bellator_logo

Piątego września zapowiada się jako dzień pełen atrakcji dla fanów MMA. Zaplanowane na ten termin gale Bellator oraz UFC dostarczą kilku ciekawych starć, w tym to najważniejsze, którego stawką są telewidzowie. Bo tak się składa, że obie gale odbędą się w tym samym stanie, a co najważniejsze – w tym samym czasie, co zmusi kibiców do wyboru pomiędzy transmisją na Spike TV oraz FOX Sports 1.

Organizacja Dany White’a oferuje fanom UFC Fight Night 50 mające odbyć się w Foxwood Resort Casino w mieście Ledyard w stanie Connectcut. Na tej gali odbędzie się starcie Gegarda Mousasiego (MMA 35-4-2) z Ronaldem Souzą (MMA 20-3-1) oraz Alistaira Overeema (MMA 37-13-1) z Benem Rothwellem (MMA 33-9).

Scott Coker proponuje widzom zgromadzonym w Mohegan Sun Arena w mieście Uncassville galę Bellatora z numerem 123 z walką wieczoru w obsadzie: Pat Curran (MMA 20-5) vs. Patricio Freire (MMA 21-2). Będzie to jednocześnie obrona pasa wagi piórkowej. Wcześniej jednak fani będą mieli okazję ujrzeć takie zestawienia, jak Cheick Kongo (MMA 21-9-2) kontra Lavar Johnson (MMA 18-9) czy Muhamed Lawal (MMA 12-4-1) – Tom Deblass (MMA 9-2), a dodatkową atrakcją będzie pojawienie się w okrągłej klatce obecnego mistrza federacji Total Nonstop Action Wrestling, Bobby’ego Lashleya (MMA 10-2) w starciu z Joshem Burnsem (MMA 8-7).

Dla Currana będzie to pierwsza obrona odzyskanego z rąk Daniela Strausa (MMA 22-5) pasa mistrzowskiego. Freire z kolei musiał pokonać aż czterech rywali, by doczekać się rewanżowego starcia o pas mistrzowski.

Bobby Lashley pomimo napiętego harmonogramu związanego z pełnieniem roli mistrza TNA znalazł czas na przygotowania do swojego debiutu w Bellatorze. Czarnoskóry zawodnik ostatni raz walczył w listopadzie ubiegłego roku na gali Xtreme Fight Night 15, gdzie po pięciu rundach przez jednogłośną decyzję sędziowską wygrał z Tonym Meltonem (MMA 7-4). Josh Burns walczył w Bellatorze już czterokrotnie, lecz wciąż bez sukcesu. Wiadomym jest, że walka Lashleya stała się możliwa głównie dzięki stacji Spike TV, która naciska na współpracę pomiędzy TNA oraz Bellatorem. Jak na razie przebiegała ona jednostronnie i ograniczała się do promocji drugiej organizacji przez pierwszą, czy to reklamą nadchodzących gal, czy też przez obecność Lawala, Tita Ortiza (MMA 17-11-1) oraz Quintona Jacksona (MMA 35-11) na telewizyjnych galach Impact.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.