„ZAKŁAD” SAM ZE SOBĄ

Zamiast u bukmachera, kibice skupieni wokół facebookowej grupy prowadzonej przez MMARocks, o wynik starcia Conor McGregor vs. Khabib Nurmagomedov zakładali się sami ze sobą. Wszyscy stawiali symboliczne 20 zł. W przypadku złego typowania zadeklarowali, że pieniądze wpłacą na dom dziecka.

Wszystko zaczęło się od pomysłu Damiana Ziarczyka, jednego z kibiców, który udziela się w naszej facebookowej grupie fanów MMA. – Łatwiej komuś te 20 zł dać na dobry cel niż przerąbać u bukmachera. Jeśli chodzi o to skąd dom dziecka, to mam osobiste powody. Znam temat i wiem, że rodzinnym domom dziecka nie jest łatwo i o każdą złotówkę muszą pisać podania, prosić się, to zapewne nie jest dla tych ludzi łatwe, ale bez nich te dzieciaki zostały by w domach dziecka co jest największą dla nich karą – tłumaczy.

Odzew na pomysł publicznego typowania zwycięzcy walki Conora McGregora z Khabibem Nurmagomedovem był niemal natychmiastowy. – Świetny pomysł – pisze w komentarzu Adam Ogiński. – Dobra inicjatywa – wtóruje Dorota Granat. – Ja bym zakończył to tak, niech każdy wpłaci te 20 zł. Nie zbiedniejecie od tego, a parę złotych się uzbiera na chore dzieciaki – proponuje Mateusz Płoszyca.

Warunkiem udziału w zabawie było publiczne wpisanie komentarza pod postem o akcji z hasłem #teammcgregor lub #teamkhabib, a po błędnym wytypowaniu wyniku walki wpłacenie 20 zł na wskazany przez pomysłodawcę dom dziecka i wstawienie w komentarzu na Facebooku potwierdzenia przelewu. Wybór padł na rodzinny dom dziecka „Przystań Tęczowe Promyki – Dajemy Dzieciom Radość i Miłość” z Chełmna, który opiekuje się piątką niepełnosprawnych dzieci. Wśród ostatnich potrzeb placówki można znaleźć tak prozaiczne rzeczy, jak kurtka zimowa dla jednego z chłopców, czy pufa do siedzenia imitująca wielką piłkę, ale również poważne wydatki jakim jest na przykład niezbędna wymiana dachu w domu.

WPŁATY TUŻ PO WALCE

 Panie Damianie jest Pan niesamowity – piszą państwo Beata i Bogdan, którzy prowadzą „Przystań Tęczowe Promyki” – To już się dzieje. Dzisiaj wpłynęło na nasze konto 90 zł. A to mail jeszcze z niedzieli tuż po walce, kiedy banki nie pracowały, więc dotarły tylko przelewy, w ramach kont w tym samym banku. Kolejne były księgowane dopiero od poniedziałku.

W ciągu tygodnia kibice dokonali 23 wpłat i na konto domu dziecka trafiło 621,26 zł [część kibiców wpłacała większe kwoty – przyp. red.]. – Dzięki Państwu wiemy, że ciągle jeszcze istnieją wśród nas Anioły. Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł, lecz ich serce jest otwarte dla wszystkich, którzy są w potrzebie – piszą w podziękowaniu Beata i Bogdan wraz z podopiecznymi „Promyczkami”.

– Niekonieczne na każdy świetny pomysł trzeba wpaść samemu. Wystarczy otoczyć się pozytywnymi i równie kreatywnymi osobami, a za takich mam użytkowników forum Cohones i naszej facebookowej grupy fanów MMA – mówi redaktor naczelny MMARocks.pl Marcin Jabłoński. – Inicjatywa jest genialna i pokazuje kibiców sportów walki w kompletnie niestereotypowym świetle. Choć jest już kilka dni po walce, to jako redakcja portalu MMARocks.pl też zrobimy wpłatę, żeby uhonorować pomysł. W końcu wiemy już na kogo postawić, by z największą przyjemnością ten zakład przegrać – dodaje.

Część kibiców również celowo błędnie obstawiła już po walce, tylko po to, by chwilę później wstawić w komentarzu potwierdzenie przelewu i wziąć udział w akcji. Wszystko z resztą wskazuje na to, że nie ostatniej.

Zapraszamy wszystkich fanów MMA na naszą grupę

 

4 KOMENTARZE

  1. Brawo za akcję. Ja chciałbym oznaczyć tutaj @panpan, który po przegranym zakładzie ze mną, również dotyczącym tej walki, zobowiązał się i wpłacił na wybrany przez siebie cel charytatywny całkiem fajne pieniążki 😉

    Warto kontynuować taką akcję.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.