Cyborg

UFC ogłosiło przed chwilą, że jedna z najlepszych zawodniczek bez podziału na kategorie wagowe, Cristiane Justino, zadebiutuje na brazylijskiej gali UFC 198. Jej przeciwniczką będzie Leslie Smith.

Podchody Justino (MMA 15-1, 1NC) z UFC trwają od bardzo dawna. „Cyborg” w przeszłości wielokrotnie apelowała o walkę z Rondą Rousey, a między zawodniczkami panowała zła krew. Justino nie przegrała walki w MMA od 2005 roku, zaliczyła tylko porażkę w debiucie. Ma też na koncie jedną walkę ogłoszoną werdyktem „no contest” po tym jak w 2011 zaliczyła wpadkę na testach antydopingowych, co Rousey cały czas jej wytykała. Najsłynniejszą walkę stoczyła w 2009 roku, kiedy zdemolowała ówczesną największą gwiazdę żeńskiego MMA, Ginę Carano. Jak do tej pory Brazylijka walczyła w kategorii piórkowej w której jest mistrzynią w Invictcie, dlatego starcie na UFC, odbędzie się w catchweight (140 lbs).

Leslie Smith (MMA 8-6-1) jest świeżo po wygranej walce nad Rin Nakai. Zwycięstwa przeplata z porażkami. Zawodniczka nie jest notowana w oficjalnym rankingu UFC (TOP15).

UFC 198 odbędzie się 14 maja w Kurytybie, Brazylii, miejscu urodzenia Cristiane.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

4 KOMENTARZE

  1. Cyborgowa rozjebie wszystkich, mogli jej od razu dac Tittle Shota no ale rozumiem Tate dopiero walczyla 😀

  2. Bardziej od jej porażki w oktagonie,obawiam się tej z USADA,ale na pewno nie jest tak nierozsądna,aby przed debiutem pić sok 😀 Oby się wiodło!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.