Conor Lorenzo

Jeden z najbardziej znanych sędziów ringowych, „Big” John McCarthy zdradził w swoim podcaście „Lets get it on”, treść rozmowy jaką przeprowadził z właścicielem UFC, Lorenzo Fertittą podczas niedawnej UFC 197.

Najważniejsza osoba w organizacji UFC, miała powiedzieć wtedy, że nigdy nie spodziewała się mieć problemów z zawodnikiem który za walkę dla jego organizacji, miał dostać 10 milionów dolarów:

Rozmawiałem z właścicielem UFC, Lorenzo Fertittą za kulisami gali UFC 197, i on powiedział: „Nigdy nie spodziewałem się, że będę mieć problemy z zawodnikiem, który ma gwarantowane 10 milionów dolarów za walkę w UFC”.

Popularny sędzia dwukrotnie wyraźnie zaznaczył, że 10 milionów dolarów za walkę to suma gwarantowana. Nie wiemy jednak czy w grę podczas UFC 200 wchodziłby również tzw. punkty PPV, dzięki którym Irlandczyk zarobiłby nawet więcej pieniędzy walcząc z Diazem.

„Big” John skrytykował również McGregora podając podobne argumenty co Chael Sonnen kilka dni temu. Dodał, że jeśli jakiś zawodnik MMA uważa, że to są małe pieniądze za walkę, to jest po prostu głupi bo taka okazja może się już nigdy nie nadarzyć.

Przytoczył również kolejną ciekawą rozmowę z właścicielem UFC, tym razem z okolic 2000 roku. Było to niedługo po sfinalizowaniu kupna UFC od poprzednich właścicieli. Lorenzo Fertittą miał powiedzieć wtedy McCarthy`emu, że chce być promotorem który płaci milion dolarów za walkę, co było oczywiście w tamtych latach szalonym pomysłem patrząc na to ile pieniędzy było w sporcie, i ile zarabiali promotorzy i zawodnicy. 

Poniżej wiadomości z Twitera właściciela UFC jakie zamieścił w 2014 roku

2 KOMENTARZE

  1. Jak dzieci, Pan Bronson zawsze mnie bawił, odkąd się tu niestety pojawił.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.