Finalista TUFa 4 Chris Lytle najprawdopodobniej opuści UFC i wzmocni szeregi młodszego dziecka Zuffy czyli WEC. Jeśli tak się stanie to najprawdopodobniej już w pierwszej swojej walce dostanie szanse zdobycia pasa mistrzowskiego.

Obecnie mistrzem WEC jest Carlos Condit (21-4) i to właśnie z nim miałby walczyć Chris. Do walki tej mogło by dojść dopiero w lutym 2008 roku.

Zatrudnienie przez WEC Chrisa Lytle było by kolejnym wzmocnieniem ostatnimi czasy po transferach takich zawodników jak Jens Pulver czy Paulo Filho.

No i dobrze. UFC ma w tej dywizji tonę talentów. Nie umniejszając nic Chrisowi ale po prostu ciężko było by mu się przebić w UFC, szczególnie że nawet jeśli ktoś daje dobre walki i osiąga świetne wyniki to czasami musi czekać parę lat na title shota, tak jak np. Karo Parisyan.

5 KOMENTARZE

  1. Ale wydaje mi się, że i tak lepiej czekać parę lat na title shota… niż być mistrzem w zadupiastej (za przeproszeniem) organizacji. Szkoda, że Paulo Filho marnuje się w WEC…
    Wyzywał ostatnio cały świat do walki 🙂 i o ile przeważnie podchodzę sceptycznie do takich tekstów… to w jego przypadku – jestem „za”. Powinien walczyć z najlepszymi, a nie marnować czas!!! Nawet Murilo Rua był sobie mistrzem w takim Elite XC… jak dla mnie jest on totalnie przeciętnym zawodnikiem… zresztą… wystarczy obejrzeć jego ostatnią walkę – widać ile wart jest on sam i ten cały tytuł, którego bronił…
    P.S.
    Trochę mnie poniosło… mam nadzieję że obejdzie się bez linczu 😉

  2. hehehe spx dobry komentarz zawsze w cenie. Z Filho to było chyba tak że się dogadał z Dana White że najpierw rozniesie WEC, dzięki temu hamerykanie się na nim poznają bo oczywiście nikt go nie zna 🙂 a później włączy się do gry w UFC. Problemem może być też to że obecnie mistrzem w MW w UFC jest Anderson Silva który jest bardzo dobrym przyjacielem Filho i może Paulo czeka na odpowiednie moment aby wkroczyć do UFC (obalenie Andersona)

  3. tak tylko ze styl walki paulo filho nie bedzie podobal sie amerykanom a dla dany to sie liczy na kazdy parter klincz amerykanie bucza

  4. Też prawda, tym bardziej się dziwie czemu Dana nie lubi Andersona Silvy. Spider jest przekozacki w akcji.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.