Dziennikarze Las Vegas Review Journal, poinformowali że dzisiejsze posiedzenie Komisji Sportowej Stanu Nevada odbędzie się bez dwóch bohaterów walki wieczoru gali UFC 229.

Według informacji opublikowanych przez komisję w zeszłym tygodniu, obaj zawodnicy mieli pojawić się na dzisiejszym przesłuchaniu.

Przypominamy, Nurmagomedov oraz McGregor będą musieli stawić się osobiście przed Komisją.

Według nieoficjalnych jeszcze informacji, mistrz wagi lekkiej UFC Khabib Nurmagomedov i były mistrz Conor McGregor zawarli ugody z Komisją Sportową Stanu Nevada a ich obecność nie będzie wymagana podczas dzisiejszego przesłuchania dyscyplinarnego. Zawodnicy podczas przesłuchania mieli odpowiadać na pytania komisarzy związane z bójką w hali T-Mobile Arena po walce wieczoru gali UFC 229 w październiku zeszłego roku.

Dyrektor NSAC, Bob Bennett, w rozmowie z dziennikarzami Las Vegas Review Journal potwierdził, że szczegóły ugody zostaną przedstawione komisji po czym dojdzie do głosowania aby je oficjalnie zaakceptować. Osiągnięto także porozumienie w sprawie ugody z Abubakarem Nurmagomedovem i Zubairą Tukhugovem, kolegami Nurmagomedova, którzy również brali udział w bójce po gali.

Oczekuje się, że komisja NSAC zgodzi się na zaproponowaną ugodę. Nie wiadomo tylko na jak długo obaj zawodnicy zostaną zawieszenie. Jeśli te informacje potwierdzą się na dzisiejszym przesłuchaniu, droga obu zawodników do powrotu do UFC powinna stać otworem ponieważ zawieszenie będzie działać wstecz, czyli od października zeszłego roku.

Co ciekawe, organizacja UFC wczoraj czyli zaledwie dzień przed ogłoszeniem decyzji NSAC, opublikowała raport na temat finansowego wkładu gali UFC 229 w stanie Nevada.  Według UFC, walka wieczoru i sama gala wygenerowały ponad 86 milionów dolarów przychodu, w tym 17 milionów w samych pensjach dla różnej maści pracowników:

W tej sytuacji, główną atrakcja tak oczekiwanego posiedzenia komisji będzie przesłuchanie Jona Jonesa w sprawie przyznania mu licencji na walkę z Anthony Smithem do jakiej ma dojść 2 marca na gali UFC 235 w Las Vegas.