Conor McGregor rozpoczął właśnie kampanię nienawiści na Twitterze w której zaczął krytykować wielką trójkę wagi lekkiej: Tony’ego Fergusona, Khabiba Nurmagomedova oraz Justina Gaethjego. Wszystkie wpisy zostały napisane w odstępie kilku minut od siebie.

Najpierw odniósł się do kolejnej walki Justina Gaethjego i przekazał światu, że to on jest następny w kolejce dla nowego tymczasowego mistrza:

To fani tworzą ten sport! Oglądając wczoraj galę, byłem przeciwny by walczyć bez nich. Jednak z największą przyjemnością pokażę swoją moc bez jakichkolwiek okrzyków z trybun. Teraz czas na mnie i Justina.

Potem przepowiedział, że Ferguson zawalczy z Poirierem:

Dustin Poirier kontra Tony Ferguson – gdy Tony wyleczy trudy boju. Jeśli wyleczy. Dustin pokona go jeśli Tony nie zmieni czegoś. A zapewne nie zmieni.

By znowu wrócić do Justina:

Justin, nie ma żadnego zagrożenia ze strony faceta, który obściskuje nogi, wiemy to dobrze. Spróbuj uświadomić sobie, że to ja jestem prawdziwym zagrożeniem. Zarżnę cię. Wyrwę twoje zęby i zrobię sobie z nich naszyjnik. Śmiesz mówić o moich umiejętnościach w byciu ojcem? Jesteś trupem.

Conor w ostatnim zdaniu nawiązywał do słów Justina, który niedawno wypowiedział się, że Conor jest beznadziejnym człowiekiem, ojcem a także mężem.

McGregor zaatakował Gaethjego również z powodu reprezentowania go przez Aliego Abdelaziza:

Nie mów nigdy, że reprezentujesz wspaniałe Stany Zjednoczone. Żaden prawdziwy Amerykanin nie mówiłby tak, będąc jednocześnie reprezentowany przez członka dżihadowskiej organizacji terrorystycznej. Jesteś ślepym głupcem.

Conor nawiązywał do tego, że 20 lat temu Ali należał do terrorystycznej organizacji Muslims of the Americas. Po ataku 11 września na wieże World Trade Center, Ali został złapany i dwa lata przetrzymywany w areszcie. Po tym czasie został zwerbowany przez FBI jako tajny informator (Confidential Informant 184), mający przekazywać informacje o dżihadystach, których sam trenował i których nauczał jak czytać świętą księgę Koran. Był więc nie tylko szkoleniowcem bardzo złych ludzi, ale także zakorzeniał w nich radykalny Islam. Więcej o tej kwestii można przeczytać TUTAJ.

Na końcu były podwójny mistrz UFC zaatakował Khabiba Nurmagomedova, przez którego w 2018 roku został zdominowany i ostatecznie poddany przez uciskówkę na szczękę – technikę, którą zawodnicy MMA (jak twierdził Joe Rogan), nie powinni odklepywać.

Khabib ty uciekający szczurze, jesteś żartem. Zostało potwierdzone to co mówiłem wiele razy. Przynosisz wstyd prawdziwej walce.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.