Najbardziej popularny zawodnik w historii sportu MMA i były podwójny mistrz dwóch dywizji UFC, Conor McGregor po raz piąty z rzędu znalazł się na prestiżowej liście najlepiej opłacanych sportowców na świecie według biznesowego magazynu Forbes!

Conor McGregor zawalczył tylko raz w ciągu ostatnich 12 miesięcy ale to wystarczyło aby irlandzka supergwiazda nie tylko utrzymała się na liście najlepiej opłacanych sportowców na świecie ale również awansowała o 5 pozycji.

Biznesowy magazyn Forbes jak co roku opublikował listę 100 najlepiej zarabiających sportowców świata a Conor McGregor w tym roku awansował z 21 na 16 pozycję. Według Forbesa, Irlandczyk w ciągu ostatnich 12 miesięcy zarobił 48 milionów dolarów, z czego 32 miliony to pensja za walkę a kolejne 16 milionów zasiliły jego konto dzięki lukratywnym umowom sponsorskim. Do firm które wspierają Conora McGregora należy między innymi Reebok która od kilku lat płaci mu za reklamę po 5 milionów dolarów rocznie.

McGregor powrócił do akcji w styczniu tego roku pokonując w świetnym stylu weterana Donalda Cerrone. Według oficjalnych informacji, wypłata za 40 sekundową walkę dla McGregora wyniosła zaledwie 3 miliony dolarów ale Irlandczyk większość swoich zarobków otrzymuje z procentów od sprzedanych transmisji pay-per-view emitowanych na kanałach sportowych telewizji ESPN.

McGregor który konsekwentnie od lat trafia na listę najlepiej zarabiających sportowców, najlepsze miejsce zajmował w 2018 roku kiedy to dzięki walce z Floydem Mayweatherem miał zarobić 99 milionów dolarów i wylądował na na czwartym miejscu.

McGregor był jedynym zawodnikiem z MMA na liście i zajął drugie miejsce z wszystkich sportów walki za mistrzem boksu w wadze ciężkiej, Tysonem Fury który uplasował się na 11. miejscu (57 milionów dolarów).

Znany z luksusowego stylu życia McGregor w ostatnich dniach pochwalił się na swoim Instagramie zakupem limitowanego zegarka firmy Patek Philippe którego koszt wynosił bagatela, 100 000 dolarów:

View this post on Instagram

New watch alert!!! #TheHulk Patek Philipe in platinum and honey comb green! With diamond and crocodile strap. 1 of just 25 made, and yes you guessed it. I’m number 12, certified. They will also never utilise this colour scheme again, such was the difficulty in levelling it out all through the dial. Incredible! 25 of these only made and all specifically for Ireland’s Weir and sons jewellers. Due to their long standing partnership with Patek, but more so their great year of sales for the brand. In other words… my purchases lol. The first time in Weir and Sons rich history to be bestowed with such an honour, and it’s truly been my pleasure 🇮🇪 @patekphilippe @weirandsons @crumlinboxingclubofficial

A post shared by Conor McGregor Official (@thenotoriousmma) on

 

Zobacz również:

Conor McGregor

6 KOMENTARZE

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.