Conor McGregor znany jest z tego, że nie tylko w klatce potrafi znokautować swych przeciwników. Często robi to również poza oktagonem, np. na konferencjach prasowych. Sam Dana White o Conorze mówi w następujący sposób:

Conor McGregor to mistrz wojny psychologicznej. Mówiłem o tym wcześniej i powiem raz jeszcze, uważam że jest lepszy niż ktokolwiek inny, nawet Muhammad Ali. Gdy mówimy o wojnie psychologicznej i o MMA albo jakimkolwiek innym sporcie, to Conor Mcgregor jest najlepszy. On jest w tym tak dobry, ponieważ się przygotowuje, studiuje swoich rywali. Rozmawia z ludźmi. Wyszukuje różne historie. On jest mistrzem. Nikt nie robi tego lepiej niż on.

Analiza konferencji Khabib Conor

Trudno dodać coś więcej do tego. McGregor ma sztab ludzi, którzy wyszukują brudów lub czułych punktów jego rywali, które Conor może obnażać do woli gdy już nadchodzi moment publicznej konfrontacji. Tydzień temu miała miejsce konferencja prasowa z udziałem Khabiba Nurmagomedova i bohatera dzisiejszego tekstu. Choć pierwsze wymiany słowne nie wskazywały na to, tak Conor McGregor po prostu znokautował Dagestańczyka, wygrywając z nim wymiany i ostatecznie zwyciężając całą potyczkę słowną 30-26. Zapraszam do przeczytania analizy tej konferencji, wyjaśniającej o co Conorowi chodziło z niektórymi atakami:

1. Khabib jest moim fanbojem

Conor podczas konferencji powiedział: Fanboj, ten facet był moim fanbojem! Kupił moją koszulkę, wspierał ten ruch – Jest to prawda. Khabib swego czasu podziwiał Irlandczyka. W 2014 roku, kiedy sponsorem UFC była firma Dethrone, powstała koszulka z McGregorem, którą Khabib pochwalił i chciał ją mieć w swoim posiadaniu. Dodatkowo po walce Conora z Dustinem Poirierem zrobił sobie z tym pierwszym zdjęcie, chwaląc jego występ.

2. Czemu nie pijesz?

Kolejną zagrywką Conora było podanie Khabibowi szklanki z whiskey w środku. Wiedząc, że Nurmagomedov jest praktykującym muzułmaninem, zaproponował mu napój alkoholowy, na co Nurma odpowiedział, że nie pije. Odpowiedź ta dała tylko kolejne wyzwiska do ust McGregora, a Conor wtedy po raz pierwszy zahaczył o delikatny ton czyli religijność swego oponenta. Doskonale wiedział gdzie uderzyć bowiem chwilę później gdy dziennikarz powitał Khabiba słowami Salam alejkum Khabib po czym dodał gratuluję Conor z powodu wydania whiskey Proper Twelwe – a to rozsierdziło Khabiba który szybko wtrącił: Nie możesz mówić salam alejkum po czym wspominać o alkoholu.

3. Finansuje cię kryminalista!

W pewnym momencie Conor rzucił nazwiskiem Ziyavudina Magomedova. Ten Dagestański miliarder obecnie przesiaduje w areszcie, w którym czeka na wyrok z zarzutami defraudacji pieniędzy, oszustw podatkowych czy stworzenia kryminalnej organizacji. Tak się składa, że Magomedov jest właścicielem i główną osobą finansującą team oraz klub Khabiba Eagles MMA. Osoba Ziyavudina wielokrotnie pomagała Nurmagomedovi finansowo i w tę strunę uderzył McGregor, że Dagestańczyka wspierają kryminaliści oraz przypomniał, że jego jedyne źródło finansowania, zostało właśnie aresztowane.

4. Twój brat jest nikim!

Widziałem jego brata, nieprzytomnego, poddanego w innej organizacji – Conor tym razem uderzył w rodzinę Khabiba wspominając (w zasadzie kuzyna a nie brata) Abubakara Nurmagomedova, który na PFL 3 został poddany przez Pavla Kuscha. Abubkar był ogromnym faworytem w tej walce, tak jak faworytem teraz jest Khabib.

5. Czeczeńscy żołnierze, mordercy i ojciec Khabiba

Conor wspomniał, że Khabib ma szklaną szczękę jak wszyscy w Dagestanie i że powiedzieli mu o tym Wajnachowie (zbiorcza nazwa, jaką określa się blisko spokrewnionych ze sobą językowo i etnicznie Czeczenów i Inguszy). McGregor zaatakował też bezpośrednio ojca Khabiba Abdulmanapa Nurmagomedova. Conor nazwał go tchórzem i dodał „Czeczeni wiedzą o czym mówię„.

W tym momencie odpalił naprawdę najcięższe działa wspominając o braniu pieniędzy przez ojca Khabiba od dyktatora Czeczeni Ramzana Kadyrowa. Przypomniał też, że ojciec Khabiba (Dagestańczyk) umieścił na Instagramie zdjęcie Kadyrowa z tekstem Razem jesteśmy silniejsi. Conor skomentował to słowami:
– To taki sztuczny szacunek, stworzony ze strachu

Kadyrow jest najważniejszą postacią jeśli chodzi o MMA w Czeczeni, ale też jest bardzo negatywnie oceniany przez Zachód o czym można przeczytać na jego polskiej stronie na Wikipedii. Dagestańczycy i Czeczeni dawniej wojowali ze sobą, dziś jednak nie ma już większych animozji między nimi.

Conor uderzył nie tylko w rodzinne powiązania, ale też w dumę rodziny Nurmagomedov zarzucając im związanie się ze strachu z Kadyrowem. Dziennikarz BloodyElbow Karim Zidan w jednym z wywiadów wspomniał:

Khabib Nurmagomedov był zapraszany przez Kadyrowa by poprowadzić seminaria z MMA i choć mógł odmówić, to taka odmowa bardzo by kosztowała jego oraz jego rodzinę. Wiele osób godzi się na taką interakcję z Kadyrowem.

Choć Zidan również wspominał ogromną hipokryzję Conora McGregora, który wypomniał Khabibowi Kadyrowa, a sam sobie zrobił zdjęcie z Władymirem Putinem, który stoi za sukcesem dyktatora Czeczeni.

6. Ali Abdelaziz, FBI i terroryzm

Gdy Conor McGregor z dwoma pasami przewieszonymi przez barki zbliżał się na spotkanie twarzą w twarz z Khabibem, Ali Abdelaziz krzyknął „Ten skurwiel nie ma przecież żadnych pasów!” i miał rację – Conorowi pasy zostały odebrane. Conor jednak szybko odpowiedział „Ali Abdelaziz, zamknij mordę, ty terrorysto kapusiu

Conor odnosił się w tej kwestii do przeszłości Aliego Abdelaziza. 20 lat temu Ali należał do terrorystycznej organizacji Muslims of the Americas. Po ataku 11 września na wieże World Trade Center, Ali został złapany i dwa lata przetrzymywany w areszcie. Po tym czasie został zwerbowany przez FBI jako tajny informator (Confidential Informant 184), mający przekazywać informacje o dżihadystach, których sam trenował. By uwiarygodnić jego alibi w oczach byłych kolegów, FBI wydaliło Aliego z kraju i skrycie pomogło mu powrócić do USA. W FBI miał pseudonim „Delfin”, a Policja Miasta Nowy Jork dała mu przydomek „Tap Out”. W organizacji Muslims of the Americas, Abdelaziz uczył żołnierzy sztuk walki.

Federalne Biuro Śledcze jednak przestało mu ufać i udowodniło mu bycie podwójnym agentem i zatajanie informacji. W 2008 roku zwolnili go ze służby informatora, a gdy wszystko wyszło na jaw, założyciel MOA Sheikh Gilani, wydał rozkaz zamordowania Aliego, który podobno obowiązuje do dnia dzisiejszego.

Co łączy Aliego z Khabibem Nurmagomedovem? Ali jest jego menadżerem (jak i zresztą całej rzeszy innych topowych zawodników). A co oznaczały wykrzykiwania Jak się miewa Noah?! – Noah jest synem Abdelaziza, którego Ali porzucił gdy zaczął pracować dla FBI jako informator MOA. Dziennikarz Mike Russell ustalił, że pomimo dobrych zarobków, Ali do tej pory nie spłacił $50 000, które winny jest dziecku za porzucenie jego i kobiety z którą spłodził syna.

PODSUMOWANIE

O ile w redakcji jawnie celowaliśmy, że Khabib nie zostanie złamany jak Eddie Alvarez czy Jose Aldo, tak po tej konferencji nie jesteśmy już tak tego pewni. Conor McGregor znowu to zrobił. Znowu przygotował się bardzo dobrze do konfrontacji słownej i wykorzystał najgorsze możliwe brudy na Khabiba atakując jego dumę, jego rodzinę i jego wiarę – czyli trzy najważniejsze rzeczy dla Nurmagomedova. Chodzą słuchy, że McGregor ma jeszcze parę asów w rękawie i odpali je na kolejnych konferencjach powoli i systematycznie niszcząc spokój Khabiba by zrobić z nim to, co zrobił z Aldo czy Alvarezem.


Źródła:
https://www.fuqrafiles.com/knowledgebase/nypd-informant-ali-abdel-aziz/
https://www.fuqrafiles.com/knowledgebase/about-sheikh-gilani/
youtube.com/watch?v=gzhJ9PdY77c

Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

2 KOMENTARZE

  1. to jest jeszcze dla niektorych sport i nikomu nie zycze sluchac obelg publicznie pod adresem swoich bliskich rudy znowu przekroczyl granice ktrej ludzie nie przekraczaja z przyzwoitosci a nie bo sa gorszymi gimnazjalnymi pyskaczami, irlandia to nie rosja tam jest inna zeczywistosc duzo smutniejsza i brutalniejsza i gowno o tym wiemy nie mozna winic czloqwieka za to gdzie sie urodzil i wychowal, to co robi ten maly kutas poraz kolejny jest po prostu odrazajace i smutne i symbolizuje staczanie sie ufc w komercyjne oblesne igrzyska schlebiajace najnizszym chorym gustom i  instynktom

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.