Fot. Sherdog.com
Fot. Sherdog.com

Antonio Rodrigo Nogueira przez lata był jednym z najlepszych ciężkich na świecie i mógł się poszczycić zdobywaniem laurów w samych pozytywnych kategoriach. Niestety, te czasy dawno minęły, a nastały takie, w których „Minotauro” śrubuje już tylko niezbyt chlubne rekordy.

Jak po każdej gali UFC, zapraszamy do zapoznania się ze statystykami dotyczącymi danego wydarzenia. Tym razem jest to UFC Fight Night: Nogueira vs. Nelson, które odbyło się 11 kwietnia w Abu Zabi.

Osiem starć trwało łącznie godzinę, 9 minut i 21 sekund.

Roy Nelson nokautował swoich rywali we wszystkich siedmiu zwycięskich walkach stoczonych w UFC. Te siedem nokautów pozwala „Big Country” stanąć na drugim miejscu podium obok Gonzagi, Arlovskiego i Juniora dos Santos. Najwięcej zwycięstw przez nokaut w dywizji ciężkiej UFC zanotował Cain Velasquez (dziewięć).

Spośród tych siedmiu nokautów sześć miało miejsce w rundzie pierwszej. Z takim wynikiem Nelson został trzecim w kolejności zawodnikiem w historii UFC za Vitorem Belfortem (dziewięć) i Andersonem Silvą (siedem).

Nelson szósty raz zdobył bonus po gali. To pozwala mu zasiąść wraz z Travisem Browne’em i Stefanem Struvem na pierwszym miejscu w tej kategorii w historii wagi ciężkiej UFC.

Antonio Rodrigo Nogueira przegrał drugi pojedynek z rzędu pierwszy raz w karierze. Legendarny Brazylijczyk walczy od 1999 roku i stoczył 45 pojedynków.

„Minotauro” poległ we wszystkich pięciu przegranych starciach w UFC przez nokaut lub poddanie. Przed przejściem do UFC „Big Nog” nigdy nie został skończony.

Nogueira uległ przez nokaut pierwszy raz od lutego 2010 roku.

W dziesięciu walkach dla UFC Brazylijczyk lądował na deskach osiem razy – najwięcej ze wszystkich ciężkich w UFC. Jest to także drugi wynik, jeśli chodzi o wszystkich zawodników i kategorie. Częściej nokdaunowany był tylko Keith Jardine (dziesięć). Co ciekawe, w czasach PRIDE „Minotauro” upadł po ciosach tylko trzykrotnie w 21 pojedynkach.

Clay Guida wygrał dwa z trzech starć, od kiedy zszedł do kategorii piórkowej. Obie wygrane walki odniósł dzięki decyzjom.

„The Carpenter” obalił Kawajiriego trzykrotnie podczas ich walki. To oznacza, że Amerykanin sprowadził swoich rywali w UFC łącznie 54 razy, co pozwala mu zająć piąte miejsce za: Jonem Fitchem (58), Titem Ortizem (58), Gleisonem Tibau (71) i Georges’em St. Pierre’em (87).

Po dodaniu 10 prób obaleń z piątkowego pojedynku Clay Guida może pochwalić się 143 podejściami do zmiany płaszczyzny walki. Jest to najwyższy wynik w historii UFC.

Reprezentant Jackson-Wink MMA zdobył w swojej karierze 9 bonusów po gali. Jest to piąty najlepszy wynik w organizacji Dany White’a za Chrisem Lytle’em (10), Nate’em Diazem (11), Joem Lauzonem (12), Andersonem Silvą (12).

Guida spędził w klatce UFC łącznie 4 godziny, 7 minut i 35 sekund. Tylko sześciu zawodników było w oktagonie dłużej.

Tatsuya Kawajiri przegrał pierwszą walkę, od kiedy zszedł do wagi piórkowej. Bilans Japończyka w tej dywizji to 6-1.

„Crusher” przegrał przez decyzję pierwszy raz od 31 grudnia 2006 roku. W tym czasie stoczył 18 pojedynków, z czego wygrał 14.

Passa czterech zwycięstw Ryana LaFlare’a jest drugą najdłuższą aktualną serią w wadze półśredniej. Taki sam wynik ma także Dong Hyun Kim, a obu zawodników wyprzedza jedynie Matt Brown z sześcioma wygranymi z rzędu.

Wszystkie cztery wygrane w UFC pojedynki LaFlare zawdzięcza decyzjom.

John Howard przegrał w karierze dziewięciokrotnie, z czego sześciokrotnie przez decyzję.

Ramsey Nijem wygrał przez nokaut pierwszy raz od czerwca 2012 roku.

Beneil Dariush przegrał pierwszy raz w karierze.

Jared Rosholt wygrał w sobotę po raz drugi w UFC. W obu tych walkach o werdykcie decydowali sędziowie.

Amerykanin przerwał passę 12 zwycięstw Daniela Omielańczuka, którą ten budował od czerwca 2011 roku.

Omielańczuk przegrał w swojej karierze jedynie cztery razy, zawsze przez decyzję.

Osiem wygranych Thalesa Leitesa w kategorii średniej to 7. najlepszy wynik w dywizji. Przed Brazylijczykiem plasują się Anderson Silva (13), Yushin Okami (13), Chris Leben (12), Michael Bisping (10), Nate Marquardt (10) oraz Demian Maia (9).

Thales Leites jest aktualnie w passie 6 zwycięstw. Poprzednia taka sytuacja w karierze Brazylijczyka miała miejsce w 2006 roku.

Od zeszłorocznego powrotu do UFC zawodnik z Rio de Janeiro jest niepokonany z wynikiem 3-0.

Sobotni nokaut Brazylijczyka był zaledwie trzecim w jego karierze. Leites przewalczył do tej pory 27 pojedynków, a ostatni raz skończył rywala ciosami w 2005 roku.

Trevor Smith w ostatnich sześciu starciach wygrał tylko dwa razy, natomiast czterokrotnie musiał uznać wyższość rywali.

Jim Alers jest niepokonany od kwietnia 2010 roku. Od tamtej pory stoczył dziewięć pojedynków.

Do tej pory Amerykanin wygrał przez decyzję dopiero dwukrotnie.

Alan Omer przegrał przez decyzję pierwszy raz od maja 2010 roku.

Źródło: MMAJunkie.com i FightMetric.com

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.