Niepokonany zawodnik kategorii średniej Cezary Kęsik (8-0, 6 KO, 1 Sub) zadebiutuje w KSW przed własną publicznością 27 kwietnia na KSW 48. Rywalem „Lubelskiego Czołgu” w hali Globus będzie bardziej doświadczony Jakub Kamieniarz (7-5, 1 KO, 4 Sub). Partnerem wydarzenia jest Województwo Lubelskie oraz Miasto Lublin.

Ostatnie bilety na kwietniową galę KSW 48 są dostępne na eBilet.pl.

W serwisie eBilet.pl są do kupienia także bilety na majową galę KW 49 w ERGO ARENIE.

Świetnie zapowiadający się Cezary Kęsik wygrał do tej pory wszystkie zawodowe starcia, które stoczył od momentu rozpoczęcia kariery w styczniu 2015 roku. 28-latek rozpoczął zwycięski marsz od wygranej przez nokaut i w kolejnych pojedynkach pokazał, że to będzie jego znak rozpoznawczy. Zawodnik Cross Fight Radom bije niezwykle mocno, czego dowodem są wygrane przed czasem w ostatnich 6 walkach, z czego aż 5 z rzędu za pomocą ciosów. „Lubelski Czołg” zdobył pas kategorii średniej organizacji TFL, a pokonywał między innymi takich zawodników jak Jan Kwiatoń, Piotr Walawski, Mateusz Ostrowski i Mikhail Bureshkin.

Jakub Kamieniarz może także pochwalić się imponującą serią w ostatnich pojedynkach. Trenujący w Poznaniu 24-latek trzy walki zakończył przez różnego typu poddania i dzięki temu utorował sobie drogę do klatki KSW. Mimo że reprezentant znanego w całej Polsce klubu Kohorta ma na koncie aż 4 zwycięstwa za pomocą duszeń i dźwigni, po najwyższe laury sięgał w sportach uderzanych. W ostatnim pojedynku zawodnik poddał gilotyną w drugiej rundzie faworyzowanego reprezentana poznańskiego Ankosu Piotra Kuberskiego. Kamieniarz jest między innymi srebrnym medalistą mistrzowski Polski muay thai z 2018 roku. Oprócz tego urodzony w Kościanie zawodnik ma za sobą liczne starcia i medale amatorskich zawodów MMA.

Walka wieczoru:

Walka o tymczasowy pas wagi piórkowej

65,8 kg/145 lb: Roman Szymański (11-4) vs. Salahdine Parnasse (12-0-1)

Karta główna:

93 kg/205 lb: Łukasz Jurkowski (16-11) vs. Stjepan Bekavac (19-9)

70,3 kg/155 lb: Gracjan Szadziński (8-2) vs. Marian Ziółkowski (20-7-1)

65,8 kg/145 lb: Filip Wolański (11-3) vs. Filip Pejić (13-2-2)

77,1 kg/170 lb: Michał Michalski (6-4) vs. Miloš Janičić (11-2)

83,9 kg/185 lb: Cezary Kęsik (8-0) vs. Jakub Kamieniarz (7-5)

70,3 kg/155 lb: Hubert Szymajda (8-2) vs. Shamil Musaev (12-0)

10 KOMENTARZE

 1. Kamieniarz to nie jest jakis szczegolnie zly rywal na powrot po dwuletniej przerwie, ale zarowno to zestawienie jak i wiekszosc karty przypomina raczej TFL czy Slugfest niz KSW.

 2. Takie nazwiska często dają dobre walki, jednak jeżeli tak ma wyglądać zwiększenie liczby gal w roku to może się to szybko przestać opłacać.

  Tak przy okazji, @maras co sądzisz o tym czołgu?

 3. Takie nazwiska często dają dobre walki, jednak jeżeli tak ma wyglądać zwiększenie liczby gal w roku to może się to szybko przestać opłacać.

  Tak przy okazji, @maras co sądzisz o tym czołgu?

  Wiele wskazuje na to, ze ta gale w duzym stopniu finansuje wojewodztwo, wiec dolozyc do tego nie doloza. Pozytyw jest taki, ze chlopacy pokaza się w dużej TV, zarobia znacznie więcej niż zazwyczaj i … będą pewnie czekać na kolejną galę na Lubelszczyznie.

 4. Kamieniarz to nie jest jakis szczegolnie zly rywal na powrot po dwuletniej przerwie, ale zarowno to zestawienie jak i wiekszosc karty przypomina raczej TFL czy Slugfest niz KSW.

  No co, UFC style. 4 bardziej znane walki, reszta "dla hardcorowych fanów"

 5. Wiele wskazuje na to, ze ta gale w duzym stopniu finansuje wojewodztwo, wiec dolozyc do tego nie doloza. Pozytyw jest taki, ze chlopacy pokaza się w dużej TV, zarobia znacznie więcej niż zazwyczaj i … będą pewnie czekać na kolejną galę na Lubelszczyznie.

  z naszych podatków finansują mordobicie, a później PPV jeszcze chcą

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.