Komisja Sportowa w Nevadzie jednogłośnie zdecydowała, że zawodnicy podczas najbardziej medialnej walki w historii będą występować w mniejszych rękawicach. Jak ogłosiło NSAC, Conor McGregor oraz Floyd Mayweather Jr. podczas swojego pojedynku będą używać mniejszych, 8-uncjowych rękawic.

Według zasad Komisji, które w większości przypadków są uniwersalne dla boksu, zawodnicy, którzy rywalizują w limicie wagowym zbliżonym do 147 funtów, nie mogą zakładać 8-uncjowych rękawic. Standardem dla takich potyczek są rękawice 10-uncjowe, na które pierwotnie zgodzili się Mayweather z McGregorem. Walka Conora z Floydem ma odbyć się w limicie 154 funtów.

W regulaminie NAC widnieje zapis, według którego 8-uncjowe rękawice mogą być stosowane w pojedynkach w limicie 135 i mniej funtów. W bojach pomiędzy 135 a 147 funtów, 10-uncjowe rękawice są tradycyjnie stosowane, ale 8-uncjowe mogą być użyte, jeśli dwie strony wyrażą na to zgodę. We wszystkich starciach powyżej 147 funtów obligatoryjnie zawodnicy powinni mieć na rękach 10-uncjowe rękawice.

W tym przypadku Komisja postanowiła zgodzić się na prośby zawodników. Jest to pierwszy taki przypadek w historii

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.