hajddjab

Zawodniczka UFC Cris „Cyborg” Justino” zamieściła na swoich profilach na Facebooku i Instagramie wideo, na którym widzimy ją trenującą w hidżabie – zasłonie, która okrywa głowę i piersi, noszonej przez większość muzułmanek po osiągnięciu wieku kobiecej dojrzałości w obecności dorosłych mężczyzn spoza ich najbliższej rodziny oraz kobiet nie muzułmanek.

Według byłej mistrzyni Invikty założenie hidżabu podyktowane było chęcią solidaryzowania się z wszystkimi kobietami na świecie. Cyborg, oprócz krótkiego wideo, opublikowała także oświadczenie:

Part of the reason I started the Pink Belt Fitness By Cris Cyborg is to help women of all ages, religions, and cultures see how special they are. It's important we value ourselves and use one another as a support system! Thank you Desert Force MMA Championship ديزرت فورس champion Yousef Wehbe for helping me share this to all the women in the Middle East training and competing in combat sports like Brazilian Jiu Jitsu, Muay Thai, and MMA together we will changed the sports forever!

Publiée par Cris Cyborg Justino sur Lundi 2 janvier 2017

Jednym z powodów, dla którego wystartowałam z programem @pinkbeltfitnessprogram było to, że zobaczyłam potrzebę zjednoczenia się kobiet wszystkich religii, w różnym wieku i o różnych kulturach w taki sposób, by każda mogła się nawzajem motywować, by zdobyć jak najwięcej z systemem wsparcia. Wierzę w Jezusa Chrystusa i jestem pobożną Chrześcijanką, założyłam hidżab – symbol skromności i bezpieczeństwa, używany przez wiele kobiet na całym świecie, nie jako znak religii, ale jako symbol wsparcia dla wszystkich kobiet na świecie. Hidżab nie jest anty-amerykański czy związany z terroryzmem. Niestety, nie wszyscy to wiedzą i nie każdy to rozumie. Sporty walki powinny być dostępne dla wszystkich! Dziękuję.

48 KOMENTARZE

 1. :facepalm:

  Next step?

  Angela Hill się wysadzi podczas wywiadu z Roganem, aby pokazać, że nie tylko kobiety w hidżabach mogą być :bomb:

 2. O kurwa, nie wyjdę z onkologii szybko…

  A pomyśleć, że parę razy pomyślałem, że ta Krycha gada czasem z sensem. Do wora z nią! Kurwa jak hidżab może być symbolem jakiegokolwiek wsparcia dla bab? Przecież to jebana aberracja do sześcianu.

 3. No i chuj, no i koniec. Żenadłem tak bardzo, że na trzeźwo nie zniese, a miałem nie pić dziś. Dzięki Krycha!

 4. Gdy wydaje Ci ze widziales juz wszystko i szczesliwy mozesz odejsc z tego swiata … wtedy Cyborg wyskakuje w hidzabie :no no:

 5. Panowie zluzujcie trochę,po ostatnich wydarzeniach Kryska wie juz ze w Stanach conajmniej przez rok nic nie nawywija(zarobi).

  Tym filmikiem zapewnila sobie conajmniej jeden wystep za petrodolary.Pojedzie,zleje jakas lumpiare w pokazowce,ewentualnie zrobi pare seminariow i tez cos przytuli.

 6. YYY DLACZEGO TEN FACET CHCE SIĘ TAK Z KOBIETAMI SOLIDARYZOWAĆ? OSZALAŁ? :travolta:

  Od razu oszalał. Chris chce zamoczyć, ot co.

 7. TAAA JAK TAK TO SIĘ SOLIDARYZUJE A TAK TO LEJE NA STOJĄCO I KLATĘ DEPILUJE…. LOGIKA BRAZYLIJCZYKÓW JEST NIE DO OGARNIĘCIA

 8. :dobry:

  A tak serio, to mamy żywy przykład, że sterydy źle wpływają również na układ neurologiczny człowieka.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.