Oliveira

Chael Sonnen jest sceptyczny jeśli chodzi o potencjalny rewanż pomiędzy Charlesem Oliveirą a mistrzem dywizji lekkiej UFC, Islamem Makhachevem. Zdaniem Sonnena, Oliveira po prostu walczyć z Makhachevem nie chce.

Niedawno gruchnęły wieści o nowo zestawionej walce na jubileuszowej gali UFC 300. Charles Oliveira zmierzy się Armanem Tsarukyanem w pojedynku, który posłuży jako eliminator do walki o pas mistrzowski Islama Makhacheva. „Do Bronx” był już zakontraktowany na rewanż z mistrzem w październiku na UFC 294, ale musiał wycofać się z powodu rozcięcia doznanego na ostatnim sparingu przed wylotem do Abu Zabi.

Chael Sonnen zaskoczony jest statusem walki Oliveira vs Tsarukyan jako starcia o miano pretendenta numer 1. Jego zdaniem, jeśli Brazylijczyk zwycięży, to do jego walki z Makhachevem nie dojdzie z prostego powodu – Oliveira jej nie chce:

Jakim cudem Charles znajduje motywację przed walką o status pretendenta numer 1, skoro przybliża go ona do jedynej rzeczy, której nie chce? I nie próbuję dogadać Charlesowi. Ja po prostu miałem rację. Mówiłem wam o tym przez pięć miesięcy, czytałem wasze komentarze: „Chael, jesteś zbyt ostry dla Charlesa”. Mam wobec niego rację. Rozumiem go, nie dokuczam.

Jest świetny, udowodnił to. Jest drugim najlepszym zawodnikiem w swojej dywizji, udowodnił to. To cholernie imponujące, ale próbuję wam powiedzieć, że jest jedna rzecz, przed którą ucieka. To nie jest moja opinia. Wiem to od niego, mówił mi o tym trzy razy, więc mówię wam: on nie chce walczyć z Islamem. Tak bardzo nie chce walczyć z Islamem, że odmówił walki z nim.

Charles Oliveira i Islam Makhachev stanęli razem w oktagonie w październiku 2022 roku na gali UFC 280 w Abu Zabi, walcząc o bezpański pas dywizji lekkiej. Makhachev zdominował tę walkę i poddał Brazylijczyka w drugiej rundzie, uzyskując tytuł mistrza UFC. Do rewanżu miało dojść rok później w tym samym miejscu, jednak po wypadnięciu Oliveiry Makhachev zmierzył się z Alexandrem Volkanovskim.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

Avatar of MMARocks.pl
MMARocks.pl

Cohones4Life

2,978 komentarzy 3,045 polubień

Chael Sonnen jest sceptyczny jeśli chodzi o potencjalny rewanż pomiędzy Charlesem Oliveirą a mistrzem dywizji lekkiej UFC, Islamem Makhachevem. Zdaniem Sonnena, Oliveira po prostu walczyć z Makhachevem nie chce. Niedawno gruchnęły wieści o nowo zestawionej walce na jubileuszowej gali UFC 300. Charles Oliveira zmierzy się Armanem Tsarukyanem w pojedynku, który posłuży jako eliminator do walki […]

Odpowiedz polub

click to expand...