Kongo

Po tym jak profil Cheicka Kongo został usunięty z wyszukiwarki UFC co w większości wypadków oznacza zwolnienie z UFC,  Anthony McGann który jest menadżerem zawodnika potwierdził że Francuz nie jest już związany z najlepszą organizacją MMA na świecie.  McGann dodał że UFC przed walką z Nelsonem  zaoferowała jego zawodnikowi nowy, opiewający na 4 walki kontrakt ale Kongo nie zdecydował się na podpisanie go.

Powodem tego miały być warunki finansowe z których Kongo nie był do końca zadowolony. Niestety po przegranej walce,  37 letni Francuz nie dostał nowej oferty a ponieważ  była to ostatnia walka w jego obecnej umowie tym samym  pożegnał się on z UFC. Przynajmniej tymczasowo, ponieważ jak twierdzi sam zawodnik na twitterze, dalej należy on do organizacji:

Gdyby Kongo rzeczywiście odszedł z UFC to opuściłby organizację z przyzwoitym rekordem stoczonych walk : 11–6–1 który osiągnął w ciągu 7 lat spędzonych w oktagonie. Mimo że kilka razy był blisko walki pas po dobrych zwycięskich seriach, to w walkach o prawo do walki przegrywał z zawodnikami takimi jak Cain Velasquez czy Frank Mir i nie dane mu było jeszcze stoczyć mistrzowskiej walki.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.