Damian Stasiak gotowy wrócić do oktagonu! Nasz czołowy zawodnik wagi koguciej był ostatnio gościem w programie Aleksandrowski Flesz, prowadzonym przez Michała Kińskiego. W rozmowie z dziennikarzem „Webster” zdradził, że od stycznia przechodzi pełny obóz przygotowawczy, a swoją kolejną walkę planuje pod koniec pierwszego półrocza.

Od pierwszego stycznia rozpoczęliśmy pełny obóz przygotowawczy, czyli przygotowujemy się do następnej walki. Można powiedzieć, że w tym okresie już troszkę trwam, bo przeszedłem już okres siłowy, teraz weszliśmy z trenerem od przygotowania motorycznego w moc, no i dodaliśmy także sparingi, żeby moja wydolność szła w górę i liczymy, że wszystko pójdzie po naszej myśli.

W rozmowie padło, że prawdopodobnie Stasiak powróci do oktagonu największej organizacji MMA na świecie na przełomie maja i czerwca. Teraz najważniejszą kwestią będzie to, kto stanie naprzeciwko „Webstera”.

Jest mi tak naprawdę obojętne z kim. Jedyne, co nas interesuje to to, żeby termin był taki, jak byśmy chcieli. Nasza propozycja została wysłana do włodarzy UFC, żeby to był termin koniec maja/początek czerwca, bo wtedy mam przepracowane pełne 5 miesięcy przygotowań i naprawdę można przez ten czas coś poprawić.

UFC poprosiło, abym dał im 2 tygodnie na zastanowienie się i oni pewnie po tym czasie odpowiedzą. Zawsze jak rozmawiamy z UFC, to przychylni są do tych terminów, które proponujemy, bo im też zależy na tym, żeby zawodnik był przygotowany w 100% i dał fajną walkę i by podobała się ona wszystkim kibicom.

Stasiak (MMA 10-5) ostatnią walkę stoczył w październiku 2017 roku, na gali UFC w Gdańsku. Po bardzo dobrej walce musiał uznać wyższość Briana Kellehera, który odprawił Polaka przez TKO w trzeciej rundzie, fundując mu drugą porażkę z rzędu. Po niej „Webster” nabawił się kontuzji, która na jakiś czas wyeliminowała go z treningów. W zawodowym MMA zadebiutował w 2011 roku, na jednej z lokalnych polskich gal. Pierwszą walkę dla UFC stoczył w 2015 roku na gali w Polsce. Obecnie bilans zawodnika w największej organizacji MMA na świecie wynosi 2-3.

2 KOMENTARZE

  1. Uwielbiam styl walki Damiana. Oby jak najszybciej wrócił. Zdrówka Damian!!! Warr!!!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.