Dan Henderson nie jest zbyt zadowolony z pojedynku jakie mu oferuje UFC. Dana White chciał aby Dan Henderson stoczył walkę z Tito Ortizem na UFC 78 lub UFC 79.

Dan Henderson :

„To nie jest walka jakiej sobie życzyłem. Pokonanie Tito nie zapewni mi rewanżu z Rampagem. Nie uważam Tito za czołowego zawodnika LHW UFC. Musze pokonać przynajmniej kogoś z pierwszej trójki aby dostać ten rewanż. Przeważnie nie uważam aby dawanie rewanżu tak szybko po pierwszej walce miało sens ale czuje że walka była bardzo wyrównana i wynik mógł być korzystny tak samo dla mnie jak i dla niego. W głębi serca wiem też że nie ma takiej możliwości abym przegrał z nim ponownie, więc oczywiste jest że chce rewanżu”

Drugim problem jest … oczywiście K A S A. Dan Henderson ma jeszcze tylko jedną walkę w swoim obecnym kontrakcie który podpisał jeszcze będąc w PRIDE. Dana White oczywiście zaoferował mu przedłużenie kontraktu ale…Hendo odrzucił ofertę twierdząc przy okazji że negocjacje w sprawie kasy i kontraktu są dużo trudniejsze w UFC niż w PRIDE.

Dan Henderson :

„Wygląda na to że kolesie mogli by być bardziej zadowoleni. Częścią problemu jest że UFC miała kilka, miała 3 gorsze gale i zostali zabici w Irlandii przez UFC 72 jeśli chodzi o pieniądze. Dodatkowo wywali przeogromną ilość pieniędzy na kupno PRIDE i nic z tym nie zrobili,dlatego teraz próbują obcinać koszty a fighterzy ogólnie nie są z tego powodu zbyt zadowoleni”

Sam Dana White zapewniał Dana Hendersona że się nim odpowiednio zajmie jeśli ten zgodzi się walczyć w UFC. Chyba średnio mu wyszło bo Dan mówi :

„Dana White mówił mi, „ Nie mamy gości którzy od nas odchodzą, nikt od nas nie odchodzi. Dbamy o naszych zawodników, dlatego oni są u nas szczęśliwi. Nie chcemy u nas zawodników którzy nie są zadowoleni”. Ja nie widziałem aby dbali o zawodników”

Lód pod prezesem UFC zaczyna powoli pękać…. Randy Couture chyba przełamał temat tabu w UFC i coś czuje że z dnia na dzień będzie coraz więcej niezadowolonych z pensji jakie otrzymują zawodników.

12 KOMENTARZE

 1. I oby stało się to faktem. Monopol UFC nie jest wskazany. Widać w końcu ktoś się odważył i Dana trochę dostał po głowie. Cieszy to że są to czołowi zawodnicy.

 2. WIDAC ZE PLAN DANY CZYLI MONOPOL UFC NIE WYJDZIE A SWOJA DROGA NIE ZAUWAZYLISCIE ZE ZAWODNICY ZACZELI NARZEKAC W TYM SAMYM CZASIE CO POWSTANIE NOWYCH ORGANIZACJI I UMOCNIENIE SIE INNYCH

 3. Czyli jeszcze jedna walka i Hendo da nogę do M-1. Jeszcze kilka miesięcy temu zawodnicy nie mieli alternatywy, teraz jak M-1 okaże się rzeczywiście taka silna to najlepsi uciekną do lepiej płacących – a przecież UFC wyjebało od groma kasy a rozpiski następnych 2 gal to się kiepsko prezentują więc kokosów to raczej na nich nie zrobią. Może nas czekać ciekawe studium upadku UFC.

 4. Czyżby Randy zapoczątkował bunt fighterów? ;] Czekam z niecierpliwością na decyzję Braci Ferritas o zwolnieniu Dany..

 5. dziwie mu sie ze nie przyjmie walki z tito. zapewni mu to duza ogladalnosc bo tito jest bardziej w usa znany niz rampage.

 6. A ja mu się nie dziwie… to tak jakby Khalidow miał walczyć w Polsce z Saletą 🙂 – nazwisko znane, ale przeciwnik to z niego (i tu będę łaskawy) średni 😀

 7. bardzo dobrze,ze hendo nie przyjmie walki z Tito…zgadzam sie z virionem^….dobrze,Lysej pale,ze zawodnicy sie buntuja….Randy odchodzi i pewnie zawalczy z Fedorem w M-1,niedlugo hendo spierdoli i tak zaczna odchodzic kolejni zawodnicy a UFC wyjebalo tyle siana na kupno PRIDE i nie bedzie Pride i nie beda miec ich zawodnikow i wstawia do Octagonu stol do pink ponga i lysy bedzie gral z bracmi F.

 8. Dana White to jest bezmózg. Przed walką z Rampagem mówił o Danie Hendersonie który wtedy posiadał dwa pasy mistrza najlepszej organizacji MMA świata czyli PRIDE „Nikt nie zna Dana Hendersona”. Dana White go nie szanuje i tyle….Mam nadzieje że ta nowa firma to będzie coś wielkiego, coś co zmieni świat MMA i że Hendo szybko zmieni barwy klubowe.

 9. Najlepszy był koniec debaty – promotor pomiędzy zawodnikami… myślałem że podniesie uniesie rękę zwycięzcy:D
  Ciekawe – czx tylko ja mam takie głupie skojarzenia? 😀

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.