Fot: Esther Lin / Showtime

Możliwość walki w mniejszych niż tradycyjne rękawicach w boju Floyda Mayweathera z Conorem McGregorem jest już czymś więcej niż tylko „gadaniem”.

Komisja Sportowa Stanu Nevada (NAC) zamierza zorganizować głosowanie w sprawie zgody dla wspomnianych zawodników na walkę w 8-uncjowych rękawicach w pięściarskim boju, który odbędzie się 26 sierpnia. Informację tę potwierdził dyrektor wykonawczy NAC Bob Bennett w rozmowie z portalem MMAFighting. Bennett stwierdził, że zarówno Mayweather jak i McGregor chcą lżejszych rękawic w swoim pojedynku w T-Mobile Arenie. Jako pierwsze o takiej możliwości pisało Sky Sports.

Według zasad Komisji, które w większości przypadków są uniwersalne dla boksu, zawodnicy, którzy rywalizują w limicie wagowym zbliżonym do 147 funtów, nie mogą zakładać 8-uncjowych rękawic. Standardem dla takich potyczek są rękawice 10-uncjowe, na które pierwotnie zgodzili się Mayweather z McGregorem. Walka Conora z Floydem ma odbyć się w limicie 154 funtów.

W regulaminie NAC widnieje zapis, według którego 8-uncjowe rękawice mogą być stosowane w pojedynkach w limicie 135 i mniej funtów. W bojach pomiędzy 135 a 147 funtów, 10-uncjowe rękawice są tradycyjnie stosowane, ale 8-uncjowe mogą być użyte, jeśli dwie strony wyrażą na to zgodę. We wszystkich starciach powyżej 147 funtów obligatoryjnie zawodnicy powinni mieć na rękach 10-uncjowe rękawice.

W tym specyficznym przypadku Komisja Sportowa Stanu Nevada jest skłonna pójść na ustępstwa. Bennett twierdzi, że w przypadku gdy oba obozy zawodników stawią się przed Komisją i wytłumaczą, dlaczego zależy im na mniejszych rękawicach, może odbyć się głosowanie w sprawie zgody na ich zastosowanie.

„Powinni do nas przyjść i wyartykułować, dlaczego powinni dostać pozwolenie na walkę w 8-uncjowych rękawicach” – stwierdził Bennett. „Przewodniczący (Anthony Marnell) i komisarze robią wszystko, by zapewnić zdrowie i bezpieczeństwo zawodnikom – to ich priorytet”.

Mayweather i McGregor w ubiegłym tygodniu wykłócali się w mediach społecznościowych na temat rozmiaru rękawic. Zaczęło się od wpisu Mayweathera na Twitterze:

https://www.instagram.com/p/BXRKvU1gdsn/

„Mówię Ci McGregor, zawalczmy w 8-uncjowych rękawicach” – napisał Mayweather. „McGregor może bić się w rękawicach dowolnej marki, jaką sobie wybierze. Ja założę 8-uncjowe rękawice Granta. Dostosuję się do każdego ułatwienia, jakiego McGregor potrzebuje, by czuć się bardziej komfortowo w ringu”.

McGregor szybko zareagował stwierdzeniem, że nie obchodzi go rozmiar rękawic, wytykając oponentowi „kruche rączki”:

Warto odnotować, że w MMA standardem są 4-uncjowe rękawice. Im lżejsze, tym łatwiej o nokaut, a obaj panowie nie ukrywają, że dążą do skończenia w zbliżającej się wielkimi krokami walce.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.