Po udanym debiucie w organizacji KSW, Cezary Kęsik (9-0) bardzo szybko upatrzył kolejnego zawodnika, z którym chciałby skrzyżować rękawice. W odpowiedzi na wywiad Damiana Janikowskiego (3-2) z portalem mma.pl, „Lubelski Czołg” wyraził gotowość do walki z brązowym medalistą igrzysk olimpijskich w Londynie.

„Medaliście Olimpijskiemu się nie odmawia! Damian Janikowski, bronię pas TFL i jestem do dyspozycji. Odbuduj się przed walką ze mną, bo ja jestem niepokonany.”

Janikowski bardzo szybko zareagował na wiadomość 28-latka.

„Siema Czarek. Wydaje mi się, że sam tego profilu nie prowadzisz. Ktoś tu nie słucha ze zrozumieniem. Oczywiście, jak nas zestawią ze sobą, będziemy się bić. Jak na sportowców przystało. Sam najpierw zbuduj pozycję w KSW, bo jak widzisz, bywa różnie, a słabych zawodników już nie będzie. Ja nie buduję rekordu na słabych zawodnikach i w nich nie przebieram. Gratulacje za pierwszą walkę. Mistrzem jesteś jednej organizacji z wielu, ale KSW to inna liga i zaraz trafisz na innych zawodników, z którymi tak łatwo nie będzie. Także proszę się nie wymądrzać, tylko ze spokojem czekać na swoją kolej i swoje walki. Pozdrawiam.”

Po trzech zwycięstwach z rzędu, podczas których Janikowski rozprawił się z Julio Gallegosem, Antonim Chmielewskim i Yannickiem Bahatim, 29-letni zawodnik przegrał dwa starcia – najpierw z Michałem Materlą w pierwszej rundzie, następnie z Aleksandarem Ilicem w trzeciej odsłonie.

Kęsik powrócił do klatki w marcu na TFL 16, gdzie pokonał Mikhaila Bureshkina. Wcześniej pokonywał on między innymi Mateusza Ostrowskiego, Piotra Walawskiego czy Jana Kwiatonia. Na KSW 48 „Lubelski Czołg” zadebiutował w największej polskiej organizacji mieszanych sztuk walki pokonując w pierwszej rundzie Jakuba Kamieniarza.

23 KOMENTARZE

 1. Tylko jeden obrazek pasuje tu jak ulał. Kto zgadnie jaki?

  :razz:utinlaugh:

  TO nie obrazek, to gif.

 2. Także proszę się nie wymądrzać, tylko ze spokojem czekać na swoją kolej i swoje walki…i po kutasiarzu.

  A tak serio… nie wiedziałem że Janikowski ma jakąs pozycje w KSW… a z jego wypowiedzi wynika że ma…

 3. Sam najpierw zbuduj pozycję w KSW, bo jak widzisz, bywa różnie, a słabych zawodników już nie będz

  Hahaha no to właśnie Kesik chce zbudować swoją pozycję, a Damian byłby do tego idealnym rywalem.

   

  Wszystko rozumiem, ale kazac ustawiać się gościowi bardziej doświadczonemu w mma w jakieś kolejce podczas gdy samemu zanotowało się tak mega udane walki jak te dwie ostatnie Damiana…:damjan:

 4. Damian naprawdę musi zrobić krok do tyłu i się odbudować, to poważny sportowiec ale w mma jeszcze "młody". Wybrał KSW i teraz ma problem, nie ma gdzie zbierać doświadczenia, a czas leci.

  Ciekawe co z nim zrobią?

 5. Damian naprawdę musi zrobić krok do tyłu i się odbudować, to poważny sportowiec ale w mma jeszcze "młody". Wybrał KSW i teraz ma problem, nie ma gdzie zbierać doświadczenia, a czas leci.

  Ciekawe co z nim zrobią?

  Kogo faworyzowałbys gdyby do doszło do tej walki teraz ?

 6. Kogo faworyzowałbys gdyby do doszło do tej walki teraz ?

  rozprawił się z Julio Gallegosem, Antonim Chmielewskim i Yannickiem Bahatim.

  Którego z nich by Kesik nie pokonał?

 7. Kogo faworyzowałbys gdyby do doszło do tej walki teraz ?

  Kęsika. Z całym szacunkiem dla Damiana, dzisiaj nie potrzeba dużo by go pokonać, potrzebna jest siła, cardio i chłodna głowa, pokazały do ostatnie walki.

 8. Mnie tam porażki Janikowskiego cieszą o tyle, że jakby cały czas wygrywał, to by znowu pierdoliły Janusze, że wystarczy prawdziwy sportowiec (zapaśnik olimpijczyk), żeby tych żuli od mma pobić.

 9. Jaka kulturalna wyważona odpowiedź

  Bo Kęsik jest biały. w innym wypadku pocisnąłby mu jak bahatiemu od gówna i asfaltu :jarolaugh:

 10. Kesik do końca wykoleiłby Janikowskiego wiec walki nie będzie

  Niestety możesz miec racje. Tyle hajsu co wpakowali w Damiana moze oznaczać, ze od teraz tylko "krulowie nokautu" z najdalszych krain beda na jego rozkladzie

  byle nie z Bałkanów :muttley:

 11. Wydaje się, że kariera Damiana poszła zupełnie nie tak ja miała, albo powinna pójść. Ciekawe jak rozkłada się procentowo odpowiedzialność za ten fakt: Damian, jego otoczenie najbliższe, wózkarze jKSW.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.