gegard

Gegard Mousasi potrzebował zaledwie nieco ponad trzech minut, aby zastopować czterdziestoczteroletniego Dan Hendersona. Walka rozpoczęła się standardowo, “Hendo” z mocno zgarbioną pozycją i prawą ręką przy szczęce czaił się na swój formowy prawy zamachowy, Mousasi natomiast starał się uderzać spoza zasięgu najmocniejszej broni oponenta. W pewnym momencie Amerykanin zaatakował z bardzo niskiej pozycji kombinacją sierpowych, na które Mousasi odpowiedział prawym. Cios prześliznął się po czubku głowy weterana pozbawiając go równowagi. Gdy Henderson upadł pod siatkę Gegard był już gotowy do dalszych ataków, Henderson natomiast zdawał się być świadomy i próbował atakować nogę Holendra – sędzia ringowy nie pozwolił jednak na dalszą akcję i przerwał pojedynek, pozostawiając kibicom zgromadzonym w hali spory niedosyt.

Mousasi (MMA 36-5, 8. na świecie) w 2014 roku walczył trzy razy. W lutym i w sierpniu przegrywał – na UFC Fight Night 50 z Ronaldo Souzą, a na UFC Fight Night 36 z Lyoto Machidą – w maju natomiast zwyciężył Marka Munoza, poddając go RNC podczas UFC Fight Night 41. “The Dreamcatcher” w największej organizacji świata legitymuje się przeciętnym rekordem 3-2, choć swego czasu według wielu uznawany był za najbardziej perspektywicznego zawodnika mieszanych sztuk walki na świecie.

Dan Henderson (MMA 30-13, 11. na świecie) jest prawdziwą legendą MMA. Przygodę z tym sportem rozpoczął w 1997 roku na galach w Brazylii. Jako jeden z niewielu fighterów “Hendo” może się poszczycić tytułami mistrzowskimi największych organizacji świata – i to w różnych kategoriach wagowych. Dan był m.in. turniejowym mistrzem UFC, PRIDE FC oraz RINGS; był także “regularnym” mistrzem PRIDE FC w kategorii półśredniej  i średniej (odpowiedniki średniej i półciężkiej z współczesnych regulaminów), a także mistrzem Strikeforce w wadze półciężkiej. Henderson w swoim rekordzie ma także wygraną z najlepszym zawodnikiem wagi ciężkiej  historii, Rosjaninem Fiodorem Jemelianenką – którego posłał na deski w pierwszej rundzie na gali Strikeforce: Fedor vs. Henderson. Do UFC powrócił w 2011 roku, lecz nie odniósł już w największej organizacji żadnego większego sukcesu, wywalczając w ostatnich czterech latach bilans 2-5.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.