Najbardziej popularny zawodnik w historii sportu MMA i były podwójny mistrz dwóch dywizji UFC, Conor McGregor po raz piąty z rzędu znalazł się na prestiżowej liście najlepiej opłacanych sportowców na świecie według biznesowego magazynu Forbes!

Conor McGregor zawalczył tylko raz w ciągu ostatnich 12 miesięcy ale to wystarczyło aby irlandzka supergwiazda nie tylko utrzymała się na liście najlepiej opłacanych sportowców na świecie ale również awansowała o 5 pozycji.

Biznesowy magazyn Forbes jak co roku opublikował listę 100 najlepiej zarabiających sportowców świata a Conor McGregor w tym roku awansował z 21 na 16 pozycję. Według Forbesa, Irlandczyk w ciągu ostatnich 12 miesięcy zarobił 48 milionów dolarów, z czego 32 miliony to pensja za walkę a kolejne 16 milionów zasiliły jego konto dzięki lukratywnym umowom sponsorskim. Do firm które wspierają Conora McGregora należy między innymi Reebok która od kilku lat płaci mu za reklamę po 5 milionów dolarów rocznie.

McGregor powrócił do akcji w styczniu tego roku pokonując w świetnym stylu weterana Donalda Cerrone. Według oficjalnych informacji, wypłata za 40 sekundową walkę dla McGregora wyniosła zaledwie 3 miliony dolarów ale Irlandczyk większość swoich zarobków otrzymuje z procentów od sprzedanych transmisji pay-per-view emitowanych na kanałach sportowych telewizji ESPN.

McGregor który konsekwentnie od lat trafia na listę najlepiej zarabiających sportowców, najlepsze miejsce zajmował w 2018 roku kiedy to dzięki walce z Floydem Mayweatherem miał zarobić 99 milionów dolarów i wylądował na na czwartym miejscu.

McGregor był jedynym zawodnikiem z MMA na liście i zajął drugie miejsce z wszystkich sportów walki za mistrzem boksu w wadze ciężkiej, Tysonem Fury który uplasował się na 11. miejscu (57 milionów dolarów).

Znany z luksusowego stylu życia McGregor w ostatnich dniach pochwalił się na swoim Instagramie zakupem limitowanego zegarka firmy Patek Philippe którego koszt wynosił bagatela, 100 000 dolarów:

 

Zobacz również:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.