Zła wiadomość dla fanów Damiana Stasiaka. Polak doznał kontuzji i nie zawalczy z Erikiem Perezem na gali w Meksyku. W jego miejsce wskoczył Taylor Lapilus.

Damian miał wrócić do oktagonu po porażce z Yaotzinem Mezą, którą zaliczył 11 kwietnia na pierwszej polskiej gali UFC. Jednak jak informują SportoweFakty, Stasiak doznał urazu łokcia i nie będzie mógł stoczyć pojedynku z Perezem.

Taylora polska publiczność kojarzy z krakowskiej gali UFC. To wówczas Francuz zwyciężył swój debiut w UFC, w którym wypunktował Rocky’ego Lee. W czerwcu Lapilus odniósł drugą wygraną w największej na świecie organizacji MMA, dodając do bilansu nokaut na Yucie Sasakim.

Poniżej oświadczenie zawodnika:

Z przykrością muszę poinformować, że moja najbliższa walka z Erikiem Perezem nie dojdzie do skutku. Podczas sparingu nabawiłem się kontuzji łokcia (zerwałem torebkę stawową, od strony przyśrodkowej, z naderwaniem więzadła pobocznego i naderwanie ½ przekroju mięśnia zginaczy nadgarstka w okolicy kłykcia przyśrodkowego kości ramiennej). Uraz wyklucza mnie z treningów na minimum 6 tygodni, jestem zawiedziony bo od walki w Krakowie ciężko trenowałem. Ale na pewno te przygotowania nie pójdą na marne, będę dalej mocno trenował. Mam nadzieje, że udowodnię to w mojej najbliższej walce, jak ręka będzie w 100 % sprawna. Dziękuję wszystkim osobą, trenerom oraz firmą (Opiume Jubiler, „Radix”- konstrukcje stalowe, malowanie proszkowe, Centrum Ubezpieczeń Agnieszki Sadowskiej, Only You- treningi personalne, Pit Bull West Coast PL, MMAniak.pl), które stale wspierają mnie i pomagają w przygotowaniach do walk.

20 KOMENTARZE

  1. To jeszcze tak dodam, z SF ;):

    "Karatekę czeka co najmniej sześciotygodniowa przerwa z treningami. Jego powrót do oktagonu będzie zależny od tego, jak szybko wróci na matę. Możliwe daty to luty lub marzec 2016 roku."

  2. Lipa, wracaj do zdrowia!

    Od UFC Kraków Damian jeszcze nie walczył, a Lapilus zaliczy już trzeci występ.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.