Bisping

(Fot. Dave Mandel / Sherdog.com) Podczas konferencji prasowej po UFC 173 prezydent organizacji Dana White ogłosił dwa pojedynki na trzecią galę UFC w Makao zaplanowaną na 23 sierpnia. W walce wieczoru pochodzący z Wietnamu Cung Le (MMA 9-2, UFC 2-1) skrzyżuje rękawice z Michaelem Bispingiem (MMA 24-6, UFC 14-6), a w drugim z głównych starć były mistrz Bellatora Hector Lombard (MMA 34-4-1, UFC 3-2) zmierzy się z Koreańczykiem Dong Hyun Kimem (MMA 19-2-1, UFC 10-2). Galę na żywo będzie można obejrzeć w aplikacji Fight Pass.

Bardzo możliwe, że dla 42-letnie Cunga będzie to ostatni występ w karierze. Po raz ostatni Kalifornijczyk pojawił się w Octagonie półtora roku temu, nokautując w Makao Richa Franklina. Wcześniej w UFC Le wygrał z Patrickiem Cotem oraz przegrał z Wanderleiem Silvą. Dla Bispinga pojedynek w Chinach będzie okazją do rehabilitacji za porażkę z Timem Kennedym w kwietniu. Występ na finałowej gali TUF Nations był dla Brytyjczyka powrotem po poważnej kontuzji oka.

W Makau Lombard po raz trzeci w UFC wystąpi w kategorii półśredniej. Kubańczyk jest jak na razie niepokonany w tej kategorii po wygranych nad Nate’em Marquardtem i ostatnio na UFC 171 z Jake’iem Shieldsem. „Stun Gun” może się pochwalić passą czterech zwycięstw z rzędu. Od porażki przez kontuzję żeber z Demianem Maią, Kim odprawiał na punkty kolejno Paulo Thiago, Siyara Bahadurzadę oraz brutalnie nokautował Ericka Silvę i w marcu Johna Hathawaya.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.