48-47 dla Bispinga to jedyny i słuszny rezultat.

  Ewentualnie można się zastanawiać, czy Bisping wygrał 3 czy 4 rundy. To jedyna kontrowersja co do tej walki.

 9. Już się bałem, że w temacie przeczytam o propozycji Michaela o ostatecznym uregulowaniu spraw pomiędzy Nimi w trzeciej walce- oczywiście o pas mistrza 😆

 10. Niedługo doczekamy się opinii, że zawodnik, który zadał 200 ciosów w walce powinien przegrać na punkty z tym, który zadał 2 ciosy, tylko dlatego, że jeden z tych dwóch ciosów akurat był nokdaunem/rozciął rywala.
  Majki wypunktował Hendo ewidentnie, a ktokolwiek myśli, że Dan wygrał tę walkę jest szalony 🙂

 11. Liczyłem w tej walce, że Hendo ubije jakąś bułą Bispinga – było by to wspaniałe zwieńczenie jego kariery. Natomiast co do werdyktu nie mam żadnych zastrzeżeń. Do końca walki liczyłem na to, że Hendo coś więcej ugra ale nie ugrał. Pewnie cieszył bym się jak by sędziowie dali wygraną Hendersonowi ale byłby to werdykt kontrowersyjny. Punktacja 48-47 dla Anglika jest jak najbardziej prawidłowa, nie ma się do czego przyczepić według mnie.
  Ah, szkoda że po jednej z tych dwóch bomb Hendo nie dokończył dzieła, brakowało takiej dobitki jak w ich pierwszym starciu.

 12. Pat Bateman

  Mozna za niepoczytalnosc jakas rente dostac ? Kolega pyta :shy:

  Ech, chyba niestety nie:( chociaż z drugiej strony jest to przypadłość, która nie zanika, trzeba lekarza do określenia, chociaż czuje, że gdybys miał wypełnić wszystkie papiery w urzędzie co do renty, to na prawdę byś zwariował:tongue:

 13. Pat Bateman

  Mozna za niepoczytalnosc jakas rente dostac ? Kolega pyta :shy:

  Ech, chyba niestety nie:( chociaż z drugiej strony jest to przypadłość, która nie zanika, trzeba lekarza do określenia, chociaż czuje, że gdybys miał wypełnić wszystkie papiery w urzędzie co do renty, to na prawdę byś zwariował:tongue:

 14. Jak juz mowilem poza prezentem od Rockholda w rewanzu Bisping wszystko wygrywa przez takie dec.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.