Chael Sonnen (30-15-1) odniósł trzydzieste zwycięstwo w karierze, pokonując jednogłośną decyzją sędziów Quintona Jacksona (37-13) w walce wieczoru gali Bellator 192.

Dzięki wygranej Sonnen awansuje do półfinału turnieju Bellatora, w którym zmierzy się ze zwycięzcą starcia Fedor Emelianenko vs Frank Mir.

Bardzo spokojnie prowadzili starcie obaj zawodnicy. „Rampage” nie chciał przenosić walki do parteru i nawet mimo sprowadzenia Sonnena na matę efektownym rzutem, Jackson z powrotem zaprosił go do stójki. Na nogach Quinton był jednak powolny, co starał się wykorzystywać Sonnen. Na 40 sekund przed końcem rundy Chael sprowadził rywala do parteru, próbując założyć duszenie zza pleców.

Na samym początku drugiej odsłony obaj przeszli do klinczu pod siatką, jednak Sonnenowi po 90 sekundach udało się sprowadzić walkę do parteru. Na macie Chael przez cały czas pracował nad kimurą, jednak ostatecznie nic z tego nie wyszło.

W trzeciej nie rundzie nie działo się nic wartego uwagi. Obaj zawodnicy byli już zmęczeni, co chwilę widzieliśmy klincz pod siatką. Sonnen starał się sprowadzać walkę do parteru, jednak w tej odsłonie mu to nie wyszło. Jackson chciał zaprosić rywala do wymiany w stójce, jednak Sonnen nie przyjął wyzwania, doprowadzając starcie ze spokojem do końca.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.